WIELKI POWRÓT LAT 90. - CO NOSIMY TEGO LATA?

Czasami jedynym sposobem, aby pójść naprzód, jest cofnięcie się o krok w tył. Lub o 20 lat, jak to bywa w modzie zgodnie z regułą cyrkularności trendów. Deichmann zagląda do późnych lat 90. i oferuje modele inspirowane właśnie tym okresem.

Moda lubi patrzeć wstecz. To, co minęło, powraca w odświeżonej formie dzięki postępowi technologicznemu i nowemu pokoleniu twórców i konsumentów. Dzięki temu moda odżywa udoskonalona o nowatorskie detale i lepsze materiały. Inspirując się latami 90., w tym sezonie czeka nas całe spektrum różnorodnego obuwia, od tego lekkiego po masywne. Zaczynamy podróż w czasie!

ELEGANCJA NA CIENKIM PASKU

Szukając eleganckich butów na specjalną okazję warto zwrócić się w kierunku sandałków, które oplatają stopę cienkimi paseczkami. Tak zwane floss sandals, bo o nich mowa, to jeden z najgorętszych trendów ostatnich sezonów. Tego lata nie zabraknie ich w ofercie marki Deichmann, zarówno modeli na płaskim obcasie, jak i tych na wygodnym słupku. Co więcej, specjalnie dla goniących za czasem powstały także klapki w tym stylu. Najgorętszym modelem spośród lekkich butów będą czarne skórzane sandałki 5th Avenue na słupku z kwadratowym noskiem. Śmiało można o nich powiedzieć, że są esencją lat 90., które wspominamy z nostalgią.

GRUBA PODESZWA, PLATFORMA I KOTURNA W STYLU HIGH FASHION

Masywnie… to za sprawą sandałów na ciężkich podeszwach, które nie zamierzają wychodzić z mody! Najwygodniejsze będą te na płaskiej, ale jednocześnie grubej podeszwie w stylu daddy sandals. Zapewnią stabilny i pewny chód. A jeśli potrzebujesz szybko urosnąć kilka centymetrów, to zbawienne okażą się buty na platformach. Dzięki podwyższeniu z przodu i grubym słupkom nadadzą stylizacji pazura i zapewnią komfort stopom. Nie martw się znaczącą wysokością. Sandałki zostały wyposażone w tyle paseczków, że nie ma mowy o zsuwaniu się ze stóp. Deichmann nie zapomniał również

o miłośniczkach koturn. W tym sezonie serwuje radosne połączenia rafii z pastelowymi kolorami lub ażurami.

Z HOLANDII NA WYBIEGI

Aby ujrzeć przyszłość, patrzymy w kryształową kulę przeszłości. I zauważamy… chodaki z lat 90.! Clogsy pochodzące z Holandii wracają do łask i królują na wybiegach w odpowiednio odświeżonej formie. Takim sposobem do nowej linii Catwalk trafiły klapki inspirowane chodakami, z odkrytymi palcami i na grubej podeszwie z niskim obcasem, która imituje drewno. Z kolei modele Easy Street to klasyka chodaków, przypominająca nieco obuwie pielęgniarki…Tylko do czego to nosić? Odpowiedź brzmi: do wszystkiego, tak jak lubisz!