Dzień Dziecka na sportowo!

Sport w życiu dziecka jest niezwykle ważny - wpływa na jego zdrowie, ale też uczy wielu przydatnych umiejętności społecznych i osobowościowych. Może być też świetną zabawą albo nawet pasją, która zostanie z najmłodszym na dłużej. Już 1 czerwca wszystkie dzieci obchodzą swoje święto, a świetnym pomysłem na prezent z tej okazji jest właśnie ten związany ze sportem. Z okazji Dnia Dziecka w GO Sport wszystkie dziecięce tekstylia podlegają promocji "3 za 2"!

Według zaleceń WHO 5-letnie i starsze dzieci powinny co najmniej przez godzinę dziennie uprawiać wybrany rodzaj aktywności fizycznej. Dodatkowo warto, by pięć razy w tygodniu 30 minut tej aktywności stanowił bardziej intensywny wysiłek. Innymi słowy – rekreacyjny ruch powinien uzupełniać czynny sport. Obydwa rodzaje aktywności są niezwykle ważne dla właściwego rozwoju dzieci i połączenie ich może zapewnić najmłodszym szereg korzyści.

Pomysły na aktywne formy spędzania czasu z dzieckiem

W ostatnim czasie coraz częściej na ulicach można spotkać osoby jeżdżące na hulajnogach. Biorąc pod uwagę szeroką dostępność hulajnóg elektrycznych, to na nie w większości pada wybór. Są one szybkim środkiem transportu, jednak niekoniecznie tym, który korzystnie wpływa na zdrowie czy kondycję. Niewłaściwe użytkowany może też skutkować wypadkiem, dlatego szczególnie dla dzieci, bardziej odpowiednia wydaje się tradycyjna wersja tego sprzętu, którego szeroki wybór znajduje się w GO Sport. Hulajnoga nie tylko pomoże ukształtować poczucie równowagi dziecka, ale też nauczy je oceniać odległość, omijać przeszkody czy wypracuje umiejętność kontrolowania własnego ciała.

Równie dobrym pomysłem na aktywne zajęcie dla dziecka jest rodzinny wypad na rolki lub rower. To świetne, rekreacyjne sporty, idealne na wspólne, letnie przejażdżki. Trzeba jednak pamiętać, że sport powinien być zgodny z upodobaniami dziecka – to ono powinno zdecydować, jaka dyscyplina przyniesie mu najwięcej frajdy i radości. Może właśnie Dzień Dziecka warto potraktować jako okazję do zainicjowania przygody z tańcem, akrobatyką lub pływaniem? Oczywiście przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu do życia dziecka nowego sportu, należy się dobrze przygotować i pamiętać o zakupie niezbędnego wyposażenia – zarówno wygodnej odzieży, jak i sprzętu, którego szeroki wybór znajduje się w sklepach GO Sport.

Jeśli do tej pory nie udało się podjąć decyzji o prezencie na zbliżający się Dzień Dziecka, dobrym pomysłem będzie wybór sportowych akcesoriów. Kolorowe rolki, hulajnoga czy rower nie tylko wpadną w oko pociechom, ale też pomogą im rozwijać swoje pasje lub kształtować zamiłowanie do sportu. Z myślą o najmłodszych w dniach 27.05-01.06 z okazji Dnia Dziecka, wszystkie tekstylia dziecięce dostępne w GO Sport będzie można zakupić w ramach wyjątkowej oferty „3 za 2". Można z niej skorzystać zarówno stacjonarnie, w sklepach sieci sportowej, jak i online, na stronie www.go-sport.pl.

Więcej o GO Sport

GO Sport oferuje szeroki asortyment, zapewniając klientom dostęp do produktów z różnych dziedzin sportu w jednym miejscu. W ofercie sklepu znajduje się sprzęt sportowy, ubrania i obuwie sportowe oraz wszelkie potrzebne akcesoria. Dostępne produkty pochodzą zarówno od największych marek,  m.in. Nike, Adidas, Reebok, New Balance, Uvex, Atomic, Quicksilver, KROSS oraz Salomon, a także z kolekcji marek własnych. Niezależnie, czy jest się zapalonym sportowcem czy dopiero rozpoczyna swoją sportową przygodę, wyspecjalizowany personel sklepów pomaga w dopasowaniu sprzętu indywidualnie do potrzeb i upodobań klientów.