PRZYJEMNOŚĆ OBCOWANIA - wystawa sztuki współczesnej

Wraz z wiosną w rozkwicie, SEXED.PL zaprasza na wystawę organizowaną w partnerstwie z marką Magnum. PRZYJEMNOŚĆ OBCOWANIA to wybór obrazów i fotografii polskich artystów i artystek składający się na opowieść o przyjemności w jej przeróżnych odsłonach.

To zbiór osobistych zapisków z odczuwania przyjemności w sposób intymny, ale i prace inspirowane przeżywaniem jej publicznie, online, czy jej brakiem lub utratą. Przyjemność radosna, ostrożna, spontaniczna i dojrzała. Odczuwanie i uczucia. Seks i miłość. Razem i osobno.

Każdy ma prawo do przyjemności. Dążenie do niej wynikające z relacji z ciałem, seksualnością, innym człowiekiem jest najbardziej naturalną drogą poszukiwania szczęścia. I dlatego stanowi istotną część edukacji seksualnej oraz serce tej wystawy.

Do współtworzenia wystawy Fundacja SEXED.PL zaprosiła 18 artystów i artystek oraz dwie galerie - Galerię Szarą w Katowicach i Krupa Gallery we Wrocławiu. W tworzenie wystawy zaangażowany jest Igor Bloch, kurator sztuki i art advisor, menedżer kolekcji Hotelu Europejskiego w Warszawie. Wydarzenie uzupełnią warsztaty edukacyjne oraz panel dyskusyjny prowadzony przez Vogue Polska, patrona medialnego projektu. A jeśli nie dotrzecie na katowickie i wrocławskie wydarzenia, możecie obejrzeć tę wystawę w formie 3D na stronie Fundacji SEXED.PL, www.sexed.pl.

Wystawa jest realizowana z marką Magnum.

Przyjemność obcowania

Katowice, Galeria Szara - 07.05-28.05

ul. Misjonarzy Oblatów MN 4, 40-129 Katowice

Wrocław, Krupa Gallery - 04.06-25.06

Plac Jana Pawła II 14, Wrocław

Organizatorzy: SEXED.PL | Magnum | GaleriaSzara | KrupaGallery

Zespół kuratorski: Igor Bloch we współpracy z SEXED.PL

Partner medialny: Vogue Polska

Plakat: Krystyna Engelmayer Urbańska

Sprzedaż edycji: Sztuki Warszawa

O Fundacji SEXED.PL

SEXED.PL to multimedialna platforma, która zapewnia młodym ludziom, rodzicom i dorosłym kompleksową, dostosowaną do wieku edukację w zakresie praw człowieka, równości płci, relacji, reprodukcji. Informuje o ryzykach związanych z życiem seksualnym prezentując równolegle seks i seksualność w sposób pozytywny, podkreślając takie wartości, jak wzajemny szacunek, inkluzywność, równość, empatia i odpowiedzialność.

SEXED.PL wspierają czołowi psycholodzy_lożki i seksuolodzy_lożki w kraju. Każdego tygodnia materiały i treści edukacyjne SEXED.PL osiągają miliony odsłon. Dzięki warsztatom oraz anonimowym konsultacjom online z ekspertami, fundacja pomaga setkom dzieci, nastolatkom i dorosłym miesięcznie. Ponadto organizuje kampanie edukacyjne zwiększające świadomość, walczące ze stygmatyzacją i przełamujące tematy tabu. Fundacja SEXED.PL została doceniona przez najbardziej wpływowe globalne instytucje, takie jak ONZ czy Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych.