MISJA: LATO NADCHODZI! ZADBAJ O CIAŁO, KTÓRE POKOCHASZ!

Mogłoby się wydawać, że do lata zostało jeszcze sporo czasu. Nic bardzie mylnego! Teraz jest najlepszy moment, by zacząć pracę nad sylwetką i za kilka miesięcy cieszyć się wymarzonym "bikini body". Co prawda kluby fitness w dalszym ciągu pozostają zamknięte, ale to nie jedyny sposób na wypracowanie sylwetki idealnej. Regularne ćwiczenia na macie we własnym salonie warto połączyć z dobrodziejstwem, jakie oferują nam gabinety medycyny estetycznej. Na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę? Odpowiada dr Łukasz Preibisz z kliniki Preibisz SkinDoctors.

Do lata, do lata…

Sezon wiosenno-letni od zawsze najbardziej motywuje do pracy nad własną sylwetką. Już niedługo grube swetry wymienimy na krótkie sukienki, topy odsłaniające ramiona i eksponujące brzuch. I chyba nie musimy już dłużej przekonywać Was, że luty to najlepszy moment na rozpoczęcie pracy nad wymarzoną sylwetką. – Piękne ciało jest wypielęgnowane oraz jędrne i wcale nie koniecznie musi być w jak najmniejszym rozmiarze. W klinice poznajemy Pacjentów o różnych sylwetkach, przychodzą również osoby, które straciły na wadze kilka, a nawet kilkanaście kilogramów, ale nadal nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Z taką sytuacją spotykamy się również po okresie ciąży. Najpopularniejszymi problemami wśród Pacjentów są: utrata jędrności, rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej czy cellulit – mówi dr Preibisz.

Po pierwsze – trening i zdrowa dieta

Nie jest tajemnicą, że nawet najlepsze zabiegi modelujące ciało nie przyniosą pożądanych rezultatów, gdy zaniedbamy właściwą dietę oraz wysiłek fizyczny. Warto przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania. Nie trzeba jednak od razu stosować restrykcyjnych diet! Warto jeść jak najwięcej warzyw, a gdy nachodzi nas ochota na coś słodkiego – zamiast po czekoladę sięgnijmy po soczyste jabłko! W przypadku słodkich gazowanych napojów… Warto przypomnieć sobie, że to właśnie one odpowiadają za cellulit, z którym próbujemy walczyć. Naszym sprzymierzeńcem w tej nierównej walce jest woda – należy pić co najmniej 2,5 litra dziennie! Gdy połączymy to wszystko z regularnymi ćwiczeniami – nawet tymi w domowym zaciszu, przed telewizorem – efekty przyjdą szybciej niż mogłybyśmy się tego spodziewać!

Po drugie – zabiegi do zadań specjalnych!

Medycyna estetyczna daje ogromne możliwości, a oferta klinik z roku na rok zaskakuje nas coraz bardziej. Czasami dieta i ćwiczenia to za mało, a zalegająca tkanka tłuszczowa, z którą próbujemy walczyć ze wszystkich sił, wcale nie zamierza odpuścić… Wtedy z pomocą wkraczają zabiegi! – W dzisiejszych czasach wachlarz dostępnych zabiegów jest ogromny – najważniejsze jest, by dopasować je do konkretnego problemu. Dlatego kluczowa jest konsultacja, podczas której możemy poznać problem i oczekiwania Pacjenta, a następnie idealnie dopasować do nich zabieg idealny – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz z kliniki Preibisz SkinDoctors.

Jest kilka zabiegów, które cieszą się szczególną popularnością – na co warto zwrócić uwagę?

LASER SHAPE

Zabiegi z zastosowaniem Laser Shape są skuteczną metodą modelowania sylwetki ze względu na połączenie kilku technologii podczas jednej procedury: światła podczerwonego (IR), fal radiowych (RF) oraz masażu podciśnieniowego. Pozwala to na skondensowanie działania ujędrniającego i wyszczuplającego, dzięki dogłębnemu podgrzaniu tkanek. – Rezultaty zabiegów opierają się na efekcie termicznego pobudzenia skóry właściwej do produkcji nowego kolagenu, lipolizie (rozkładzie tkanki tłuszczowej) oraz usprawnieniu krążenia, co przyczynia się do zmniejszenia obwodu wybranej partii, a także ogólnej poprawy wyglądu i jędrności skóry – wyjaśnia dr Łukasz Preibisz. Zabieg jest dedykowany dla osób niezadowolonych z kształtu swojego ciała. Znacząco redukuje miejscowo zlokalizowaną tkanką tłuszczową i cellulit. Laser Shape to zabieg, który doskonale sprawdza się na obszarze twarzy zapewniając zdrową i jędrną skórę.

ULTRASKIN II HIFU

Technologia HIFU stanowi prawdziwą rewolucję w medycynie estetycznej. Skrywa w sobie dwie najcenniejsze cechy zabiegów z tej dziedziny: rewelacyjną skuteczność i bezinwazyjność. – Działanie Hifu UltraSkin II opiera się na wywołaniu kontrolowanego, bezpiecznego stanu zapalnego w okolicy zabiegowej na dużej głębokości, w wyniku czego struktury skóry i tkanki podskórnej mobilizowane są do przebudowy. W konsekwencji dochodzi do wywołania efektu liftingu porównywalnego do tego, który osiągany jest w trakcie działań chirurgicznych. Wykonując zabieg Hifu Ultraskin II osiągamy lifting bez bólu i bez konieczności wykonania nakłuć – tłumaczy dr Preibisz. Zabieg idealnie sprawdza się u kobiet po ciąży lub po dużej utracie wagi, po których często dochodzi do znacznej utraty elastyczności skóry. Ultraskin II pozwala na osiągnięcie efektów nawet w problematycznych partiach, takich jak wewnętrzna strona ud, brzuch, ramiona, boczki. Procedura trwa od 30 do 60 minut. Pierwsze efekty widoczne są natychmiast, ostateczny efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach i utrzymuje się nawet do 2 lat! ACCENT SPADEEP

SPADEEP jest nieinwazyjnym systemem, który wykorzystuje skoncentrowaną energię fal radiowych do ujędrniania i modelowania ciała. Przenika głęboko nawet do 2 cm w głąb skóry. To niezawodny agent do zadań specjalnych w modelowaniu całej sylwetki, szczególnie polecany jest tam, gdzie spalanie tkanki tłuszczowej jest bardzo trudne a brak jędrności skóry spędza sen z powiek. Najczęściej zabieg wykonywany jest na brzuch i tzw. boczki czy bryczesy, ramiona i wewnętrzną stronę ud. SPADEEP z powodzeniem uwolni nas od niechcianego cellulitu i sprawi, że skóra będzie jędrna i odmłodzona. Jego działanie docenimy już po pierwszym zabiegu. Wreszcie można będzie włożyć upragnioną krótką sukienkę!