ChitoneCare Mask - linia masek w płachcie z biodegradowalnego Tencelu

Do podstawowych produktów do pielęgnacji z serii Basic oraz linii serum Elements, marka ChitoneCare dołączyła maski w płachcie. Wykonane z biodegradowalnej tkaniny - Tencelu (Lyocellu) - zapewniają idealne przyleganie do skóry twarzy, a tym samym optymalną pielęgnację cery. Wszystkie płachty zostały nasączone esencją na bazie hydrożelu chitozanu oraz dodatkowymi składnikami aktywnymi, od witaminy C i kolagenu, aż po ekstrakt z lawendy czy rzeń-szenia.

Seria 7 masek w kolorowych opakowaniach jest odpowiedzią na 7 najbardziej powszechnych potrzeb skóry. W oparciu o różne kompozycje składników aktywnych, połączonych z hydrożelem chitozanu, wybrane maski mogą zapewnić optymalne nawilżenie, rewitalizację, rozjaśnienie cery, oczyszczenie, lifting, znormalizować skórę twarzy lub złagodzić podrażnienia.

Tkanina, nasączana esencją ze składnikami aktywnymi, to Lyocell (Tencel), wytwarzany z naturalnej celulozy drzewnej. Delikatny, cienki materiał płachty zapewnia idealne przyleganie maski do skóry twarzy, zapobiega też wysychaniu esencji, dzięki czemu można dostarczyć skórze szeroki wachlarz potrzebnych substancji.

Jak korzystać z masek dla najlepszego efektu?

Nałożenie maseczki może stanowić nie tylko jeden z etapów pielęgnacji, ale być również okazją do chwili relaksu. Chłodna płachta, nasączona bogatymi składnikami aktywnymi, zapewni skórze wytchnienie po ciężkim dniu, ale będzie też doskonałym dodatkiem do wieczornej kąpieli czy szybkim „skin boosterem" o poranku.

Przed aplikacją należy dokładnie oczyścić skórę twarzy, żeby przygotować ją do chłonięcia substancji aktywnych. Tkanina powinna jak najlepiej przylegać do skóry. Maskę najlepiej trzymać na twarzy ok. 15 minut i stosować raz lub dwa razy w tygodniu. W saszetce po masce często zostaje jeszcze trochę esencji – zamiast ją marnować, lepiej wykorzystać pozostałość jako serum na inne części ciała – szyję, dekolt, ramiona lub dłonie.

Należy również pamiętać, że maski w płachcie to produkty jednorazowe, nie powinno się ich nakładać powtórnie. To właśnie jednorazowość maseczek w płachcie jest ich kolejną zaletą – wyciągając tkaninę z zamkniętego opakowania mamy pewność co do bezpieczeństwa mikrobiologicznego takiego produktu.

Zero Waste

Warto przypomnieć, że marka ChitoneCare opiera produkcję swoich kosmetyków na zasadzie zero waste. Wszystkie produkty ChitoneCare zostały stworzone na bazie hydrożelu chitozanu – te z linii

Basic oraz Elements w technologii ChitoVelum®, a maski w unikalnej, opatentowanej ChitoVelum® PRO. Ich głównym składnikiem jest chitozan, wytwarzany z pancerzy skorupiaków, stanowiących niepotrzebną pozostałość w przemyśle spożywczym. Co więcej, marka wytwarza ograniczone ilości produktów – dopiero przy niskich stanach magazynowych powstają kolejne partie, tak, aby nie było konieczności utylizacji niesprzedanych kosmetyków.

Kosmetyki dostępne są na stronie https://chitonecare.com/ oraz na Cosibella.pl, SlowGlow.pl i BeClinic.pl. Instagram: @chitonecare /#chitonecare

O producencie kosmetyków ChitoneCare

Zespół Chitone sp. z o.o. wraz z Politechniką Gdańską otrzymał główną nagrodę w XXI. edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Nagroda została przyznana w kategorii „Produkt Przyszłości Jednostki Naukowej i Przedsiębiorcy". Nagrodzonym produktem są hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO i ich wykorzystanie w produktach kosmetycznych i opatrunkowych. Konkurs Polski Produkt Przyszłości promuje najbardziej innowacyjne wyroby i technologie, które mają szansę zaistnieć na rynku krajowym i globalnym.

W kosmetykach ChitoneCare można znaleźć hydrożele występujące w dwóch wariantach ChitoVelum® (chitozan + woda + kwas organiczny np. mlekowy) oraz opatentowany ChitoVelum® PRO (chitozan + woda + dwutlenek węgla).