Bezpieczne kosmetyki przeciwsłoneczne, bez filtrów przenikających

Kremy beBIO Sun by Ewa Chodakowska zawierają wyłączenie filtry nieprzenikające do głębszych warstw skóry i krwiobiegu, które są bezpieczne także dla środowiska, ekosystemu morskiego, raf koralowych. Kosmetyki zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. W linii słonecznej beBIO znajduje się m.in. krem z filtrem mineralnym czyli fizycznym, a w jego składzie aż 99% składników pochodzenia naturalnego.

Produkty beBIO Sun są nie tylko bezpieczne, skuteczne i wodoodporne, ale także pielęgnują skórę. Kryje się w nich kojący aloes, roślinna gliceryna i witamina E. W linii słonecznej znajdują się też nawilżające i łagodzące produkty po opalaniu. Produkty beBIO Sun dostępne są w sklepie internetowym www.bebiocosmetiqs.pl, a od kwietnia w drogeriach.

W słoneczne dni o każdej porze roku niezwykle ważna jest ochrona skóry przed słońcem. Bardzo ważne jest, aby skład kremu z filtrem oparty był na bezpiecznych składnikach.

Filtry przenikające “spłukiwane” z ciała podczas kąpieli w akwenach wodnych, zanieczyszczają źródła wody, są toksyczne dla raf koralowych, powodują ich uszkodzenia, wybielanie, degradację, uniemożliwiają odtwarzanie i wzrost rafy koralowej. Ponadto wykazano zaburzenia funkcjonowania całych ekosystemów morskich, zmiany DNA stworzeń wodnych. Udowodniono obecność niebezpiecznych filtrów przenikających w próbkach wody, osadów i stworzeń morskich. Niszczący wpływ tych substancji widać szczególnie w pobliżu najbardziej uczęszczanych przez turystów plaż. Palau - małe wyspiarskie państwo - jako pierwsze zakazało ich stosowania na swoim terenie. Na Hawajach ustawa będzie obowiązywać od 2021 roku.

W kosmetykach słonecznych beBIO Sun znajdują się wyłączenie filtry nieprzenikające do głębszych warstw skóry i krwiobiegu, które są bezpieczne również dla środowiska i raf koralowych, takie, których można używać na całym świecie, także zgodnie z najbardziej restrykcyjnym prawem w Republice Palau i na Hawajach.

Krem z filtrem Mineralnym do twarzy i ciała SPF 30 beBIO Sun zapewnia najbezpieczniejszą dla zdrowia i środowiska, wysoką ochronę przed promieniami UVA i UVB. Polecany dla osób, które poszukują naturalnego kremu zabezpieczającego przed słońcem. Rekomendowany m.in. dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Kosmetyk zawiera aż 99% składników pochodzenia naturalnego, w tym 20% surowców pochodzących z upraw organicznych. W składzie kremu znajdują się tylko mineralne filtry wielkocząsteczkowe, które zostają na powierzchni skóry, tworząc zewnętrzną barierę, odbijającą promienie słoneczne. Produkt jest wodoodporny. Zawarte w nim: aloes i gliceryna pochodzenia organicznego – mają działanie łagodzące, nawilżające i regenerujące. Natomiast witamina E to niezastąpiony antyutleniacz, który nawilża i uelastycznia skórę. Krem jest wegański, wolny od barwników. Kosmetyk po nałożeniu zostawia na skórze ochronną powłokę, pozwala jej swobodnie oddychać.