OFF Country Club Katowice Pierwszy weekend sierpnia, Dolina Trzech Stawów i muzyka - a jednak się kręci!

Quebonafide, Artur Rojek, Brodka, Smolik, Król oraz Mitch & Mitch zapraszają na cykl koncertów OFF Country Club Katowice, który odbędzie się w wiadomym miejscu i czasie. Tak uratujemy to lato.

Na OFF Festival taki, jaki wszyscy znamy i kochamy, przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku. Są jednak ludzie – na przykład my! – którzy nie wyobrażają sobie pierwszego weekendu sierpnia bez muzyki, spacerów w Dolinie Trzech Stawów i spotkań z przyjaciółmi. Wychodzimy tym potrzebom naprzeciw, zapraszając was już dziś na cykl koncertów OFF Country Club, które wzbogacą sety DJ-skie i pasjonujące dyskusje w Kawiarni Literackiej, którą tradycyjnie zawiaduje Sylwia Chutnik.

Niech nie zwiedzie was nazwa, nie będzie to propozycja dla fanów muzyki country (choć jeden z wykonawców ma za sobą taki epizod…), bo usłyszycie bardzo różne dźwięki – od rapu przez elektronikę, indie rock i nową falę, po nadwiślańską tropicalię. Chodzi o przeniesienie unikalnej formuły OFF Clubu w piękne okoliczności przyrody. Poniżej znajdziecie program tegorocznego OFF Country Club, który odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia.

Każdy dzień OFF Country Club jest osobno biletowany. Bilet jednodniowy kosztuje 109 zł – ich pula jest ograniczona, więc lepiej zaopatrzyć się w wejściówkę z wyprzedzeniem.

Bilety oraz więcej informacji można znaleźć na stronie eBilet.pl . eBilet.pl to największa i najszybciej rozwijającą się spółka internetowej sprzedaży biletów w Polsce. Firma współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi promotorami, świadcząc usługi sprzedaży, promocji i obsługi imprez. Konsekwentnie rozwija internetowe kanały sprzedaży w kierunku precyzyjnego dotarcia do klientów szukających sposobów na spędzenie wolnego czasu.

6 sierpnia, piątek

17:30 Tuzza

Duet Tuzza czyli Ricci i Benito w sobie tylko znany sposób pożenili wielki świat trapu, lokalny sznyt polskiego rapu z gangsterskim sznytem przedmieść Neapolu. Zachwycili debiutem "Fino Alla Fine" (2018), poprawili brawurowym "Giardino" (2020), ale i w tym roku budzą "Niepokój" wśród konkurencji. Gażę za koncert wypłacamy im w "Euro".

19:00 Mitch & Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico

Mitch & Mitch – oraz muzycy zespołu w rozmaitych innych konfiguracjach – to historia OFF-a w pigułce. Po pierwsze jakaś reprezentacja grupy brała udział chyba we wszystkich edycjach festiwalu, zwykle budząc zachwyt, czasem siejąc popłoch, zwykle wywołując zamieszanie. To na OFFie po raz pierwszy zagrali ze Zbigniewem Wodeckim kultowy już program, utrwalony na albumie "1976: A Space Odyssey". Tym razem usłyszmy ich we wcieleniu o nazwie Mitch & Mitch con il loro Etereo Gruppo Stereofonico, który jest hołdem dla Ennio Morricone.

21:30 Artur Rojek

Dyrektor artystyczny festiwalu nie koncertuje w Dolinach Trzech Stawów na każdej edycji, tylko wtedy, kiedy ma dobry powód – takim była choćby incydentalna, odświętna reaktywacja Lenny'ego Valentino, czy jego narodziny jako artysty solowego. Tym razem chodzi o "Kundla". Drugi album Rojka ukazał się w przeddzień zarazy i doskonale oddaje nastrój tego czasu: chodzi o to, żeby tańczyć jakby nie było jutra. Bo rzeczywiście może nie być.

Sety DJ-skie:

16:30 - 19:00 – Raidho & T. Etno + An on Bast

20:20 -21:30 – Brodka DJ Set

23:00 - 01:00 – Siasia

7 sierpnia, sobota

17:30 Immortal Onion Immortal Onion to trójmiejskie trio, które bywa nazywane jazzowym, co jednak nie wyczerpuje tematu. Sami muzycy zresztą twierdzą, że ich obszar zainteresowań to również minimal music, fusion czy progresywny metal. Dzięki "XD [Experience Design]", swojej drugiej płycie, weszli w radar fanów nowoczesnej muzyki tanecznej. I pewnie objechaliby co lepsze festiwale z elektroniką, gdyby album nie ukazał się tuż przed zarazą. W Katowicach nadrobimy stracony czas…

19:00 Król Kolejny stały bywalec OFF Festivalu. Bywał u nas już z Kawałkiem Kulki i oczywiście z UL/KR, pojawił się też z Kobietą z Wydm, wreszcie rządził i dzielił jako Król. Dzisiaj panuje również na innych festiwalach, docenił go w końcu mainstream – bo przecież twórczość Błażeja to może trochę dziwne, ale świetne piosenki – jednak wszyscy wiemy, skąd jego ród. Po znakomitych płytach "Nieumiarkowania" i "Dziękuję" zgotujemy mu w Do-linie Trzech Stawów królewskie przyjęcie.

21:30 Brodka Monika nie przestaje nas zadziwiać. Po epizodzie amerykańskim, płycie "Clashes" nagranej z Noah Georgesonem, producentem Devendry Banharta, przyszedł czas na kolejny zwrot akcji. Nowy album Brodki, zatytułowany "Brut", powstał w Wielkiej Brytanii i łączy nowofalowe ponuractwo z taneczną rytmiką, popową chwytliwość z produkcyjnymi dziwactwami. Jak ten materiał sprawdzi się na żywo? To może być jedna z największych niespodzianek sezonu.

Sety DJ-skie:

16:30 - 19:00 – Feeria

20:20 - 21:30 – DJ Death Is Not The End

23:00 - 01:00 – Awill

8 sierpnia, niedziela

17:30 hage-o

hage-o warszawskie trio, którego "muzyka brzmi tak, jak smakują kwaśne żelki". Grają warmcore'a, cokolwiek to znaczy, w dodatku ro-bią to głośno i dobrze.

19:00 Smolik gra "Smolik"

Równe 20 lat temu Andrzej Smolik – klawiszowiec i producent znany z Wilków, współpracownik Roberta Gawlińskiego solo oraz Katarzyny Nosowskiej – wybił się na niepodległość albumem zatytułowanym po prostu "Smolik". To był materiał, który przedefiniował polski pop. Okazało się, że nie musi być głośny, wulgarny i prymitywny, by zachwycać tłumy, może uwodzić subtelnymi melodiami i kusić nowoczesnymi brzmieniami. Od tamtej pory Smolik nagrał wiele innych płyt, sam i w rozmaitych konfiguracjach, ale niezmiennie pozostaje żywym symbolem muzyki szlachetnej i chwytliwej zarazem. W Katowicach pojawi się, by razem z nami obchodzić jubileusz tego pierwszego, najważniejszego albumu.

21:30 Quebonafide

Raper z Ciechanowa, który w poszukiwaniu własnego artystycznego języka zwiedził cały świat, co udokumentował albumem "Egzotyka". W końcu ustatkował się i osiedlił na szczycie list sprzedaży. Był czas, że dzielił tę przestrzeń z kolegą (mowa oczywiście o projekcie Taconafide i płycie "Soma 0,5 mg"), ale równie dobrze radzi sobie samodzielnie. Choć jego ostatni album "Romantic Psycho" ukazał się w czasie zarazy, jest już diamentowy. I co ciekawe, jego zawartość dowodzi, że Quebo nie podąża za publicznością, ale ona za nim.

Sety DJ-skie:

16:30 - 19:00 – Śląski Program Kosmiczny

20:20 - 21:30 – Król DJ Set

23:00 - 01:00 – Orion Orient

OFF Country Club to również spotkania w Kawiarni Literackiej. O czym tym razem będziemy słuchać i rozmawiać? Sylwia Chutnik tak wprowadza nas w ten świat:

Czy czeka nas jakakolwiek przyszłość? Ostatnie prognozy przynoszą raczej odpowiedź negatywną. Zarówno w kwestii ekologii, poszanowania praw człowieka, jak i emocjonalnej wszystko wskazuje na to, że świat, który znamy, zmienia się i kończy. A może to tylko pesymistyczne marudzenie i - jak przekonują nas wielkie korporacje - wcale nie jest tak źle? Bal na Titanicu czy raczej spokojny kurs na eden?

W czasie tegorocznej edycji Kawiarni Literackiej na OFF Country Club zastanowimy się, jak wygląda sytuacja piszących mężczyzn i opisywanych kobiet, roślin, serc, środkowej Wołgi i rysujących aktorek. Będzie można również podziwiać prace Matyldy Damięckiej. A wszystko to rozegra się w scenerii namiotu, w którym znajdzie się księgarnia i kawa.

6 sierpnia, piątek

17:50 - 18:40 Gdzie ci mężczyźni? Jakub Ćwiek i Marcel Woźniak

20:30 - 21:20 Kąkole, róże i rumianki. Zośka Papużanka

7 sierpnia, sobota

17:50 - 18:40 Biografistki. Sylwia Chwedorczuk i Zofia Turowska

20:30 - 21:20 Matylda Damięcka

8 sierpnia, niedziela

17:50 - 18:40 Samotność końca świata. Maciej Jakubowiak i Oktawia Kromer

20:30 - 21:20 Wykresy fal środkowej Wołgi. Konstanty Usenko

Partnerem Kawiarni Literackiej podczas OFF Country Club Katowice jest portal Nexto.pl. Partnerami paneli są Wydawnictwo Czarne i Wydawnitcwo Marginesy.

Gospodarzem OFF Country Club jest Miasto Katowice, a mecenasem Cisowianka Perlage. Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Dystrybutorem biletów na wydarzenie jest eBilet. Wejściówki na każdy dzień w cenie 109 zł są już w sprzedaży.