REPASKIN - linia przeciwsłoneczna i naprawiająca fotouszkodzenia na poziomie DNA

Linia Repaskin to preparaty w aerozolu i kremie, które nie tylko chronią skórę przed promieniowaniem UVA, UVB i IRA, ale też naprawiają istniejące już fotouszkodzenia. Repaskin wyróżnia technologia SHIELD-SYSTEM - poza filtrami fizycznymi i chemicznymi znajdziemy w składzie kompleks antyoksydantów, która naprawia uszkodzenia skóry w samej strukturze DNA.

Oznaki fotostarzenia bardzo ciężko usunąć, ponieważ promieniowanie UV uszkadza struktury DNA. Uszkodzenia objawiają się przede wszystkim utratą jędrności, suchością, przebarwieniami, miejscowym rogowaceniem skóry i innymi, często niewidzialnymi dla gołego oka, problemami. Co więcej, nie zobaczymy ich po kilku krótkich ekspozycjach na słońce, czy kilku kąpielach słonecznych, ale dopiero później, w postaci trudnych w pielęgnacji zmian. Dzieję się tak, ponieważ skóra przez całe życie zachowuje pamięć o dawkach promieniowania, na które była narażona.

Stosowanie filtrów, nawet właściwie, chroni nas w tylko ok. 55% przed wolnymi rodnikami, które powstają w wyniku działania promieni UV. Dlatego produkty z linii Repaskin, oprócz filtrów w składzie, zawierają kompleks antyoksydacyjny o wysokiej aktywności, który dodatkowo chroni skórę przed fotostarzeniem, a także substancje wspomagające mechanizmy naprawy DNA – kluczowe w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia nowotworów skóry.

Linia Repaskin to preparaty w aerozolu i kremie. Wszystkie produkty z linii Repaskin są stworzone w oparciu o nanotechnologię, która ułatwia przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry, co zwiększa ich skuteczność.

REPASKIN Transparent Spray Aerosol SPF50 (200 ml) 128,50 zł

Filtr w formie aerozolu, który chroni skórę przed promieniowaniem UVA, UVB i IRA oraz usuwa uszkodzenia wywołane przez promieniowanie słoneczne. Technologia SHIELD-SYSTEM nie tylko chroni przed słońcem, ale także pomaga naprawić negatywne skutki, takie jak przedwczesne starzenie. Zwiera filtry fizyczne i chemiczne oraz przeciwutleniacze i enzymy naprawcze. Aerozol pozwala na równomierną aplikację filtra i sprzyja szybkiemu wchłanianiu, nie pozostawia błyszczącej skóry.

Repaskin Invisible Fotoprotektor SPF50 (50 ml) 102,50 zł

Filtr na twarz do codziennego stosowania, do każdego typu skóry, szczególnie tłustej i mieszanej. Dzięki zastosowaniu filtrów fizycznych i chemicznych najnowszej generacji chroni przed promieniowaniem UV. Zawiera w składzie enzymy naprawcze oraz fotolizy, które pod wpływem światła aktywują się i wnikają w głąb skóry. Posiada lekką konsystencję, dzięki czemu bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustej warstwy.

Repaskin Fotoprotector SPF50 do twarzy z formułą Dry Touch (50 ml) 102,50 zł

Zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV, naprawiając jednocześnie uszkodzenia DNA na poziomie komórkowym. Zawarte w produkcie enzymy oraz fotolizy w kontakcie ze światłem ulegają aktywacji i w skuteczny sposób wnikają do najgłębszych warstw skóry. W Repaskin Fotoprotector SPF50 zastosowano formułę Dry Touch, tzn. suche emolienty, które pełnią funkcje nawilżające – tworzą na powierzchni skóry „film" zapobiegający utracie wody oraz stabilizujący działanie filtrów mineralnych. Repaskin Fotoprotector doskonale się rozprowadza i wchłania, nie obciążając skóry ani nie powodując działania komedogennego, odpowiedzialnego za powstawanie zaskórników.

Repaskin Fotoprotector SPF50 do ciała (200ml) 128,50 zł

Przeciwsłoneczny balsam do ciała z serii Repaskin to produkt, który zapewnia silną ochronę przed działaniem promieniowania słonecznego oraz pomaga naprawić uszkodzenia na poziomie DNA.

Umożliwiają to zawarte w produkcie enzymy reparacyjne oraz fotolizy, które działają w najgłębszych warstwach skóry. Lekka konsystencja produktu zapewnia szybkie i dokładne wchłanianie się w skórę.

Dermokosmetyki Sesderma są dostępne w wybranych aptekach stacjonarnych i internetowych, gabinetach lekarskich (m.in. dermatologicznych i medycyny estetycznej) oraz gabinetach kosmetycznych.