Nowość od Matis Paris - Cell Expert & Cell Skin na ratunek oznakom lockdown ageing!

Współczesny styl życia większości społeczeństwa oraz niepewna sytuacja związana z pojawieniem się pandemii wywołała u wielu z nas bardzo duży stres, który nie wpłynął jedynie na nasze samopoczucie, ale także zostawił ślad na naszych skórach. Lockdown ageing to termin, który pojawił się stosunkowo niedawno w kosmetologii. Jest to efekt wywołany przez skutki pandemii i życie w niepokoju z nią związane. Matis Paris postanowił wprowadzić do swojej oferty dwa, wysoce skoncentrowane produkty do codziennej pielęgnacji - serum Cell-Expert i krem odbudowujący Cell-Skin, które są zastrzykiem energii dla zmęczonej i zestresowanej cery.

Życie w dużym stresie może sprawić, że będziemy wyglądać nawet na 3,5 roku starsi niż w rzeczywistości jesteśmy. Uwalniany przez niepokój hormon stresu, kortyzol, prowadzi do tworzenia reakcji alergicznych, zaburza naturalną barierę skóry, opóźnia jej regenerację i samoodnowę, a co najważniejsze – staje się ona bardziej podatna na czynniki zewnętrzne. Spędzamy zdecydowanie więcej czasu przeglądając urządzenia mobline, a to również ma wpływ na stan naszej skóry. Światło niebieskie, inaczej znane jako wysokoenergetyczne światło widzialne, zbliżone jest do światła UV, a jego długość fal może głęboko wnikać w skórę, nawet bardziej niż promienie UV, ze względu na odległość skóry od jego źródła. Badania wykazały, że nadmierna ekspozycja na niebieskie światło może powodować uszkodzenia skóry, w tym pigmentację, stany zapalne i osłabienie funkcji barierowych skóry. Prowadzi to do szybszego starzenia się skóry, tworzenia przebarwień i nierównego kolorytu skóry.

Matis Paris stworzył ulepszony kompleks MatiStem CC Complex składający się z komórek macierzystych białej róży, mających na celu ochronę środowiska komórek naszego naskórka, a także peptydu pochodzącego z grochu. Działają one przeciwutleniająco i przeciwstarzeniowo, chroniąc przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dodatkowo peptyd pobudza metabolizm skóry i dotlenia ją. Roślinne komórki macierzyste, tak samo jak zwierzęce, mają zdolności do pomocy w regeneracji po uszkodzeniach, dlatego są idealnym rozwiązaniem do cery zmęczonej oraz zniszczonej. Od wielu lat są przedmiotem badań w laboratoriach kosmetycznych, próbujących wykorzystać ich potencjał.

Powstały dwa kosmetyki zawierające MatiStem CC Complex. Serum Cell-Expert to odżywczy eliksir do każdego rodzaju skóry, w każdym wieku, który pomaga przeciwstawić się czasowi i wydłużyć zdolność komórek do inicjowania procesu odnowy naskórka. Chroni on wewnętrzną młodość skóry, dzięki czemu zachowuje ona blask, promienność i sprężystość. Każdego dnia cera staje się zdrowsza i piękniejsza. Zapach produktu jest delikatny, pozbawiony alergenów. Eliksir zawiera innowacyjne składniki roślinne, które pomagają walczyć skórze z upływem czasu i zapobiegać zmianom, jakie generuje stres. Komórki macierzyste z białej róży przyczyniają się do rzeczywistego efektu przeciwstarzeniowego, białko grochu chroni keratynocyty i stymuluje je do samoodnowy. Cera staje się gładsza, ma wyrównany koloryt i jest bardziej promienna, natomiast niskocząsteczkowy kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki, spłycając je i nawilżając naskórek, dzięki czemu jest on jędrniejszy i wyrównany. Produkt należy aplikować codziennie na oczyszczoną skórę twarzy oraz szyi, rano i wieczorem.

By wzmocnić działanie serum należy użyć odbudowujący krem na dzień i na noc Cell-Skin, który zachowuje komórki macierzyste w prawidłowej kondycji. Produkt nie obciąża cery, ma lekką, kojącą konsystencję. Polecany jest do każdego rodzaju cery, gdyż chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi i działa profilaktycznie przeciwdziałając starzeniu oraz zniszczeniom. Krem zawiera roślinne składniki aktywne, które dotleniają skórę i działają przeciwrodnikowo, a cera odzyskuje prawidłowy koloryt oraz promienność. Poza kompleksem MatiStem CC Complex formuła posiada także ekstrakt z kwiatu z szarotki alpejskiej. Zawarta w nim luteolina pomaga utrzymać elastyczność oraz prawidłowe nawodnienie skóry poprzez hamowanie degradacji kwasu hialuronowego. Krem ma działanie wielokierunkowe, łącząc cechy kremów przeciwzmarszczkowych, nawilżających i ochronnych.

Produkty można znaleźć w drogeriach tradycyjnych na terenie całego kraju oraz już wkrótce w perfumerii douglas.pl Odwiedź nas na Instagramie oraz Facebook’u.

O marce:

W Paryżu w roku 1936 inżynier chemii Eugene Mavcromati dokonał odkrycia, które znacząco zmieniło bieg nowoczesnej kosmetologii i wpłynęło na powstanie firmy Matis – pionierskiej, francuskiej marki, która za główny cel obrała sobie przeciwdziałanie oznakom starzenia się skóry.

Eugene odkrył, że produkty są bardziej skuteczne, gdy stanowią część kompleksowego podejścia do pielęgnacji skóry. Zrozumiał, że chemia i nauka nie są wystarczające, bo aby wykorzystać cały potencjał kosmetyków powinny one oddziaływać na zmysły i emocje. Marka Matis dokładnie wie jak odpowiadać na potrzeby skóry, dlatego francuska nazwa każdej linii kosmetyków rozpoczyna się słowem „Reponse", czyli właśnie „odpowiedź".

Marka od 80 lat specjalizuje się w produktach do pielęgnacji domowej i profesjonalnej, a także w kompleksowych zabiegach gabinetowych. Bogate formuły kosmetyków i profesjonalne techniki wykonywania masaży, zbudowały pozytywny wizerunek marki i zaufanie wśród klientek na całym świecie.

Produkty marki Matis są dostępna w drogeriach tradycyjnych wybranych gabinetach kosmetycznych, oraz w perfumerii douglas.pl.