Powrót do podróży - ogromna mapa z serii LEGO Art

Miłośnicy podróży niebawem będą mieli powód do zachwytu. Do sprzedaży trafi kolejny produkt z serii LEGO Art, tym razem będzie to wyjątkowa mapa świata. Największy w historii Grupy LEGO zestaw składa się z aż 11695 tysięcy elementów, więc budowniczy będą mogli oddać się swojej pasji i stworzyć mapę Ziemi z dwuwymiarowych płytek LEGO.

Podróże to jedna z największych pasji dla wielu ludzi. Niezależnie od tego, jaki obieramy cel i środek transportu, odkrywanie świata i poznawanie ludzi to przyjemność, która dostarcza wspaniałych wrażeń, niesamowitych przeżyć i przygód, do których później chętnie wracamy we wspomnieniach.

Świat według LEGO

Nowa mapa świata LEGO Art może zostać ułożona na wiele różnych sposobów. Za pomocą specjalnych pinezek można oznaczyć na niej odwiedzone miejsca albo te, które w dalszym ciągu są na liście marzeń, dzięki temu to arcydzieło będzie miało bardzo osobisty charakter.

Można również zdecydować, którą część świata chcemy wyeksponować. W instrukcji pokazane są trzy sposoby łączenia płytek bazowych, dzięki czemu ulubiona część świata może znaleźć się w środku. Po złożeniu dzieło będzie miało wymiary 104 x 65 cm.

Projektanci zaproponowali również ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o oceany. Płytki można układać tak, aby były batymetrycznym odwzorowaniem dna oceanu i odzwierciedlały głębokości. Kto zechce puścić wodze wyobraźni może podejść do tego kreatywnie i układać płytki według własnego uznania i tworzyć różne wzory i motywy.

Nowy zestaw zawiera książkową instrukcję, białą ramę z klocków i dwa wiszące elementy, dzięki którym mapę można łatwo powiesić, a w razie potrzeby zdjąć i przebudować, gdy tylko nadejdzie ochota.

Niesamowite historie

Czas spędzony przy składaniu nowego zestaw LEGO Art może być bardzo relaksujący. Zarówno dorośli, jak i całe rodziny mogą wrócić wspomnieniami do podróży albo zacząć planować nowe wycieczki. Inspiracją ku temu może być dołączona do zestawu ścieżka dźwiękowa, na której ludzie związani z podróżami dzielą się swoimi historiami. Wśród nagrań są opowieści podróżników i poszukiwaczy przygód, w tym Torbjørna C. Pedersena, pierwszego człowieka, który odwiedził wszystkie kraje świata i to w trakcie jednej podróży, podczas której nie korzystał z samolotów. O swoich doświadczeniach opowiada też blogerka Syazwani Baumgartner, która poznała jedne z najbardziej odległych miejsc na świecie.

Jak mówi Fiorella Groves, dyrektorka kreatywna LEGO Art, projektanci LEGO doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo dorośli fani uwielbiają podróżować, choć wielu z nich nie jest w stanie tego robić od ponad roku. – Pomyśleliśmy, że to dobry sposób na odkrywanie świata, relaks w zaciszu własnego domu, budowanie, przebudowywać, planowanie i wspominanie podróży. Mamy nadzieję, że

mapa świata LEGO Art zainspiruje do nowych przygód albo pozwoli wrócić wspomnieniami do wspaniałych podróży z przeszłości – dodaje.

Dodatkowe informacje

Mapa świata sztuki LEGO® (31203) będzie dostępna na stronie w www.LEGO.pl i w sklepach LEGO od 1 czerwca 2021 r., a w pozostałych kanałach sprzedaży od 1 sierpnia 2021 r.

Ścieżka dźwiękowa zawiera historie z podróży:

• Syazwani Baumgartner z bloga „Travel Muse Family", która dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z podróżą do jednej z najbardziej odległych wiosek na świecie.

• Torbjørna C. Pedersena, który jako pierwszy w historii odwiedził wszystkie kraj w trakcie jednej podróży, podczas której w ogóle nie przemieszczał się drogą lotniczą.

• Dane’a i Stacey’ego, pary z Nowej Zelandii, która prowadzi podróżniczy kanał YouTube „Daneger & Stacey" i opowiada o wycieczce na Wyspy Cooka.

• Ernesta White’a II, amerykańskiego producenta i gospodarza podróżniczych programów telewizyjnych.

• Fiorelli Groves, projektantki LEGO i miłośniczki podróży.