Już tej jesieni kultowe utwory The Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Metallica i AC/DC na ZEW Klasyki Rocka w Sudetach

Mimo że III edycja Festiwalu ZEW się budzi - jedynego festiwalu w Polsce, który zaczyna się o świcie - została przesunięta na 2022 rok, już od 18 września organizatorzy zapraszają na cykl mniejszych wydarzeń: ZEW Klasyki Rocka. Na kameralnej scenie usłyszymy evergreeny muzycznych Legend: The Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Metallica i AC/DC, w interpretacji polskich zespołów, które od lat z sukcesem wykonują ich utwory. Na jesiennej Małej Scenie ZEW wystąpią: Made in Warsaw, The Postman, 4 Szmery, Pled Zepchlim, Tipsy Train, Alcoholica, U Pana Boga za Piecem.

Od 18 września organizatorzy Festiwalu ZEW się budzi zapraszają do agroturystyki Dwa Dęby w Starej Białce na koncerty z cyklu ZEW Klasyki Rocka – prawdziwej uczty dla miłośników takich Legend, jak The Beatles, Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, AC/DC, Metallica, Bob Dylan i Eric Clapton, w muzycznej interpretacji polskich twórców. Kultowe riffy, niezapomniane gitarowe solo i poruszające teksty stały się już częścią kultury, wciąż pozostając aktualnymi i ważnymi. Let it be, Smoke on the water, Stairway to heaven, Highway to hell czy Paranoid – to tylko niektóre z przebojów, które usłyszymy na żywo w wykonaniu zespołów: Made in Warsaw, The Postman, 4 Szmery, Pled Zepchlim, Tipsy Train, U Pana Boga za Piecem i Alcoholica.

W ramach jesiennych koncertów pod szyldem ZEW Klasyki Rocka oddamy hołd muzyce, która nas ukształtowała, która gra nam w duszy i która na zawsze pozostanie kanonem światowego rocka. Muzyce, dzięki której jesteśmy tacy, jacy jesteśmy, która była i jest ścieżką dźwiękową najważniejszych chwil w naszym życiu. Chcemy na dłużej zatrzymać atmosferę lata – wolności, radości i beztroski. – napisali Organizatorzy w oświadczeniu.

Mocny start cyklu zapewni grupa „Made in Warsaw – Tribute to Deep Purple" – projekt twórców corocznego Memoriału Jona Lorda, odbywającego się regularnie od 9 lat, największego w Polsce koncertu poświęconego muzyce legendarnej grupy Deep Purple. Już 18 września na scenie ZEW Klasyki Rocka usłyszymy program „Tribute to Deep Purple", zawierający największe przeboje zespołu, m.in. „Smoke on the water", „Black Night" czy „Perfect Strangers". 2 października wystąpią The Postman – Beatlesi z Polkowic, którzy zaprezentują pełne spektrum gatunku muzycznego zwanego Big Beatem. Wyjątkowych muzycznych przeżyć 16 października dostarczy „U Pana Boga za Piecem" – zespół wokalno-instrumentalny wykonujący poezję śpiewaną. „U Pana Boga za Piecem" ma na koncie kilka płyt studyjnych, gra muzykę autorską bluesa, bossa novy, ballady, a także twórczość Boba Dylana, Claptona, Simon & Garfunkel, Kansas i wielu innych. Z Pled Zepchlim, projektem założonym przez toruńskich muzyków z miłości do bogatej twórczości Led Zeppelin, będzie głośno, sentymentalnie i przebojowo. Zespół wystąpi w ramach muzycznego cyklu ZEW Klasyki Rocka 30 października.

W listopadzie fanów klasyki rocka w świat mocnego brzmienia wciągną bezkompromisowe Cztery Szmery, Alcoholica i Tipsy Train. 13 listopada na scenie w Dwóch Dębach wystąpi polski zespół

Alcoholica, przez trzynaście lat grający jako tribute band Metalliki, który w 2017 roku własnymi siłami wydał głośną płytę „Sub Zero" z autorskim materiałem. Do dziś Alcoholica zagrała w Polsce ponad 400 koncertów – od małych klubów po popularne festiwale muzyczne. 20 listopada w ramach cyklu zagra Tipsy Train, polski zespół rockowy założony w 1991 przez Grzegorza Kotyłło i Wojciecha Cugowskiego, czerpiący inspiracje m.in. od Deep Purple, Black Sabbath, Rainbow i Whitesnake. W repertuarze znajdziemy covery legend rocka, a także własne kompozycje, utrzymane w klasycznym hard-rockowym klimacie. „Jeżeli na nasze koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia jakie czasem udaje nam się wywołać" – na zakończenie ZEW Klasyki Rocka na Małej Scenie ZEW 27 listopada wystąpi powstały w Bochni zespół Cztery Szmery, obecny na polskiej scenie od ponad 15 lat. To niepowtarzalna okazja dla każdego fana AC/DC i miłośnika rock’n’rolla, by jeszcze raz na żywo usłyszeć słynne rockowe klasyki.

***

Line-up ZEW Klasyki Rocka, Dwa Dęby, Stara Białka (gm. Lubawka)

  • 18.09.2021 Made in Warsaw - Tribute to Deep Purple
  • 02.10.2021 The Postman - Beatlesi z Polkowic
  • 16.10.2021 U Pana Boga za Piecem
  • 30.10.2021 Pled Zepchlim
  • 13.11.2021 Alcoholica
  • 20.11.2021 Tipsy Train - Tribute to Black Sabbath
  • 27.11.2021 4 Szmery

Bilety na koncerty z cyklu ZEW Klasyki Rocka w Dwóch Dębach Bilety do nabycia na miejscu: www.dwadeby.pl. Rezerwacja: kontakt@dwadeby.pl lub pod numerem telefonu: +48 888 666 329. Bilet wstępu + obiadokolacja w formie szwedzkiego stołu w cenie 100 zł.

*** Więcej informacji na temat ZEW Klasyki Rocka na stronie zewsiebudzi.pl/zew-klasyki-rocka oraz na Facebooku wydarzenia