Lifestylowy lipiec w Canal+ online

Pandemia bez wątpienia zmieniła nasz styl życia. Dystans społeczny i izolacja sprawiły, że inaczej postrzegamy świat i cieszymy się każdym drobiazgiem, nawet takim jak świeże powietrze! W ostatnim czasie Polacy zaczęli bardziej zwracać uwagę na swoje otoczenie i doceniać naturę, co potwierdzają wyniki badań. Wzrosła sprzedaż roślin, a młodzi ludzie zaczęli się interesować zakupem działek. Chcemy wiedzieć więcej o przyrodzie, jak najlepiej zadbać o zieloną przestrzeń i rozwijać pasje. W tej dziedzinie z pomocą przychodzą eksperci z programów telewizyjnych, które przybliżają niezbędną wiedzę w tych dziedzinach. Na widzów CANAL+ online w lipcu czeka porządna dawka ogrodowych inspiracji. Oprócz tego zapraszamy w kulinarną podróż po świecie oraz na prawdziwe artystyczne show!

MIŁOŚNICY ZIELENI W STATYSTYKACH

Ogrody są odzwierciedleniem duszy człowieka, oazą, miejscem, gdzie odpoczywamy i odrywamy się od zgiełku codzienności. Ostatnie miesiące pokazały, jak bardzo brakuje nam obcowania z przyrodą. Liczby mówią same za siebie – dane z raportu Kenneth Research wskazują, że wartość światowego rynku roślin doniczkowych wynosi 85 miliardów dolarów. Co więcej, jak podają badania Shoper „E-commerce 360 stopni" w 2020 roku w Polsce, co czwarty zakup w Internecie wygenerowała kategoria „dom i ogród". Jest to wzrost aż o 50% w stosunku do poprzedniego roku. To nie wszystko! Widać także duże zainteresowanie działkami wśród internautów. Z szacunków Polskiego Związku Działkowców wynika, że zapotrzebowanie na ROD – Rodzinne Ogrody Działkowe – których liczba sięgnęła miliona, wzrosło nawet kilkukrotnie. Póki co korzysta z nich ponad cztery miliony obywateli, a popyt zdecydowanie przewyższa podaż. Doskonale obrazuje to porównywarka haseł z Google Trends. Jedno jest pewne – Polacy pokochali naturę.

Jak stworzyć zieloną oazę wokół siebie? Co zrobić, żeby prawidłowo pielęgnować rośliny? W jaki sposób zadbać o kwiaty doniczkowe? W lipcu zapraszamy do CANAL+ online po praktyczne rady i inspiracje dla wszystkich miłośników ogrodów. W serwisie m.in. nowe odcinki programu „Grunt to ogród" z Katarzyną Bellingham oraz premiera serii „Pokochaj swój nowy ogród". Oficjalnie witamy lato!

Lifestylowy lipiec w Canal+ onlineLifestylowy lipiec w Canal+ online materiały prasowe

LIPCOWE NOWOŚCI W CANAL+

POKOCHAJ SWÓJ NOWY OGRÓD, seria dokumentalna, CANAL+ DOMO już od 8 lipca o godz. 21:30 oraz online na canalplus.com od 9 lipca

Co można zrobić z przestrzenią wokół swojego domu? Alan Titchmarsh przychodzi z pomocą! Tym razem brytyjski mistrz zaprojektuje ogrody, wzorując się na konkretnej scenerii. Dzięki jego genialnym metamorfozom poznamy bliżej styl angielski, nadmorski, tropikalny czy miejski. Prowadzący spełni też marzenie właścicieli o odrobinie egzotyki oraz stworzy kreatywny plac zabaw dla dzieci. Nie zabraknie oryginalnych pomysłów oraz zapierających dech w piersiach projektów na miarę jednego z najlepszych architektów zieleni.

SZYBCY I TWÓRCZY 2, seria reality, CANAL+ DOMO już od 17 lipca o godz. 21:00 oraz online na canalplus.com od 18 lipca

Zapraszamy do oglądania drugiej edycji programu, w którym utalentowani Amerykanie walczą o 100 tysięcy dolarów nagrody! „Szybcy i twórczy" to wyjątkowe artystyczne show dla wszystkich miłośników DIY. W każdym odcinku uczestnicy serii zmierzą się z zadaniami, które sprawdzą ich kreatywność i zdolności manualne. Nad ich zmaganiami czuwać będą znani prowadzący – Amy Poehler i Nick Offerman. Komu tym razem uda się zdobyć wyjątkowy tytuł i pokazać swój oryginalny talent światu? Tu liczy się wyobraźnia!

POKOCHAJ LUB SPRZEDAJ – WIELKA BRYTANIA 5, seria poradnikowa, CANAL+ DOMO już od 27 lipca o godz. 21:00 oraz online na canalplus.com od 28 lipca

Dom jest za mały, niewygodny lub zbyt przestarzały, by dalej w nim mieszkać? A może po prostu marzysz o większej przestrzeni, wygodzie i nowym wystroju? Aby osiągnąć ten cel, można przeprowadzić kompleksowy remont lub kupić inną nieruchomość. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Wyremontować czy sprzedać? Oto jest pytanie! W piątym sezonie programu odpowiedzą na nie nowi bohaterowie. W dokonaniu wyboru tradycyjnie pomogą niezawodni eksperci – Kirstie Allsopp i Phil Spencer.

FRANCUSKIE WĘDRÓWKI JULIE. RENESANSOWA UCZTA NA ZAMKU CHAMBORD, film dokumentalny, CANAL+ KUCHNIA już 3 lipca o godz. 16:30 oraz online na canalplus.com od 4 lipca

Julie Andrieu szykuje dla widzów prawdziwą renesansową ucztę. Będzie to wykwintna sztuka kulinarna w zachwycającej scenerii. Prowadząca, znana ze swoich podróży po Francji, tym razem pojedzie do Château de Chambord, największego zamku w dolinie Loary. Cel jest ambitny – przygotować bankiet, którego nie powstydziłby się XVI-wieczny królewski kucharz. Menu z epoki renesansu powstanie na bazie popularnych i dostępnych wówczas produktów. Do współpracy Julie zaprosi również ekspertów, którzy pomogą jej przywrócić dawny blask zamku Chambord!

FRANCUSKIE WĘDRÓWKI JULIE. UCZTA W STYLU BELLE EPOQUE, film dokumentalny, CANAL+ KUCHNIA już 10 lipca o godz. 16:30 oraz online na canalplus.com od 11 lipca

Z Julie Andrieu wybierzemy się w kolejną podróż w czasie. Belle Epoque to okres wielkich wynalazków, wiary w postęp i rozkwitu kultury. Złote lata przeżywała wówczas również sztuka kulinarna. Co i jak jadało się wtedy w eleganckim towarzystwie? Prowadząca stanie przed wyzwaniem, by stworzyć ucztę godną tej epoki. A wszystko to w malowniczej scenerii Riwiery Francuskiej. W przygotowaniach towarzyszyć jej będą scenograf Charles Kaisin i kucharz Dominique Le Stanc.

PAUL (W) HOLLYWOOD, seria dokumentalna, CANAL+ KUCHNIA już od 4 lipca o godz. 14:30 oraz online na canalplus.com od 5 lipca

Mistrz wypieków i kinoman – Paul Hollywood, wyrusza w epicką podróż motocyklem po Stanach Zjednoczonych. Wsiądzie na Harleya Davidsona i przemierzy Amerykę ze wschodu na zachód! Po drodze spróbuje miejscowych specjałów i spotka się z gwiazdami kina. Startuje w Nowym Jorku, by przez mokradła południa i spalony słońcem Nowy Meksyk dotrzeć do Hollywood. Zatrzyma się w lokalach inspirowanych sztuką filmową, a przy stole towarzyszyć mu będą znani aktorzy – m.in. Lisa Kudrow, Brian Cox i Teri Hatcher.

AINSLEY I ŚRÓDZIEMNOMORSKA POTĘGA SMAKÓW, seria dokumentalna, CANAL+ KUCHNIA już od 17 lipca o godz. 16:30 oraz online na canalplus.com od 18 lipca

Czas na niezapomnianą kulinarną podróż po Morzu Śródziemnym! Ainsley Harriott – brytyjski szef kuchni, wsiądzie na pokład katamaranu i zabierze widzów w długi rejs. Rozpoczniemy go na Korsyce, następnie zawitamy na Sardynię, do Marrakeszu, Sewilli, Granady i Jordanii. A wszystko to, by spróbować miejscowych przysmaków przyrządzanych w domach, na targowiskach i w restauracjach. Ainsley sprawi, że zakochamy się nie tylko w tej wyjątkowej kuchni, ale również poznamy lokalne tradycje i niesamowitych ludzi.