Pielęgnacja skóry suchej i odwodnionej. Linia z kwasem azjatykowym od Peel Mission

Kosmetyka i kosmetologia coraz chętniej otwierają się na świat roślin, a konkretnie na etnobotanikę, czerpiąc wręcz garściami z jej bogactwa. Przykładem rośliny niemal nieznanej szerzej w Europie, a jednocześnie stosowanej od tysiącleci w Azji, jest wąkrota azjatycka.

Dla jednych dostateczną rekomendacją będzie bardzo mocna pozycja tej rośliny w tradycyjnej medycynie indyjskiej - Ajurwedzie. Innych przekonają z pewnością naukowe fakty.

Wąkrota azjatycka zawiera m.in. kwas azjatykowy, którego dobroczynne działanie na organizm ludzki było już wielokrotnie potwierdzane w warunkach klinicznych. Skupmy się jednak na jego znaczeniu dla kosmetyki i kosmetologii. Kwas azjatykowy posiada silne właściwości regenerujące. Zaobserwowano jego duży wpływ na zanikanie blizn oraz rozstępów. Działanie kwasu azjatykowego na skórę wysuszoną i odwodnioną pozwala przywrócić jej pełnię blasku i zdrowia w czasie o wiele krótszym, niż czynią to standardowe kosmetyki.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, a także zainteresowaniu Klientów, marka PEEL MISSION wprowadziła na rynek nową linię produktów: ASIATIC PEEL, na którą składają się:

  • ASIATIC PEEL CREAM,
  • ASIATIC PEEL GEL,
  • ASIATIC PEEL SHOWER GEL,
  • ASIATIC PEEL TONIC,
  • ASIATIC PEEL BODY BALM - anti-roughness and ingrown hair,
  • ASIATIC PEEL BODY BALM - intense recovery moisturizer.

Wszystkie produkty linii ASIATIC PEEL zawierają m.in. kwas azjatykowy i przeznaczone są do pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej.