Poznaj serce zapachów Adopt z Philippem Hardelem!

We wtorek, 28 września, w pięknym apartamencie na Żurawiej w Warszawie spotkaliśmy się z dyrektorem laboratorium zapachowego Adopt' - Philippem Hardelem, który opowiedział o sercu, głowie i bazie zapachów, wprowadzając uczestniczki do wyjątkowego świata perfum.

Marka Adopt’ to ponad 100 unikalnych zapachów zamkniętych w małych, 30 mililitrowych buteleczkach. Wody perfumowane tworzone są w stolicy perfum, Grasse, by później zostać wyprodukowane w Bordeaux. Komponuje je i tworzy laboratorium zapachowe Adopt’, które reinterpretuje panujące trendy i przekształca je w pragnienia kobiet – które potem można dopasować do swojego humoru, marzenia czy sytuacji.

Laboratorium Adopt’ jest prowadzone przez doświadczonego nosa Philippa Hardela, który jako dyrektor kreatywny selekcjonuje stworzone kompozycje przez swój zespół i wybiera te najlepsze. To on jest odpowiedzialny za sukces takich zapachów jak Oui Mon Amour, którego składem zachwycone były uczestniczki warsztatów zapachowych w Warszawie. Philipp rozłożył go na części pierwsze, pokazując w jaki sposób pachną osobno dane nuty, a jaką magię tworzą połączone w jedno. Opowiedział nie tylko o marce, ale także o procesie tworzenia perfum od podstaw – o pozyskiwaniu nut, produkcji, idei – by przybliżyć uczestniczkom ten wyjątkowy proces.

Rozmawialiśmy o różnych nutach zapachowych porównując je między sobą: werbena zawarta w Verneine Frizz zachwyciła uczestniczki świeżością, a cytryna goryczą. Philipp przybliżył także różnicę pomiędzy Vanilla Bourbon, zapachem ciężkim i wieczorowym a Vanilla Coco – ukazując dwa sposoby na noszenie nie tak słodkiej jak się okazało, wanilii.

„Najbardziej słodką i popularną nutą jest dzisiaj kokos. Jego dominujący charakter może sprawić, że perfumy będą tylko o nim, ale my znaleźliśmy na niego sposób. W jednej odsłonie Cocolada jest w wersji słodkiej, przynosząc na myśl kokosowe czekoladki. Jednak w Vanilla Coco jest w wersji bardziej charakternej, spokojniejsze, w której dominuje bardziej waniliowa goryczka. Trzeba przyznać, że wanilia nie jest słodzikiem. Nuta sama w sobie występuje w wersji gorzkiej, a ten zapach, który znamy nie jest wanilią, tylko ekstraktem z tonki, który ma zapach przywołujący wanilie, karmel czy cukier." – powiedział na warsztatach Philip Hardel.

W trakcie godzinnej prezentacji poznaliśmy serce najlepszych zapachów Adopt w pigułce i wiemy już w jaki sposób one powstają, czym się od siebie różnią i jak je nosić!

30 kompozycji Adopt można znaleźć w drogeriach Rossmann na terenie całego kraju oraz na rossmann.pl 

Woda perfumowana Verneine Fizz, głowa: cytryna; serce: werbena; baza: wetyweria

Woda perfumowana Sunrise Paradise, głowa: czarne jagody; serce: grejpfrut; baza: piżmo

Woda perfumowana Cocolada, głowa: bergamotka; serce: woda kokosowa; baza: drewno dryftowe

Woda perfumowana Vanilia Bourbon, głowa: benzoin; serce: wanilia, kakao; baza: cukier waniliowy

Woda perfumowana Oui Mon Amour, głowa: gwiezdny owoc, serce: kwiat lotosu, baza: białe piżmo

Woda perfumowana Vanilia Coco, głowa; kolendra, anyż; serce: kokos, liście tytoniu, jaśmin; baza: wanilia, balsam, benzoes

O marce:

Adopt’ to francuska marka, która powstała w Grasse, we Francji w 1983 roku. W swojej ofercie posiada ponad 100 zapachów, przygotowywanych w 8 różnych laboratoriach kierowanych przez Philippa Hardela – wcześniejszego nosa LVMH i Kenzo. Philipp wraz ze swoim zespołem tworzy kompozycje bazowe, ale także autorskie, które potem produkowane są i dystrybuowane w Bordeaux. Każdy z produktów to pełnowartościowa, wysokiej jakości woda perfumowana o wyjątkowym zapachu, zamknięta w małej, 30 ml buteleczce.

Z Adoptem’ każda kobieta jest wolna i może próbować i testować nowe zapachy, zależnie od chwili, humoru czy preferencji.

Marka Adopt’ i jej perfumy są obecnie dostępne w 80 krajach na całym świecie, a co minutę sprzedaje się ich 2 buteleczki.

Marka dostępna jest w Polsce w 1500 drogeriach Rossmann na terenie całego kraju.