Tangle Teezer wraz z Magdaleną Szymczak Kępką uczą Polki zdrowo czesać włosy w kampanii #ZDROWECZESANIE!

Nauczone przez nasze matki, popkulturę, filmy i reklamy od lat czeszemy włosy w ten sam sposób: od góry do dołu. By jednak cieszyć się zdrowy włosami, musimy zacząć od zmiany tego nawyku. Tangle Teezer wraz z trycholog Magdaleną Szymczak-Kępką w kampanii #ZDROWECZESANIE zachęcają do zmiany o 180 stopni naszego sposobu czesania, by móc dłużej cieszyć się lśniącymi i pięknymi włosami.

Każdego dnia miliony kobiet próbuje bezboleśnie rozczesać swoje włosy. Robimy to instynktownie: chwytamy się za szczotkę i przeciągamy od góry do dołu. Przeczesujemy włosy palcami w ciągu dnia, od góry do dołu, sprawdzając czy nadal są gładkie i rozczesane.

Tangle Teezer jest marką specjalizującą się w rozczesywaniu włosów. Gdy kobiety dostały do rąk pierwszą szczotkę Tangle Teezer zaprojektowaną przez Shauna P. nie chciały się z nią rozstać. Jako jedyna była w stanie przecisnąć się przez najbardziej splątane i niesforne kosmyki. A wszystko dzięki dwupoziomowemu układowi ząbków w szczotce oraz delikatnie zakończonym ich końcom, które nie uszkadzają skóry głowy. Jednak od wielu lat robimy to niepoprawnie, narażając nasze włosy na zniszczenia, które nie są w stanie się zregenerować.

Marka zaprosiła do współpracy Magdalenę Szymczak-Kępkę – psychologa diagnostę i specjalistę trychologa, która codziennie dba o zdrowie włosów swoich pacjentów stawiając na kompleksową pielęgnacje. To ona wystąpiła w serii filmów przygotowanych przez markę Tangle Teezer w kampanii #ZDROWECZESANIE, w których uczy Polki jak poprawnie czesać włosy i jakich narzędzi do tego używać. W ich trakcie udowodniła, że czesanie to codzienna czynność, której powinniśmy poświęcić dłuższą chwilę jeśli zależy nam na pięknych i lśniących włosach. Pokazała jak na naszych włosach tworzą się splątania i jak łatwo je nieumyślnie, podczas czesania uszkodzić. Porównała na naszych oczach ząbki różnych szczotek pod mikroskopem, udowadniając, że długi czas użytkowania szczotki nie jest dobry, a nie każdy jej typ – nawet naturalny – służy zdrowiu naszych włosów.

- Z wielką chęcią wzięłam udział w kampanii #ZDROWECZESANIE, ponieważ codziennie obserwuje swoich klientów, którzy nie tyle co ciągle, ale nagminnie i notorycznie źle czeszą swoje włosy, później dziwiąc się ile połamanych i rozdwojonych włosów posiadają. Czesanie to codzienna czynność, która pozwala nam na usunięcie martwych włosów, byśmy ich później w trakcie dnia nie znajdywali w wannie, łóżku czy na podłodze. Służy ona uatrakcyjnieniu naszego wyglądu, gdyż wygładza łuskę włosową, decydując o stanie naszych włosów. Chcemy nauczyć Polki poprawnie czesać włosy, ale także dobrać odpowiednią szczotkę do ich typu. – skomentowała Magdalena Szymczak-Kępka.

Okazuje się bowiem, że patent na zdrowe, lśniące i piękne włosy leży nie tylko w magicznych specyfikach, ale także w prostym sposobie czesania włosów w połączeniu z odpowiednio dobraną szczotką.

Przez cały rok na kanałach marki Tangle Teezer oraz na przygotowanej stronie www.zdroweczesanie.pl marka wraz z Magdą i szeregiem influencerów będą uczyć Polki poprawnie i zdrowo czesać włosy.

Odwiedź nas na: www.zdroweczesanie.pl

Instagramie @tangleteezer.polska

Facebook’u @TangleTeezerPolska