Świąteczne trendy w Twoim domu. Przegląd najmodniejszych dekoracji bożonarodzeniowych

Święta już za rogiem, więc czas najwyższy, by zamienić nasze domy w bożonarodzeniową, przytulną przestrzeń, w której każdy poczuje ducha nadchodzącego czasu. Drobne dodatki, odpowiednio dobrane kolory i materiały, przemyślane kompozycje dekoracji - w aranżacji wnętrz wszystko ma znaczenie. Sprawdź, na jakie trendy postawić w tym roku i w jakich pomieszczeniach je przemycić.

Nie trzeba porywać się na rewolucyjne metamorfozy, by osiągnąć wspaniały efekt i zaczarować domowe kąty, wprowadzając do nich niepowtarzalny klimat Świąt. Na co zwrócić szczególną uwagę w tym roku? O rady zapytaliśmy ekspertów Salonów Agata.

Welurowy glamour

Zaczynając przegląd świątecznych trendów dekoracyjnych, nie sposób pominąć wiodącego hitu domowych aranżacji – tkanin a’la welurowych. Ten materiał to niekwestionowany król tegorocznych dodatków, szczególnie tych sypialnianych. Koce, poduszki, ale i narzuty na łóżko – ten niezwykle miękki materiał nadaje przestrzeni elegancji w stylu glamour – bez przepychu i wyniosłości, ale ze smakiem i klasą. Jak mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz Salonów Agata:

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak znaczący jest dobór odpowiedniego materiału. Struktura, połysk lub matowość, wrażenia dotykowe – to wszystko definiuje charakter przestrzeni, która w przypadku Świąt, powinna być możliwie najcieplejsza. Odpowiedzią na te wymagania jest wybór welurowych dodatków, najlepiej tych w odcieniach butelkowej zieleni i głębokiej czerwieni czy granatu – świetnie prezentować się będą m.in. w sypialni!

Świąteczne trendy w Twoim domuŚwiąteczne trendy w Twoim domu materiały prasowe

Między bordo a zielenią

Butelkowa zieleń, głęboka czerwień, ciepłe złoto – chociaż to właśnie te kolory najbardziej kojarzą się ze Świętami, w tym roku oprócz klasyki, możemy pozwolić sobie na pewne kolorystyczne modyfikacje. Jako nowość w polskich domach, przychodzącą wprost ze stylu skandynawskiego oraz nowoczesnego, można potraktować odważne wprowadzenie… bieli – to niepozorny kolor, który w odpowiednim towarzystwie, nabiera zupełnie nowego charakteru, dając otoczeniu wrażenie porządku i większej przestrzenności. Ten kolor to niemały konkurent złota, ale świetnie wyglądać będzie także w zestawieniu właśnie z tą pełną blichtru barwą.

Świąteczne trendy w Twoim domuŚwiąteczne trendy w Twoim domu materiały prasowe

Drewniane dodatki – rustykalny klimat

Niejednemu z mieszkańców większych miast marzy się świąteczny wyjazd na wieś, przytulny dom, rozpalony kominek… i chociaż nie wszystkim uda się zrealizować ten plan, znamy sposób, by chociaż odrobinę przybliżyć ten rustykalny klimat. Jak to zrobić? Odpowiedzią są dekoracje w odcieniach drewna, które w tym sezonie grają pierwsze skrzypce. Elementy te idealnie komponują się z bielą, granatem, zielenią, a nawet czernią, minimalizując wrażenie przepychu i zbyt dużej intensywności kolorów. Drewno w różnym wydaniu (np. świeczniki, patery, lampki, inne ozdoby) nada przestrzeni sielankowego charakteru, otartego o równie pożądany ostatnimi czasy minimalizm.

Świąteczne trendy w Twoim domuŚwiąteczne trendy w Twoim domu materiały prasowe

Inspiracja naturą

Wspomnieć należy również o przywróconym trendzie na naturalne dodatki. Mówimy o girlandach imitujących gałązki choinki, ozdobnych wieńcach, szyszkach i choinkach, które pięknie współtworzą aranżacje świątecznego stołu. Delikatne, lekko oszronione gałązki można wykorzystać jako element ozdobny zastawy – jasną serwetkę i gałązkę wystarczy przewiązać cienkim sznurkiem w naturalnym kolorze – np. z juty – a cały stół nabierze charakteru zimowego lasu. Mała wskazówka – wszystkie naturalne dodatki będą pięknie komponować się z wcześniej opisanymi elementami drewnianymi oraz białymi.

Świąteczne trendy w Twoim domuŚwiąteczne trendy w Twoim domu materiały prasowe

Bez względu na to, który styl zaadaptujemy, najważniejsze, by stworzyć autentyczną przestrzeń, w której każdy domownik będzie czuł się dobrze i dzięki dobranym aranżacjom jeszcze bardziej doceni ten wyjątkowy czas Świąt. Salony Agata oferują całą gamę artykułów dekoracyjnych, tekstyliów oraz dodatków utrzymanych w świątecznym klimacie, które pomogą zamienić każdy dom w ciepłą, bożonarodzeniową oazę.