Zaskocz wszystkich na Prima Aprilis - zdradzamy proste sposoby na szybką metamorfozę

Prima Aprilis to świetna okazja do zmiany swojego wyglądu i zaskoczenia wszystkich nową fryzurą. W tym wyjątkowym dniu do zmiany wizerunku nie będzie konieczna wizyta w salonie fryzjerskim - wystarczy, że zastosujesz proste triki, które umożliwią Ci wykonanie w kilka chwil spektakularnej metamorfozy włosów. Podpowiadamy, jak łatwo wyczarować na głowie fryzury, dzięki którym 1 kwietnia wkręcisz znajomych i rodzinę!

Marzysz o grzywce, ale nie jesteś pewna czy będzie Ci pasować? A może od dłuższego czasu zastanawiasz się nad kolorowymi pasemkami lub całkowitą zmianą odcienia włosów? Istnieje wiele sposobów na krótkotrwałą metamorfozę fryzury, które możesz wykorzystać nie tylko do primaaprilisowego żartu, ale też sprawdzenia czy wyglądasz dobrze w danym uczesaniu. Jak skrócić włosy bez ich faktycznego obcięcia lub zmienić na chwilę kolor pasm?

Postaw na krótkiego boba

Pożegnanie się z długimi pasmami bywa bolesne, dlatego wiele kobiet wzbrania się przed ich obcięciem. Na szczęście jeśli chcesz zaskoczyć wszystkich nową, krótką fryzurą nie musisz już sięgać po nożyczki! Jedną z najłatwiejszych metamorfoz jest podpięcie pasm w krótkiego boba. Na początek zwiąż włosy w kucyka na wysokości karku, po czym podziel go na kilka części gumkami. Następnie poluźnij rękoma górną część upięcia tak, jakbyś chciała wyciągnąć włosy z kucyka – w ten sposób stworzysz z nich imitację boba. Pozostałą część kucyka zawiń do środka, schowaj pod wierzchnią warstwą włosów i podepnij wsuwkami. Całość utrwal lakierem.

Sztuczka z podpięciem najlepiej sprawdzi się u kobiet, posiadających lekkie, cieniowane włosy. Kosmyki przy twarzy można delikatnie zakręcić lokówką – zapewni to fryzurze bardziej naturalny wygląd i nada jej romantycznego charakteru 

– dodaje Piotr Sierpiński, stylista fryzur i właściciel atelier Piotr Sierpiński, Hair.

Wypróbuj grzywkę bez obcinania

Kolejnym pomysłem na zmianę wyglądu i zaskoczenie bliskich jest zrobienie grzywki, którą wykonasz bez użycia nożyczek. Sekret tkwi w odpowiednim zaczesaniu włosów i wykorzystaniu ich końcówek. Zacznij od związania włosów w wysoki kucyk, z którego wydzielisz pasmo i ułożysz na czole. To właśnie to pasmo będzie udawać grzywkę, dlatego pamiętaj, że im większy kosmyk weźmiesz, tym gęstszą „grzywkę” otrzymasz. Przypnij je do czubka głowy wsuwkami, a resztę włosów z kucyka upnij w koka, starając się zakryć widoczne wsuwki. Dla bardziej realistycznego efektu możesz dodatkowo użyć prostownicy, aby wymodelować grzywkę i nadać fryzurze odpowiedni kształt, dobrym pomysłem jest też wygładzenie pasm przed rozpoczęciem stylizacji.

Wybierz ciekawą perukę

Jeśli chcesz kompletnie zmienić swój look i sprawić, żeby nikt nie mógł Cię rozpoznać, zdecyduj się na założenie peruki. Najbardziej naturalnie będzie wyglądać ta wykonana z prawdziwych włosów, jednak ze względu na wysoką cenę tego typu akcesoriów warto rozważyć inne opcje. Na rynku dostępnych jest coraz więcej wysokojakościowych peruk, do których produkcji wykorzystano sztuczne materiały, ale mimo to nie wyglądają tandetnie.

Przy dłuższym użytkowaniu warto zainwestować w perukę wykonaną z naturalnych włosów, która będzie nie tylko podatna na stylizacje i koloryzacje, ale też przyjazna dla skóry głowy. W przypadku jednorazowego żartu w zupełności wystarczy jednak sztuczna peruka. Przed jej założeniem należy upewnić się, że nasze pasma są odpowiednio ułożone. Dobrym sposobem jest zaplecenie ich w dobieranego warkocza tak, aby żaden kosmyk nie wystawał spod peruki. Po związaniu włosów zakładamy na nie siateczkę, która przeważnie jest dołączona do peruki. Siateczka powinna kończyć się dokładnie w tym samym miejscu, co linia włosów. Perukę zakładamy zaczynając od czoła, a potem delikatnie naciągamy ją na tył głowy. Warto zdecydować się na perukę z regulacją obwodu, którą łatwo dopasować do kształtu głowy 

– wyjaśnia Piotr Sierpiński.

 Zaskocz nowym kolorem

Świetnym sposobem na ekspresową metamorfozę włosów jest zmiana ich koloru zmywalnym sprayem. Można użyć go zarówno do wykonywania wielobarwnych pasemek, jak i pełnej koloryzacji. Stosowanie tego typu produktów jest całkowicie bezpieczne – nie wnikają one w głąb włosa, a jedynie osadzają się na jego powierzchni, dzięki czemu nie mają wpływu na kondycję pasm. Jak pomalować włosy sprayem? Przed użyciem okryj ramiona ręcznikiem, aby ochronić ciało i ubrania przed potencjalnym zabrudzeniem. Następnie mocno wstrząśnij opakowaniem i rozpylaj z odległości ok. 15 cm. Po aplikacji poczekaj aż włosy wyschną i delikatnie je przeczesz.

Kolorowy spray to świetny sposób na szybką zmianę wyglądu bez konieczności używania farby. Zazwyczaj już po pierwszym myciu pozbywamy się go całkowicie z włosów, zdarza się jednak, że najbardziej intensywne tony wypłukują się dopiero po drugim myciu. Dotyczy to przeważnie blondynek – jasne włosy są bardziej podatne na koloryzację. Po aplikacji pasma mogą się wydawać nieco sztywne, dlatego ważne jest aby nakładać preparat z umiarem – w innym razie włosy będą obciążone i posklejane 

– mówi Piotr Sierpiński.

Krótkotrwałe zmiany fryzury to świetny sposób na żart z okazji Prima Aprilis, ale możesz je wykorzystać również na co dzień. Jeśli nie jesteś pewna, czy dobrze wyglądasz z grzywką lub jak odnalazłabyś się w innym kolorze włosów, korzystając z tych rozwiązań możesz śmiało przetestować różne stylizacje bez konieczności ścinania czy farbowania włosów.

Piotr Sierpiński to stylista fryzur, podchodzący do swojej pracy z ogromną pasją i zaangażowaniem. Posiada 14 lat doświadczenia w zawodzie, a jego specjalizacje to zagęszczanie i przedłużanie włosów, a także metamorfozy koloru. Jest szkoleniowcem marek Easihairpro oraz Mounir. Współpracuje z wieloma gwiazdami. Jest właścicielem luksusowego atelier Piotr Sierpiński, Hair w Poznaniu, uznanego przez magazyn Gala za Najlepsze Miejsce Beauty 2019 i 2020.