PREMIERA PROGRAMU TURBOKOZAK JUNIOR W TELETOON+

Ruch to nie tylko aktywność fizyczna, ale także język ciała, którym komunikujemy się z innymi. Dzieci potrzebują go, by prawidłowo się rozwijać. Uprawianie sportu jest równocześnie wspaniałą okazją do uczenia najmłodszych reguł życia społecznego i współpracy. Jak rozbudzić w nich miłość do ćwiczeń? Jak sprawić by oderwały się od ekranów? Dlaczego to takie ważne? Zdradzi to Agnieszka Carrasco-Żylicz, konsultantka kanałów dziecięcych CANAL+ oraz certyfikowany psychoterapeuta zajmujący się terapią rodzin oraz dzieci i młodzieży z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii. A już 20 czerwca o godz. 9:00 zapraszamy na premierę programu dla dzieci "Turbokozak Junior" na antenie teleTOON+.

„Ruch zapewnia zdrowie i nie chodzi tu jedynie o tężyznę czy sprawność fizyczną najmłodszych. Nabywanie świadomości swojego ciała oraz odkrywanie jego możliwości jest podstawą prawidłowego rozwoju emocjonalnego każdego dziecka. Regularna aktywność pozytywnie wpływa na osobowość i codzienne samopoczucie. Zabawy oraz ćwiczenia ruchowe uwalniają od napięć, niepokojów czy szkolnego stresu. Co więcej, kształtują też pozytywne cechy charakteru – uczą wytrwałości, systematyczności, hartują w pokonywaniu trudności. Wzmacniają również poczucie pewności siebie oraz zaufania we własne możliwości. Jest to okazja do doświadczania pierwszych życiowych sukcesów, ale i porażek. Bardzo wartościowe jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportów zespołowych. Bez wątpienia zajęcia w grupie rozwijają umiejętności budowania relacji z rówieśnikami. Na boisku, w czasie treningów, dzieci uczą się też wzajemnej odpowiedzialności za siebie i innych, współpracy oraz tolerancji. Chętniej też biorą udział w zajęciach w towarzystwie kolegów i koleżanek. Sport ma nieoceniony wpływ na umysł, ponieważ działa na koncentrację, spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, co pomaga dziecku uzyskiwać lepsze wyniki w nauce szkolnej" – mówi Agnieszka Carrasco-Żylicz, certyfikowany psychoterapeuta zajmujący się terapią rodzin oraz dzieci i młodzieży z Warszawskiego Ośrodka Psychoterapii i Psychiatrii oraz konsultantka kanałów dziecięcych CANAL+.

Już w niedzielę 20 czerwca premiera programu „Turbokozak Junior". Jest to propozycja dla młodych fanów piłki nożnej i świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przed kamerą. Znany z CANAL+ Sport program „Turbokozak" ma rzeszę fanów i zyskał już status kultowego. W odsłonie „Junior" wystąpią mali sportowcy w wieku 7-8 lat. Będą mogli przedstawić swoje talenty, wykonując różne piłkarskie zadania. Czeka na nich aż dziesięć konkurencji m.in. rzuty karne, strzały w poprzeczkę i żonglerka. Każdy z uczestników przygotuje również zadanie piłkarskie dla Turbokozaka – Bartka Ignacika. W roli prowadzącego wesprze go córka, Aniela. Ten wyjątkowy duet zapewni widzom nie tylko profesjonalny poziom treningu, ale wspaniałą atmosferę i co najważniejsze świetną zabawę.

„Jestem przekonana, że z pomysłów „Turbokozaka Juniora", chętnie skorzystają również dorośli. Zwłaszcza Ci, którzy zastanawiają się co robić, żeby zachęcić swoje pociechy do uprawiania sportu i zabaw na powietrzu. Pamiętajmy, że dla dziecka najważniejsza jest właśnie radość. Dlatego moim zdaniem najlepiej pozostawić możliwość wyboru i stworzyć okazję do poznania kilku dyscyplin sportowych. Warto pozwolić, by mogło próbować, aż do momentu, kiedy odnajdzie swoją ulubioną konkurencję. Dobrze, jeśli będzie ona też odpowiadać jego temperamentowi" – dodaje pani psycholog.

TURBOKOZAK JUNIOR, teleTOON+ od 20 czerwca o godz. 9:00 oraz w CANAL+ online od 21 czerwca.