Trądzik to też problem dorosłych kobiet. 88,5% kobiet z tego powodu czuje się zestresowana

Trądzik to dolegliwość, która może dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek. Zwykle kojarzony jest z okresem dojrzewania, jednak ten problem dotyka również dorosłych kobiet. Jak sobie radzić?

TRĄDZIK U DOROSŁYCH KOBIET

Niekorzystny wpływ na dojrzałą skórę ma coraz szybsze tempo życia, zanieczyszczenia powietrza oraz stres, który coraz częściej nam towarzyszy. Te czynniki mogą doprowadzić do nadmiernej produkcji sebum, czyli jednej z głównych przyczyn powstawania niedoskonałości i licznych stanów zapalnych, które mogą objawiać się zaskórnikami, grudkami czy krostkami. Dodatkowo zmiany hormonalne związane z cyklem kobiety zaostrzają te problemy. Zaakceptowanie tych niedoskonałości w wieku dorosłym może okazać się wyjątkowo trudne, ponieważ wpływają one zarówno na wygląd zewnętrzny skóry jak i na stan psychiczny kobiet.

CO MÓWIĄ KOBIETY?

· 88,5% kobiet deklarujących posiadanie łagodnego do umiarkowanego trądziku czuje się z tego powodu zestresowana

· 83% kobiet uważa, że ich zmiany trądzikowe mają wpływ na ich codzienne życie i relacje z przyjaciółmi

· 61,8% kobiet uważa, że były agresywne, sfrustrowane lub zawstydzone z powodu swoich wyprysków

OBRAZ KLINICZNY CHARAKTERYSTYKA

· Rodzaj skóry: lekko łojotokowa

· Dotknięty obszar: okolica szczęki, podbródek

(trądzik w kształcie litery U), tułów

· Zmiany głównie zapalne: guzki, mikrocysty

· Zmiany spowodowane częstym dotykiem

Laboratoria dermatologiczne Eau Thermale Avène dzięki gamie Cleanance osiągnęły ekspercki poziom w pielęgnacji młodej skóry trądzikowej. Teraz wykorzystali tę wiedzę, aby opracować linię Cleanance Women, nową przeciwtrądzikową pielęgnację skóry dedykowaną dla dorosłych kobiet, która zawiera Serum korygujące, Emulsję na dzień SPF 30 oraz Wygładzający krem na noc. Gama Cleanance Women to linia kosmetyków przeznaczona do kompleksowej pielęgnacji, która koryguje niedoskonałości i długotrwale poprawia wygląd skóry.

SERUM KORYGUJĄCE

Redukuje niedoskonałości, zwęża pory i wygładza skórę. Formuła zawiera składniki o intensywnym działaniu, łączące w sobie skuteczność oraz walory sensoryczne dla bezkompromisowego osiągnięcia gładszej i piękniejszej cery. Odpowiedni dla skóry osób dorosłych. Składniki:

· SynoveaTM HR redukuje niedoskonałości, zapobiega powstawaniu zaskórników. • P-RefinylTM zwęża pory i matuje skórę.

· Kwasy: glikolowy/mlekowy wygładza i udoskonala skórę.

· Woda termalna Avène zapewnia właściwości kojące, zmiękcza i zapobiega podrażnieniom.

Sposób użycia: stosować rano i/lub wieczorem na idealnie oczyszczoną skórę przed kremem na dzień lub na noc. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować na podrażnioną skórę. Ograniczyć ekspozycję na słońce lub zastosować krem z filtrem. W przypadku dyskomfortu wskazane jest zmniejszenie częstości stosowania produktu (co drugi dzień).

KREM WYGŁADZAJĄCY NA NOC

Pomaga zredukować niedoskonałości, wypryski i uporczywe przebarwienia, a także wspiera proces wygładzania skóry dzięki unikalnej kombinacji składników:

• SynoveaTM HR redukuje niedoskonałości, zapobiega powstawaniu zaskórników.

• X-PressinTM wygładza skórę.

• Retinaldehyd wspomaga redukcję uporczywych przebarwień przy jednoczesnym korzystnym wpływie na pierwsze widoczne oznaki starzenia.

• Woda termalna Avène zapewnia właściwości kojące, zmiękcza i zapobiega podrażnieniom.

Sposób użycia: stosować wieczorem na idealnie oczyszczoną skórę. Produkt może być stosowany samodzielnie lub po nałożeniu serum. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dyskomfortu, wskazane jest zmniejszenie częstości stosowania produktu (co drugi dzień).

EMULSJA NA DZIEŃ SPF 30

Emulsja na dzień SPF 30 to delikatnie zabarwiony krem, który w naturalny sposób ujednolica koloryt cery i redukuje niedoskonałości. Zawiera ochronę SPF 30 aby zapobiegać powstawaniu przebarwień. Składniki:

• X-PressinTM wygładza skórę.

• Woda termalna Avène zapewnia właściwości kojące, zmiękcza i zapobiega podrażnieniom.