Takie Rzeczy na wiosnę - Elektrownia Powiśle

W czasach, gdy niemal każdy produkt jest na wyciągnięcie ręki, prawdziwą wartością nie jest już posiadanie, a moc doświadczeń. Rzeczy tworzone z pasją, lokalne rzemiosło oraz historia ukryta w każdym, nawet najmniejszym detalu przyciągają osoby ceniące unikatowy design i niepowtarzalny charakter. Choć na co dzień niełatwo takie rzeczy znaleźć w jednym miejscu, na mapie Warszawy widnieje przestrzeń, która skupia je wszystkie. To właśnie tam, za ponad stuletnimi murami Elektrowni Powiśle, przeszłość przeplata się z przyszłością. W maju minie rok od kiedy jej drzwi na nowo otworzyły się dla mieszkańców Warszawy. Z tej okazji warto przyjrzeć się jej bliżej.

Choć produkcję prądu w Elektrowni Powiśle oficjalnie zakończono w 2001 roku, od niemal roku obiekt ponownie tętni życiem. Podczas trwającej ponad 12 lat rewitalizacji architekci oraz historycy, pracujący pod czujnym okiem konserwatora zabytków, zadbali, by przywrócić miejscu jego dawny blask, nie zatracając niepowtarzalnego charakteru. Zrewitalizowana przestrzeń została podzielona na trzy strefy: mody, Beauty Hall oraz Food Hall. Po przekroczeniu murów Elektrowni, odwiedzający trafiają do kameralnego świata zakupów, urody i kulinarnych doznań. Takie Rzeczy są tylko w Elektrowni Powiśle. Takie Rzeczy warto poznać bliżej.

Spacerując po kompleksie pamiętającym wydarzenia ubiegłego stulecia, odwiedzający mogą z daleka od tłumów i zgiełku odwiedzać butiki, których właściciele o modzie wiedzą więcej niż niejedna popularna sieciówka. Różnorodne portfolio sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na miłośników ponadczasowych klasyków czeka marka Balagan, stawiająca jakość i wygodę ponad jednosezonowymi trendami. W jej ofercie znajdują się dopracowane w najmniejszym detalu modele butów, torebek oraz skórzanych akcesoriów. Wysokiej jakości klasyczna garderoba w nowoczesnym wydaniu to specjalność szwedzkiej marki COS. Natomiast we flagowym butiku American Vintage nostalgiczne wspomnienie minionych dekad ma swoje odzwierciedlenie w ubraniach tworzonych z naturalnych, przyjaznych ciału materiałów. Miłośnicy streetyle’u także nie będą zawiedzeni – szwedzki Weekday pomoże wyrazić im swój unikatowy styl dzięki możliwości personalizowania produktów, Levi’s zachęci do customizacji swoich dżinsowych klasyków, a jedyny w Polsce butik Urban Outfitters zainspiruje wyjątkową selekcją ubrań, książek i albumów, designerskich gadżetów oraz elementów wyposażenia wnętrz. Natomiast neoperfumeria Galilu to mekka niszowych zapachów, produktów do pielęgnacji twarzy i ciała oraz akcesoriów domowych.

Dzięki znajdującej się na parterze strefie Food Hall odwiedzający ją goście mogą przenieść się w najdalsze rejony świata, smakując potraw tworzonych z pasją. Wystarczy jeden kęs, aby poczuć smak greckich wakacji lub przypomnieć sobie letnie, włoskie wieczory spędzane na świeżym powietrzu. Ta wyjątkowa kulinarna podróż zaspokoi nawet najbardziej wymagające podniebienia. Gdy to się stanie, czas na doznania kulturalne – plenerowe seanse filmowe, cykliczne wydarzenia, na których można upolować prawdziwe perełki – od ceramiki, przez płyty winylowe, po ubrania i biżuterię. Warto obserwować profil @elektrownia_powisle na kanałach social media, by być na bieżąco z nadchodzącymi nowościami. Choć to miejsce na mapie modowej Warszawy wciąż jest bardzo młode, już zdążyło zaskarbić sobie wielu entuzjastów, dla których atmosfera i charakter znaczą więcej niż zwykłe zakupy. Elektrownia Powiśle to wyjątkowa przestrzeń. I właśnie Takie Rzeczy można w niej znaleźć.

Zlokalizowana w sercu Warszawy Elektrownia Powiśle łączy ponad 100-letnią historię i zabytkową architekturę z nowoczesnością, tworząc niezwykły charakter tego miejsca. W zrewitalizowanych wnętrzach dawnej Elektrowni swoją przestrzeń znalazło ponad 90 polskich i zagranicznych marek, liczne restauracje serwujące kuchnie z różnych zakątków świata oraz pierwsza w Polsce strefa piękna – Beauty Hall, w której można skorzystać z usług kosmetycznych najwyższej jakości. Przestrzeń Elektrowni Powiśle to także 90 apartamentów na wynajem, 3 budynki biurowe oraz hotel butikowy Barceló, którego otwarcie zaplanowane jest na 2022. Elektrownia Powiśle tętni życiem każdego dnia, a jej niepowtarzalny charakter oraz liczne wydarzenia artystyczne, kulturalne czy modowe sprawiają, że jest to miejsce, do którego chce się wracać.

Więcej szczegółów na https://elektrowniapowisle.com/pl.