LESS WASTE W 2021

Trend less waste zadomowił się już w naszym kraju na dobre. "Im więcej tym lepiej" powoli zmienia się na "im mniej tym lepiej". Zdroworozsądkowe myślenie i ekologia stały się modne, a kupowanie jednorazowych produktów, picie ze słomek czy pakowanie w plastikowe torby wywołuje na twarzach postronnych obserwatorów mimowolne wzdrygnięcia i wymowne spojrzenia. Zbliżające się widmo globalnego ocieplenia, zaśmiecona planeta, oceany pełne plastiku i zanieczyszczone, trujące powietrze wreszcie przemówiły większości z nas do rozsądku i pobudziły myślenie milionów.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, na rynku pojawiają się coraz to nowe produkty opisane jako „eko”, „less waste” lub „vegan” skierowane do osób, które podchwyciły tę modę i starają się powoli zmieniać swoje nawyki i wprowadzać do swojej codzienności ekologiczny minimalizm. Jednym z większych problemów jeśli chodzi o dbałość o środowisko w przemyśle kosmetycznym jest oczywiście zużycie plastiku i wody. Wiedziałaś, że przeciętne zużycie wody na świecie w ciągu doby na jedną osobę wynosi ok. 103 litry? Obecnie panuje powszechne przeświadczenie, że woda jest obecna wszędzie i mamy jej pod dostatkiem. Nic bardziej mylnego. Wprawdzie zasoby wody są odnawialne, a ziemia w 2/3 składa się z wody, jednak woda słodka zdatna do picia stanowi tylko 1%! A co z plastikiem? Według różnych szacunków, każdego roku do oceanów wyrzucanych jest od 4,8 do nawet 12,7 milionów ton plastiku. Co jeśli okazuje się, że można zrobić tak, żeby pozbyć się obu tych problemów (marnotrawstwa wody i nadmiernego zużycia plastiku) jednocześnie?

Water + less

Czym jest trend WATERLESS? Odpowiedzią na zmiany środowiskowe wywołane nadmierną eksploatacją naturalnych zbiorników wodnych. Minimalizacja zużycia wody na całym świecie to paląca kwestia, spędzająca ekologom sen z powiek. W jaki sposób zatem robić kosmetyki bez użycia wody? Barwa ze swoją nową linią Waterless, wynosi ekologię na wyższy poziom. Otóż Waterless to kolekcja kosmetyków do pielęgnacji włosów i ciała w kostkach. Za jednym zamachem, pozbywamy się dwóch problemów na raz! Kostki bowiem, pakowane są w kartonowe pudełko, a nie plastik. Każdy z kosmetyków, czyli kostka mydło 3 w 1 do pielęgnacji ciała i włosów, mydło do higieny intymnej, odżywka do włosów, szampon i szampon peelingujący są w 100% wegańskie, wytwarzane ręcznie, nie zawierają ani grama plastiku oraz tworzone są w Polsce.

Do wytwarzania kostek wykorzystywane są naturalne glinki. Różowa pochłania toksyny i nadmiar tłuszczu ze skóry, przywraca miękkość i świeżość skórze oraz włosom. Biała, bogata w składniki odżywcze i minerały, ma działanie nawilżające, poprawia kolor skóry, redukuje zmarszczki. Zielona, dla skóry normalnej, tłustej i trądzikowej, działa tonizująco, ściągająco i pobudzająco, a w dodatku jest świetnym przeciwutlaniaczem. Żółta wspomaga produkcję kolagenu, poprawia krążenie krwi, zmniejsza stany zapalne, poprawia napięcie skóry. Odpowiednie dla skóry dojrzałej i zmęczonej. Czerwona bogata w tlenki żelaza i miedzi, oczyszcza skórę oraz pomaga leczyć rany, przywraca skórze połysk i świeżość. Na koniec, najbardziej szlachetna czarna glinka, poprawia krążenie krwi, sprzyja odnowie komórek, działa pobudzająco i odmładzająco, polecana jest do skóry dojrzałej.

Jak zamówić kostki?

· Należy wejść na stronę www.sklep.barwa.com.pl i wybrać spośród 5 produktów w kostce, który nas interesuje.

· W drugim kroku należy wybrać glinkę, z której ma być wykonany produkt.

· Trzeci i ostatni krok to wybór zapachu dla naszego produktu, spośród niżej wymienionych czterech: active art, lovely mango, piwonia z miętą, mleczko z kokosem.