Grupa LEGO i adidas Originals wprowadzają na rynek wspólny model Superstar i zaskakującą wersję kultowych sneakersów wykonaną z klocków LEGO

Grupa LEGO ponownie połączyła siły z adidas Originals i powstała zupełnie nowa i odważna odsłona kultowych butów Superstar. Wraz z nowym modelem adidas Originals LEGO Superstar na rynek wchodzi zestaw klocków Superstar LEGO, który po zbudowaniu stanie się zaskakującym dodatkiem do domowej kolekcji.

Kultowe buty adidas Originals LEGO Superstar

Adidas Originals LEGO Superstar łączy elementy charakterystyczne dla obu marek: klasyczną estetykę butów adidas z kultowymi klockami LEGO. Model dostępny w wersji dla dorosłych to klasyczna biało-czarna skórzana konstrukcja z niestandardowymi trzema paskami, noskiem i zapiętkiem, które zostały starannie wykonane, aby idealnie naśladować kształt klocków LEGO. Niezwykły wygląd jest dopełniony złotymi akcentami wykonanymi z folii. Dostępna jest również kolorowa wersja w rozmiarach dziecięcych. Takie połączenie sprawi, że cała rodzina znajdzie coś dla siebie.

Nowy zestaw LEGO

Z kolei zupełnie nowy zestaw LEGO pozwala na odtworzenie legendarnych sneakersów i stworzenie kolekcjonerskiego eksponatu, który z pewnością wzbudzi zainteresowanie. Tak jak prawdziwy but, ten zbudowany z klocków LEGO zawiera kultową grafikę adidas Originals Superstar, muszelkowy kształt noska, logo Trefoil i ząbkowane 3 paski. Prawy czy lewy but? Ty decydujesz! Albo kup oba, żeby stworzyć parę! Zestaw ten zawiera 17 dodatkowych elementów LEGO, więc można zbudować trampka na prawą lub lewą nogę. Dla odzworowania większego realizmu dołączone są nawet sznurowadła, a klocki zapakowane są w autentyczne pudełko po butach.

Po zbudowaniu model ma ponad 12 cm wysokości, 27 cm długości i 9 cm szerokości, a dzięki dołączonej podstawce i tabliczce wywoła podziw u każdego wielbiciela tych kultowych marek.

Chcą uczcić kreatywność i ducha innowacji, które są nieodłącznym elementem modelu LEGO adidas Originals Superstar, marka LEGO poprosiła sześciu twórców o stworzenie własnej wersji tego modelu. Zaprasza też wszystkich fanów do zabawy i umieszczenia własnych projektów w mediach społecznościowych z hashtagiem #builtbyoriginals. Marki zachęcają, aby poszukać inspiracji i odwiedzić stronę www.lego.com/adidas-originals-superstar. Można tam zobaczyć jak sneakerheadzi Aida Kiraya (@afrokickz), Tom Yoo (@tommyoo23), Hanna Helsøe (@helsoe), Leta Sobierajski (@sobierajski), Nicolai Sclater (@ornamentalconifer) i Coffee Boy (@178kz_boy) podkreślili oryginalność swoich prac.

Odtworzenie znanych butów z klocków LEGO było niesamowitym wyzwaniem dla projektantów. Florian Müller, starszy projektant w Grupie LEGO, jako dziecko dorastające w latach 90. wie, że buty Superstar były ikoną i wtedy też dostał swoją pierwszą parę. - Kiedy rozpoczęła się współpraca z firmą adidas byłem bardzo podekscytowany możliwością pracy nad tym modelem. Dzięki zespołowi Superstar w adidas Originals był to wspaniały proces współpracy, w którym dzieliliśmy się cennymi

spostrzeżeniami na temat sztuki tworzenia butów, a teraz nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak fani przyjmą ten model, dostosowując go we własny i niepowtarzalny sposób – dodaje.

Buty Superstar LEGO adidas Originals pojawią się w sprzedaży od 1 lipca i będą dostępne w rozmiarach dla dorosłych i dzieci na stronie na adidas.com/LEGO oraz u wybranych sprzedawców detalicznych.

Zestaw LEGO adidas Originals Superstar 10282 również swoją premierę będzie mieć 1 lipca i będzie dostępny wyłącznie na www.lego.com/adidas-superstar, w sklepach LEGO, na adidas.com i w sklepach adidas na całym świecie.