Znaki zodiaku a podróżowanie

Dlaczego Koziorożce wydają najmniej na bilet, zaś Raki częściej od innych kupują ubezpieczenia? Kto zamawia posiłki na pokładzie, a kto nie lubi podróży solo i bezwzględnie ceni towarzystwo?

Czeska wyszukiwarka tanich lotów i podróży Kiwi.com opracowała raport zachowań związanych z dokonywaniem rezerwacji wedle daty urodzenia. Analitycy wzięli pod lupę ponad 10 000 transakcji oraz wszystkie grupy wiekowe pasażerów z całego świata. Czy data urodzin może mieć wpływ na to, jak podróżujemy?

Kto oszczędza, kto wydaje?

Koziorożec ze względu na praktyczne podejście do życia i przywiązanie do pieniędzy na rezerwacje wydaje najmniej spośród wszystkich znaków. Z kolei Strzelec, lubiący dzielić się i wydawać, zwykle pozwala ponieść się chwili.

W samotności czy w towarzystwie?

Koziorożce wyróżnia silne poczucie niezależności – lubią chodzić swoimi drogami i samotna podróż nie jest dla nich wyzwaniem. Z kolei towarzyskie i ekstrawertyczne Byki zamiast podróży solo zdecydowanie wybrałyby towarzystwo. Najczęściej podróżują w parach.

Pokładowi smakosze

Byki, lubiące otaczać się ładnymi rzeczami ze swoją słabością do wygodnego życia częściej będą wydawać na pokładowe posiłki niż zachowawcze i oszczędne Koziorożce. Te, znane ze skłonności do oszczędzania, chętnie zabrałyby swój prowiant, aby tylko nie nadwyrężać portfela.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Barany i rozważne Raki częściej od innych inwestują w ubezpieczenia. Uwaga na beztroskie Bliźnięta! - te z życiowym motto "I tak wszystko się ułoży" wybuchną gromkim śmiechem, gdy tylko wyjdziesz z propozycją zakupu.

Z pupilem na pokładzie Wedle raportu Kiwi.com Baran to znak, który najczęściej zabiera w podróż swojego pupila. Barany, gorące i czułe zarazem, uwielbiają przygody, a najbardziej cenią towarzystwo futrzastego przyjaciela. Lwy z kolei swoje pupile wolą pozostawić w domu - skupiając uwagę innych wyłącznie na sobie. Nie mają się jednak czym martwić - żaden słodki zwierzak nie pobije ich wdzięku i uroku.

Sprzęt sportowy

Skorpiony, kontrolujące wszystko i wszystkich, uwielbiają być w pełni przygotowane do każdej podróży, której nieodłącznym elementem jest sprzęt sportowy. Zgoła inaczej niż w przypadku Strzelców, które, choć cenią sportowe aktywności to przede wszystkim stawiają na wolność i wygodę - sprzęt wolą wypożyczyć na miejscu. Kto wie? Może będzie tam jeszcze coś ciekawszego?

Rezerwacja z wyprzedzeniem

Strzelce to prawdziwi koneserzy podróżowania, zawsze gotowi na kolejną przygodę. To znak, który uwielbia planować i żyć kolejną wyprawą, dlatego rezerwacji dokonuje na długo przed planowanym wylotem.

Dokąd zodiaki podróżują najczęściej?

Choć wszystkie znaki bez wyjątku kochają odwiedzać Londyn, Paryż, Barcelonę, Stambuł, Wiedeń, Mediolan czy Ateny, warto przyjrzeć się bliżej ich upodobaniom.

Pierwszym wyborem Panien i Wag byłby bez wątpienia Nowy Jork. Wagi, ikony stylu i dobrego gustu, czują się jak ryba w wodzie w jednym z najmodniejszych miast świata. Z kolei Panny udałyby sie wprost na Manhattan - czyste zadbane ulice i przyjemną okolicę.

Wodniki i Ryby jeśli tylko mogą za cel wybierają Azję z Bangkokiem na czele. Zainteresowane wszystkim Wodniki upajają się nową kulturą i obyczajami, podczas gdy melancholijne Ryby nie mają dość błękitu oceanu. Zaskoczenia nie powinien budzić fakt, że żądne przygód Strzelce kochają Amerykę Łacińską, w której najczęściej wybierają Meksyk.