Płynny kolagen Dr.OHHIRA: na młodość, skórę, na zdrowie!

Dr.OHHIRA Płynny kolagen do picia to innowacyjny suplement diety o doskonałym połączeniu naturalnych składników: rozpuszczalnego w wodzie kolagenu rybiego, kwasu hialuronowego, koenzymu Q-10, elastyny rybiej, mleczka pszczelego oraz 5-letniego fermentowanego ekstraktu z naturalnymi składnikami pochodzenia roślinnego i 12 szczepami probiotycznymi.

"Jagodowy sok" o prozdrowotnych właściwościach

Płynny kolagen ma innowacyjną formułę – jest idealnym połączeniem przynoszące wiele korzyści i mającym doskonały wpływ na zdrowie. Występuje w postaci tripeptydów pozwalających na maksymalne wchłanianie przez organizm. Płynny kolagen Dr.OHHIRA®  otrzymywany jest z ryb, a dzięki niskiej masie cząsteczkowej – szybciej się wchłania.

Produkt jest łatwy w użyciu – dostępny w pojedynczych dawkach, ma także doskonały smak – owocowy (jagodowy) aromat bez rybnego posmaku. Preparat wzbogacony jest o 5-letni fermentowany ekstrakt z naturalnych składników pochodzenia roślinnego i probiotyki. Może być używany przez klientów indywidualnych, jak również przy zabiegach medycyny estetycznej. Płynny kolagen  Dr.OHHIRA® jest 100 procentach naturalny i bezpieczny.

.. Fot. Materiały prasowe

Czym jest kolagen?

Kolagen to włókniste białko, które występuje w organizmie człowieka w największej ilości. Kolagen stanowi 30 procent białek występujących w całym organizmie i 70 procent zawartości skóry. Włókna kolagenowe będące kluczowym składnikiem skóry stanowią konstrukcję dla elastyny, która utrzymuje jej elastyczność , oraz dla kwasu hialuronowego, który zatrzymuje wilgoć. Wraz z wiekiem liczba komórek skóry (fibroblastów) produkujących kolagen i ich aktywność zmniejsza się, co prowadzi do rozpadu macierzy kolagenowej zapewniającej jędrność skóry. Skóra staje się wtedy odwodniona i cieńsza. Zaczynają pojawiać się zmarszczki.

Płynny kolagen wpływa pozytywnie na kondycję skóry i urodę od wewnątrz. Jak?

 • Skutecznie wspomaga strukturę skóry, zwiększając tym samym jej zdolność do zatrzymywania wilgoci, zapobiegania powstawaniu pryszczy, zmarszczek itp.
 • Wzmacnia włosy i paznokcie
 • Dba o dziąsła poprzez tworzenie w nich włókien kolagenowych oraz zapewnia sprężystość i elastyczność dziąseł, zapobiegając chorobom przyzębia Dr.OHHIRA®

Jako kluczowy element tkanki łącznej organizmu kolagen tworzy infrastrukturę dla układu kostnego i szkieletowego i stanowi główny element struktury ścięgien, kości, stawów, wiązadeł, chrząstki stawowej, organów wewnętrznych, naczyń krwionośnych i dziąseł.

 • 27 procent kości to kolagen. Kości są zbudowane nie tylko z wapnia, ale też z kolagenu, który łączy ze sobą komórki kostne.
 • 53 procent tkanki chrzęstnej to kolagen. Wraz z wiekiem niedobór kolagenu może powodować bóle stawów, spowodowane przez ocieranie się kości bezpośrednio o siebie.
 • Kolagen stanowi 60 procent dziąseł. Nadaje sprężystość i blask oraz zapobiega chorobom przyzębia.
 • Ogromna część naczyń krwionośnych jest również wykonana głównie z kolagenu. Naprawia uszkodzenia w naczyniach i zapobiega miażdżycy.

Dr.OHHIRA® Płynny kolagen do picia dba o zdrowie i elastyczność stawów, o mocne więzadła, ścięgna i kości. Utrzymuje elastyczność ścięgien i naczyń krwionośnych, zmniejsza także ryzyko urazów tkanki łącznej.

Kolagen a procesy starzenia

Formuła Dr OHHIRA® Płynny kolagen do picia zawiera również koenzym Q10. Koenzym Q10 jest substancją podobną do witaminy, którą w dużej ilości można znaleźć w sercu, wątrobie i nerkach. Odgrywa ważną rolę w produkcji energii w komórkach. Pełni istotną rolę szczególnie w sercu, które kurczy się 100 000 razy dziennie.

Około 95 procent energii której potrzebujemy do życia jest wytwarzane w mitochondriach znajdujących się w komórkach. Koenzym Q10 aktywuje mitochondria w fibroblastach, które produkują kolagen, elastynę, kwas hialuronowy i stymulują ich produkcję.

Często jest nazywany "biomarkerem starzenia", gdyż do jego utraty dochodzi stopniowo z wiekiem.

Zalety doustnego przyjmowania elastyny

Kolagen można pobierać z naszej codziennej diety, nie można tego samego powiedzieć o elastynie. Aby zrekompensować zmniejszoną elastynę, konieczne jest zwiększenie jej produkcji w fibroblastach. Badacze sugerują, że doustne przyjmowanie elastyny jako suplementu diety może zwiększyć produkcję elastyny w organizmie. Gdy elastyna zostanie wchłonięta przez organizm, działa na fibroblasty w skórze, zwiększając produkcję własnej elastyny.

.. Fot. Materiały prasowe

Napój kolagenowy może uzupełniać kolagen potrzebny do wzmocnienia skóry, a także elastynę, która zapewnia skórze elastyczność. Ponadto ma wysoką wchłanialność, ponieważ zawarty kolagen ma niską masę cząsteczkową. Doskonały produkt wspomagający odmładzanie skóry z wyraźnie widocznymi efektami.

Płynny kolagen wyzwala syntezę nowych włókien kolagenowych, dbając o strukturę i wytrzymałość mechaniczną tkanek i narządów , zwiększa poziom nawodnienia skóry i niweluje powstawanie zmarszczek, wspomaga produkcję energii w komórkach.

Składniki:

 • kolagen rybi – 7,75 g,
 • sok z borówek – 1 g,
 • mleczko pszczele surowe – 50 mg,
 • koenzym Q10 – 12,5 mg,
 • fermentowany probiotyk i ekstrakt roślinny – 10 mg,
 • elastyna rybia – 5 mg,
 • konjac ekstrakt w proszku (zawiera ceramidy) – 5 mg,
 • kwas cytrynowy – 580 mg,
 • witamina C – 250 mg,
 • karmel – 100 mg,
 • substancja zapachowa – 40 mg,
 • substancja słodząca (sukraloza) – 35 mg,
 • kwas hialuronowy – 5 mg.

Jak stosować płynny kolagen Dr.OHHIRA®:

Zaleca się przyjmowanie jednej buteleczki produktu każdego dnia przez pierwszy tydzień (pięć dni). Od drugiego tygodnia zaleca się przyjmowanie jednej buteleczki co trzeci dzień. Zalecane są 3-4 cykle rocznie.

Cena: 359 zł za 10 fiolek po 20 ml

Więcej o: