Maseczki na twarz, czyli prawdziwe ukojenie zmęczonej twarzy

Maseczka do twarzy jest kosmetykiem, który powinien być stałym elementem pielęgnacji. Poznaj kilka propozycji maseczek do twarzy!

Naturalne, delikatne, a przy tym intensywnie oczyszczające i odżywiające działanie maseczek potrafi przynieść prawdziwe ukojenie zmęczonej twarzy, zregenerować ją, rozświetlić i przywrócić na nią uśmiech. Ich dużą zaletą jest szybkość działania – efekty widoczne są praktycznie od razu, już po pierwszej aplikacji.

JAK CZĘSTO STOSOWAĆ MASECZKI DO TWARZY?

To jedno z częstszych pytań pojawiających się w kontekście maseczek. To, jak często używać maseczki do twarzy, zależy przede wszystkim od ich przeznaczenia – maseczki nawilżające, odżywiające czy odświeżające możemy zazwyczaj stosować nawet codziennie. Ale jak często stosować maseczki do twarzy oczyszczające czy złuszczające? Te posiadają silniejszą formułę, dlatego nie powinnyśmy sięgać po nie codziennie, a ok.3 razy w tygodniu. Przede wszystkim dlatego, że ingerują one w ochronną barierę skóry. Pamiętajmy jednak, że to, jak często używać danej maseczki do twarzy, może być uzależnione także od innych czynników, jak np. rodzaj składnika aktywnego kosmetyku. Dlatego zawsze zapoznawajmy się z instrukcją stosowania kosmetyku dołączoną przez producenta.

Maska do twarzy z Arbonne z kwasami owocowymi pomoże usunąć martwe komórki naskórka i zmniejszy widoczność porów. Maska zawiera kwasy alfa- i beta-hydroksylowe oraz enzymy z ananasa i papai, które delikatnie złuszczają powierzchnię skóry. Komórki macierzyste pomarańczy uzyskane w zrównoważonym procesie oraz wyciąg z brunatnic pomagają zmniejszać widoczność drobnych i głębszych zmarszczek poprzez nawilżanie, pomagając poprawić wygląd skóry pod względem elastyczności i jędrności!

Oprócz maseczki z kwasami, do wyboru jest również maseczka z czerwoną glinką, która usuwa łój i zanieczyszczenia z powierzchni skóry, a mieszanka zobojętniających się kwasów wspomaga zmniejszanie widoczności porów i rozjaśnianie wyglądu cery.

Dla fanów maseczek w płachcie marka Arbonne przygotowała Rozświetlającą maseczkę w płachcie z niacyną