Profesjonalna domowa pielęgnacja okiem dr Ivany Stanković i dr Aleksandry Jagielskiej

W FOREO kochamy profesjonalną pielęgnację. Jest to jedna z najlepszych rzeczy, które możemy zrobić dla naszej skóry, aby właściwie zadbać o nią nawet w domowych warunkach. Jednak w gąszczu składników aktywnych, sposobów mycia twarzy i nowinek urodowych, z czasem mogą pojawić się wątpliwości i pytania: czy nasza rutyna jest właściwa, jak troszczyć się o naszą cerę oraz czy wybieramy odpowiednie kroki pielęgnacyjne? O odpowiedź na te często zadawane pytania i podzielenie się swoimi pielęgnacyjnymi trikami poprosiliśmy uwielbiane przez Polki i media dermatolożki z wieloletnim doświadczeniem - dr Ivanę Stanković z kliniki DERMEA oraz dr Aleksandrę Jagielską z kliniki STHETIC.

Według dermatolożek dla każdego rodzaju skóry zasady pielęgnacji są takie same:

  1. oczyszczanie,
  2. nawilżanie i ukierunkowana pielęgnacja
  3. ujędrnianie i pielęgnacja dostosowana do wieku.

Każdy z kroków możemy wspierać poprzez stosowanie urządzeń FOREO takich jak rewolucyjna szczoteczka i masażer w jednym - LUNA 3, urządzenia do pełnego zabiegu na twarz wyposażone w lecznicze światła LED - UFO 2 oraz bestsellerowy BEAR - najbezpieczniejszy na świecie mikroprądowy masażer.

W zależności od wieku, problemu i potrzeb naszej skory powinniśmy właściwie dobierać urządzenia, kosmetyki i składniki aktywne. Ważną rolę odgrywa także dermatolog, do którego warto udać się, szczególnie kiedy nasza cera zmaga się z poważniejszymi problemami skórnymi. Pamiętajmy, że szereg grzechów pielęgnacyjnych (jak np. zbyt intensywne rozciąganie skóry podczas mycia), albo nadmiar kosmetyków mogą doprowadzić nawet do pogorszenia stanu skóry i niepożądanych reakcji. Aby im zapobiegać warto oddać się w ręce profesjonalistów, a w domowej pielęgnacji wspomagać się sprawdzonymi urządzeniami. Na jakie postawić? Zobaczcie co na ten temat sądzą dr Ivana Stanković oraz dr Aleksandra Jagielska: