Sposób na kręcone włosy od Arbonne!

Masz dość puszenia się włosów? Nowe produkty od Arbonne pomogą Ci się z nimi uporać. Wiele kobiet nie jest zadowolonych ze swoich włosów. Osoby z prostymi włosami często chcą loków, a te z lokami wolą proste włosy. Oczywiście loki są piękne, ale wymagają dużo pracy. Nie można zaprzeczyć, że kręcone włosy są bardziej skomplikowane niż proste i wymagają więcej troski, aby wyglądały ładnie i nie puszyły się.

Stylizacja kręconych włosów może być wyzwaniem, ale produkty Arbonne pomogą Ci z tym. Olejek pequi pomoże zminimalizować efekt puszenia się włosów, pasta do włosów krótkich z masłem shea nada włosom wrażenie objętości i wyrazistość, a krem do stylizacji włosów z masłem shea nawilży kręcone włosy, dzięki czemu będą wyglądać na miękkie, gładkie, sprężyste i zdrowe. Produkty mają składniki roślinne, które podkreślą naturalne piękno włosów!

Musimy pamiętać o dokładnej pielęgnacji takich włosów. Justynka Głuszek- konsultantka Arbonne wypowiedziała się na ten temat. Omówiła metody, które przydadzą się w codziennym życiu. Jedną z metod będzie pielęgnacja OMO. A na czym ona polega?

"Składa się ona z trzech niezwykle prostych kroków. W pierwszej kolejności używamy odżywki, którą nakładamy na włosy, mniej więcej od linii uszu, aż po same końce. Następnie nakładamy oczyszczający szampon od nasady i dokładnie myjemy skórę głowy. Wcześniej nałożona odżywka chroni tę część naszych włosów przed działaniem szamponu - którego jedynym zadaniem powinno być oczyszczenie skóry naszej głowy. Obficie spłukujemy włosy wodą tak, by pozbyć się wszystkich produktów - ten krok należy wykonać z dużą starannością. Na tak przygotowane włosy ponownie nakładamy nawilżającą odżywkę, pozostawiamy na kilka minut i dokładnie spłukujemy. Dużą wagę przykładam również do dokonywanych wyborów w kwestii stosowanych produktów. Istotne jest to by wybierać mądrze, przyglądając się składom. W mojej pielęgnacji podstawą jest szampon, oraz odżywka Arbonne True Hair, które nie zawierają silikonów, parabenów, a także siarczanów. Natomiast wyjątkowe działanie zapewniają białka roślinne oraz opatentowana mieszanka składników roślinnych. Białko z groszku nawilża, baobab pozyskiwany w zrównoważony sposób pomaga naprawiać uszkodzenia, a korzeń ashwagandy odżywia, zmniejszając jednocześnie negatywny wpływ środowiska na nadmierne przesuszenie - co jest najważniejszą kwestią w pielęgnacji włosów kręconych."

A czego unikać, żeby włosy się nie puszyły?

"Wystrzegaj się siarczanów - są to detergenty, które sprawiają, że tworzy sięmydlana piana. Pozbawia ona nasze włosy naturalnych tłuszczów, wysuszając skóręgłowy. Kolejnym niechcianym składnikiem są silikony tworzące sztuczną warstwę na pasmach włosów, które co prawda ułatwiają rozczesywanie włosów i ujarzmiają niesforne kosmyki ale jednocześnie oblepiają włosy, obciążając je. Pamiętaj by pozostawiać włosy do samodzielnego wyschnięcia, ponieważ gorące powietrze suszarki przesusza włosy i sprawia, że są przesuszone i puszące się. Jeśli chcesz wysuszyć włosy suszarką, używaj delikatnie ciepłego nawiewu zamiast gorącego, a wcześniej zabezpiecz włosy olejkiem pielęgnacyjnym Arbonne Truestyle, który dzięki zawartości olejku pequi, źródła prowitaminy A, pomaga zminimalizować efekt puszenia. Natomiast olejek z awokado i oliwa z oliwek chronią przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury."- pisze Justyna Głuszek, Konsultantka Arbonne.