25 tysięcy kilometrów do pokonania w biegu "Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie"

Rusza kolejna edycja biegu "Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie", która odbywa się w wersji hybrydowej. Biegacze mogą wziąć udział zarówno w wydarzeniu stacjonarnym 20 czerwca w Garwolinie, jak i dołączyć do wyzwania online. Od 12 do 26 czerwca uczestnicy będą próbowali wspólnie pokonać 25 tysięcy kilometrów. Po osiągnięciu celu, Avon wpłaci 25 tysięcy złotych na rzecz wsparcia osób mierzących się ze zjawiskiem przemocy.

Kolejny raz miłośnicy sportu będą mieli okazję włączyć się w bieg, który pomaga osobom doświadczającym przemocy domowej. Nowa edycja organizowana przez Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl startuje w wersji hybrydowej pod hasłem #KilometryPoMocy, a zapisy ruszają już 2 czerwca. Biegacze mają możliwość wzięcia udziału w inicjatywie indywidualnie online oraz grupowo, rejestrując się na bieg stacjonarny na dystansie 10 km, który odbędzie się już 20 czerwca 2021 r., w tym roku wyjątkowo w innej lokalizacji. Zawodnicy pobiegną trasami Leśnej Ścieżki Przyrodniczo - Kulturowej pod Garwolinem.

W tej edycji ze względu na pandemię w stacjonarnej wersji biegu będzie mogło wziąć udział tylko 250 osób. Z tego powodu zachęcamy wszystkich chętnych do jak najszybszej rejestracji i uczestnictwie w wydarzeniu. Jeśli chcesz pobiec w naszym biegu – nie zwlekaj! Niezależnie od okoliczności, jak co roku razem przeciwstawmy się przemocy - mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Uczestnicy wydarzenia online będą wspólne próbowali pokonać 25 tysięcy kilometrów, a każdy z nich ma ogromne znaczenie, ponieważ za realizację wyzwania Avon wpłaci 25 tysięcy złotych na realną pomoc dla osób doświadczających przemocy. Do akcji mogą przyłączyć się chętni z całej Polski za pośrednictwem aplikacji biegowej na smartfony. Wystarczy dołączyć do klubu Avon Kontra Przemoc i wyzwania #KilometryPoMocy w

aplikacji Strava, a następnie zarejestrować swój bieg w okresie od 12 do 26 czerwca 2021. Za każdy pokonany kilometr firma Avon wpłaci złotówkę na rzecz Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia".

Każdego roku z wielką dumą współorganizujemy niezwykłe wydarzenie jakim jest bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie". Wspólnie zbieramy fundusze na sfinansowanie pomocy psychologicznej i prawnej, która udzielana jest osobom doświadczającym przemocy. Każdy pokonany kilometr to dla nich realne wsparcie i deklaracja solidarności. Z tego powodu gorąco zachęcamy od udziału, nie tylko sportowców, ale wszystkich chętnych bez względu na wiek i doświadczenie – mówi Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon Operations Polska w Garwolinie.

Inicjatywa stanowi głos sprzeciwu wobec problemu przemocy domowej, poruszanego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej Avon od lat na całym świecie. Każdy z uczestników biegu stacjonarnego w Garwolinie otrzyma pakiet startowy, a w nim specjalne przypinki „Powiedz STOP Przemocy". Dochód z ich sprzedaży również zostanie przeznaczony na Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia".

Już nie możemy się doczekać 12. edycji biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie". Organizacja wydarzenia sprawia nam ogromną radość, bo dzięki niemu co roku setki uczestników jednoczą się, aby pomagać. Cieszymy się, że pomimo pandemii wspólnie będziemy mogli połączyć siły, by wesprzeć osoby doświadczające przemocy. – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu oraz prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Przeciwdziałanie zjawisku przemocy jest od lat bardzo ważną częścią pozabiznesowej działalności Avon. Firma pomaga i współpracuje z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" oraz fundacją Feminoteka, które w ubiegłym roku pomogły prawie 14 tys. potrzebującym. Avon wspiera także 4 linie pomocowe dla kobiet doświadczających przemocy, bo jak pokazują statystyki wciąż mierzy się z nią aż 1 na 3 kobiety. Co więcej, to właśnie z inicjatywy Avon powstała też pierwsza w Polsce przeciwprzemocowa aplikacja www.avonalert.pl, która okazała się nieocenionym wsparciem w trakcie izolacji związanej z pandemią. Dzięki niej chętni mogą w bezpieczny sposób skontaktować się z pomocą prawną i psychologiczną, a także zdobyć cenne informacje i znaleźć najbliższą organizację oferującą pomoc w trudnych sytuacjach. Zapisy na wydarzenie stacjonarne są dostępne pod linkiem: www.dostartu.pl/avon-kontra-przemoc-biegnij-w-garwolinie-v5905