Black Friday? Fair Friday! Cztery Szpaki wspierają Fundację La Strada

Mydlarnia Cztery Szpaki od 2019 roku konsekwentnie i nieugięcie na Black Friday oferuje swoim klientom. brak rabatu. I to nie dlatego, że przemawia przez nich skąpstwo, chytrość czy małoduszność. Wręcz przeciwnie. Black Friday Mydlarnia przekuła w Fair Friday, czyli święto pomagania tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują. A w tym roku postanowiła połączyć swoje siły z Fundacją La Strada, działającej na rzecz zwalczania zjawiska handlu ludźmi. Co wynikło z tej współpracy? Zobaczcie.

Niewolnictwo XXI wieku

 Myślicie, że niewolnictwo to relikt przeszłości? Epizod ludzkości omawiany jedynie na lekcjach historii? Smutne zjawisko niemające nic wspólnego z tą „naszą" częścią świata? Nic bardziej mylnego. Niewolnictwo jest rzeczywistością tysięcy osób. W XXI wieku. W Polsce.

Fundacja La Strada na straży

Przeciwdziałaniem temu procederowi od ponad 25 lat zajmuje się Fundacja La Strada, będąca najstarszą tego typu organizacją w tej części Europy. Jej unikalność polega na szerokoaspektowym działaniu - La Strada wspiera ofiary, zapewnia im bezpieczeństwo, start w nowe życie, pomoc psychologiczną oraz prawną. Jednocześnie jej członkowie śledzą zmiany prawa, prowadzą szkolenia, badania, a także podejmują działania profilaktyczne.

Cztery Szpaki są fair

Cztery Szpaki, chcąc dołożyć swoją cegiełkę do dobra, które tworzy La Strada, postanowiły zadziałać dwutorowo. Po pierwsze: 15% dochodu z zakupów podczas Fair Friday (czyli 26.11.2021) zasili konto Fundacji. Po drugie: specjalnie na tę okazję powstał wyjątkowy plakat. Autorem pracy jest zaprzyjaźniony szpakom ilustrator - Przemek Sokołowski i to on w całości odpowiada za wizję oraz koncept. Plakat Cztery Szpaki x La Strada jest piękny, jest wymowny, jest pokrzepiający. Nawiązuje do nagłaśnianego zjawiska, ale jednocześnie niesie moc nadziei i wiary, że wspólnie możemy coś zmienić.

Plakat został wydrukowany na porządnym i jakościowym papierze (Rough 200g), a jego format to A3. Nakład wynosi 100 sztuk, a każdy egzemplarz jest podpisany, ponumerowany oraz opieczętowany osobiście przez artystę.

Jak pomóc?

Kup plakat! Całkowity dochód ze sprzedaży nakładu zasili konto Fundacji La Strada.

Ponadto zachęcamy do śledzenia poczynań organizacji na https://www.strada.org.pl/ oraz mediach społecznościowych, a także regularnego wspierania ich działań.

I jeszcze jedno - bardzo wiele zależy od nas samych. Nie bądźcie zatem obojętni i reagujcie na podejrzenie, że ludzie są wykorzystywani w pracy i potrzebują pomocy.

Telefon zaufania Fundacji La Strada:

22 628 99 99