Jesteśmy już na ostatniej prostej wyzwania #KilometryPoMocy

Minęła już ponad połowa wakacyjnego wyzwania "Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie". Wydarzenie trwa jeszcze do końca miesiąca. To ostatnia prosta do mety i każdy może przyłączyć się do zdobywania kolejnych kroków!

W wyzwaniu „Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie" kilkuset uczestników wspólnie już pokonało tysiące kilometrów, aby wesprzeć osoby mierzące się z przemocą. Celem jest zdobycie 25 tysięcy kilometrów w mobilnej aplikacji Strava, bo dzięki temu Avon przekaże 25 tysięcy złotych Ogólnopolskiemu Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Wakacyjne wyzwanie trwa przez całe wakacje pod hasłem #KilometryPoMocy, czyli do jego zakończenia pozostał już niecały miesiąc.

Każdy pokonany kilometr to zasługa osób, które dzielnie stawiają czoła wyzwaniu i dołączają do wydarzenia. Robi to również kilkadziesiąt pracowników Avon, którzy wspólnie pokonali już ponad 4 tysiące kilometrów. Wyzwanie może być dobrą zabawą, świetnym powrotem do aktywności po pandemii, kiedy większość czasu spędzaliśmy w domu i motywować do codziennych spacerów. To też, co najważniejsze, sposób na realne wsparcie osób mierzących się z przemocą. Warto włączyć się w akcję i razem z nami dotrzeć do celu – mówi Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon Operations Polska w Garwolinie.

Każdy może przyłączyć się do akcji i pomóc w realizacji wyzwania. Wystarczy dołączyć do klubu Avon Kontra Przemoc w aplikacji Strava, a następnie zarejestrować swój bieg, masz lub marszobieg w ramach wyzwania #KilometryPoMocy. Organizatorami wydarzenia jest Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl.

Inicjatywa to głos sprzeciwu wobec problemu przemocy domowej, poruszanego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej Avon od lat na całym świecie. Firma pomaga i współpracuje z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" IPZ oraz fundacją Feminoteka, które w ubiegłym roku pomogły prawie 14 tys. potrzebującym. Avon wspiera także 4 linie pomocowe dla kobiet doświadczających przemocy, bo jak pokazują

statystyki wciąż mierzy się z nią aż 1 na 3 kobiety. Co więcej, to właśnie z inicjatywy Avon powstała też pierwsza w Polsce przeciwprzemocowa aplikacja www.avonalert.pl, która okazała się nieocenionym wsparciem w trakcie izolacji związanej z pandemią.

Każdy pokonany kilometr zostaje przeznaczony na bardzo ważny cel, bo Niebieska Linia IPZ zapewnia m.in. pomoc prawną i psychologiczną osobom, które mierzą się z problemem przemocy domowej. Z tego powodu wyzwanie #KilometryPoMocy jest bardzo wyjątkowe. Wszyscy, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, możemy wspólnie wyrazić sprzeciw oraz zapewnić realną pomoc dołączając do akcji – mówi Renata Durda, kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia. Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem: https://www.strava.com/clubs/avon-kontra-przemoc-941702

Avon Kontra Przemoc to kampania społeczna i edukacyjna zainaugurowana w 2004 roku w USA, prowadzona obecnie w ponad 50 krajach na całym świecie. Zakłada ona walkę z przemocą domową wobec kobiet: działania w ramach tej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu i koncentrują się wokół edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy.

W Polsce kampania Avon Kontra Przemoc jest prowadzona od 2008 roku. Od 2011 roku Avon jest partnerem Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia", zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla ofiar i świadków przemocy.