Czy należy czesać włosy mokre? Tłumaczy trycholog Magdalena Szymczak-Kępka

Baseny, aquaparki, termy i jacuzzi, latem bardzo lubimy korzystać z tego typu rozrywek, przez co nasze włosy częściej niż zwykle są mokre. Struktura włosa nasiąka wodą, przez co łuski stają się bardziej podatne na odchylenia, uszkodzenia i finalnie złamania. Często nie zabezpieczamy ich, po prostu po wyjściu z basenu sięgamy po szczotkę i przed suszeniem - dokładnie rozczesujemy! Błąd! Czy i jak należy czesać włosy mokre - tłumaczy specjalista trycholog Magdalena Szymczak-Kępka.

Posiadanie pięknych i lśniących włosów to skarb! Wszystkie o tym marzymy, natomiast nie wszystkie wiemy jak się za to zabrać. Jest wiele zasad, które warto przestrzegać by uzyskać wymarzoną „taflę" na włosach. Jedną z tych ważnych zasad jest umiejętne i prawidłowe czesanie włosów – i tych na mokro też! Po wyjściu spod prysznica, z basenu lub morskiej kąpieli aż korci nas by sięgnąć po szczotkę i ulżyć naszym splątanym kosmykom pamiętajmy, że mokry włos to już bardziej wymagający włos!

„Zarówno włosy mokre, suche, jak i bardzo splątane są wymagającymi włosami, ale mają one swoje potrzeby – musimy usunąć splątania i kołtuny. Wymaga to dużej ostrożności i odpowiedniego przygotowania. Czesanie na mokro jest często alternatywną dla grubych, gęstych i kręconych włosów. Pamiętajmy, że mokre włosy mają większe tarcie przy czesaniu niż włosy suche. Podczas czesania, wcześniej uszkodzone łuski mogą się rozciągnąć, co spowoduje urwanie lub ukruszenie włosa. Najlepiej zabezpieczyć włosy mokre odżywką (jeśli masz kręcone lub grube) lub sprayem do rozczesywania (w przypadku włosów cienkich i łamliwych. Należy zachować ostrożność w postaci bardzo powolnych ruchów, zaczynając od końcówek włosów. " – tłumaczy Magdalena Szymczak-Kępka

Tangle Teezer stworzył model The Wet Detangler, którym można – delikatnie i z uwagą – rozczesać mokre włosy. Przed oczywiście przygotowujemy je odpowiednio do tego i czeszemy wygodnie szczotką, z dołu do góry. The Wet Detangler posiada dwu-poziomowy układ ząbków, owalnie zaokrąglonych, które nie zahaczają struktury włosa ani nie powodują łamania na długości. Do tego stworzono go z wygodną rączką, która zapobiega ślizganiu się w ręce, nawet pod prysznicem!

Magdalena Szymczak -Kępka jest psychologiem diagnostą i specjalistą trychologiem. Codziennie dba o zdrowie włosów swoich pacjentów stawiając na kompleksową pielęgnacje. Uważa, że wszystkie problemy z włosami pochodzą z wnętrza naszego ciała i głowy. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych trycholożek w Polsce - jej wykłady oraz występy w telewizji cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Magda obala mity na temat włosów w swojej codziennej pracy i uczy nas ich zdrowej pielęgnacji w nietypowy i ciekawy sposób. Poznaj Magdę i wszystkie jej porady na stronie www.zdroweczesanie.pl Odwiedź nas na Instagramie oraz na Facebook’u

O marce:

Tangle Teezer to rewolucyjne szczotki, które są absolutnym hitem wśród akcesoriów do rozczesywania włosów. Stworzył je angielski fryzjer gwiazd – Shaun Paulfrey w 2004 roku. Pierwszy prototyp szczotki o niecodziennym designie, specyficznych ząbkach różnej długości nie spotkał się z entuzjazmem branży. Dopiero rok później na targach w Birmingham jego produktami zainteresowali się

przedstawiciel sklepu Boots – który jako pierwszy wprowadził szczotki w różnych kolorach do sprzedaży. Od tego momentu zyski rosły w zawrotnym tempie, a produkt zyskiwał jedną nagrodę za drugą.

Dzisiaj 8 szczotek Tangel Tezeer sprzedawanych jest na świecie co minutę. Swój sukces gwarantują nie tylko swojemu twórcy, ale także rewolucyjnej technologii, która sprawiła, że są niezastąpione w pielęgnacji włosów. Szczotka poradzi sobie nawet z mocno splątanymi czy niepodatnymi, kręconymi włosami. Czesanie stało się niewiarygodnie proste, a dodatkowo nie ma ryzyka uszkodzenia włosów czy nieprzyjemnego szarpania.

Do dyspozycji klientów jest wiele kolekcji i wariantów kolorystycznych . Szczotki Tangle Teezer na pewno należą do „must have" wyposażenia kosmetycznego.