Podziel się magią Świąt! Coca-Cola wspiera Fundację Społecznie Bezpieczni

W ramach tegorocznej kampanii świątecznej marka Coca-Cola postanowiła podzielić się radością płynącą ze Świąt i dobrem, jakie wynika z pomagania innym, poprzez wsparcie wybranych organizacji pozarządowych dedykowanych potrzebującym. Do akcji włączyła się m.in. Gazeta.pl, która z ramienia Coca-Cola zdecydowała się przeznaczyć budżet od marki na Fundację Społecznie Bezpieczni.

Kolejna odsłona świątecznej kampanii Coca-Cola

Wraz ze zbliżającymi się Świętami marka po raz kolejny przypomina nam o tym co najważniejsze - magii i radości płynącej z bycia razem. W ramach nowej filozofii Coca-Cola - "Real Magic", powstał krótki film, będący sercem i istotą kampanii „Prawdziwa Magia Świąt". Ukazuje on historię chłopca, któremu po przeprowadzce w nowym mieszkaniu brakuje kominka, co - jego zdaniem - uniemożliwi Mikołajowi przyniesienie prezentów. Gdy chłopiec postanawia zbudować kominek z kartonowych pudełek, w pomoc angażuje się rodzina oraz sąsiedzi, którzy wspólnie chcą ukończyć budowę jeszcze przed kolacją wigilijną. Wspomniany spot pokazuje, że najważniejsze podczas Świąt jest spotykanie się z bliskimi, a prawdziwej magii dostarczają nam relacje międzyludzkie, chwile, które spędzamy z najbliższymi oraz wzajemna pomoc.

 

Coca-Cola przeznacza środki na organizacje pomocy społecznej

Równocześnie marka nie bez powodu od lat kojarzy się także z niesieniem nadziei oraz podnoszeniem na duchu, dzięki licznym kampaniom i akcjom charytatywnym, którym przewodniczy. Za ich pośrednictwem niesie przekaz, że magią Świąt powinni móc cieszyć się wszyscy, w tym także ci najbardziej potrzebujący, o których nie zawsze pamiętamy w ferworze świątecznego zamętu.

Dlatego w tym roku, Coca-Cola postanowiła połączyć siły w dawaniu dobra i wesprzeć wybrane organizacje pozarządowe, która niosą radość oraz pomoc ludziom w potrzebie. W ramach dzielenia się z potrzebującymi magią Świąt, marka wesprze finansowo wybraną przez portal Gazeta.pl organizację charytatywną.

Wybór redakcji padł na Fundację Społecznie Bezpieczni, powołaną przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie, która stawia na wielopoziomową pomoc potrzebującym z różnych środowisk oraz z różnymi potrzebami. Zajmuje się wsparciem osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, a także w trudnej sytuacji społecznej, np. migrantów. Zapewnia pomoc zdrowotną, wspiera osoby niepełnosprawne, uzależnione, a także dzieci i młodzież ze środowisk patologicznych. Pomoc im musi mieć jednak charakter nie tylko świąteczny, ale systemowy. Tak właśnie, długofalowo i systemowo, pomaga właśnie Fundacja Społecznie Bezpieczni.

Głównym polem działania Fundacji jest ekonomia społeczna, która nakierowana jest na wsparcie osób mających trudność z odnalezieniem się na rynku pracy, bądź w lokalnej społeczności. Organizacja pomaga im wyjść na prostą, tworząc szansę na zatrudnienie i powrót do normalnego rytmu życia.

Zgodnie z tą filozofią, Fundacja prowadzi obecnie m.in. Parkingi Społecznie Odpowiedzialne w Gdańsku - modelowy przykład działalności w zakresie ekonomii społecznej, gdzie osoby wykluczone społecznie (w tym bezdomne) mogą poprzez pracę na parkingu uzyskać samodzielność życiową. Model finansowy parkingów nakierowany jest na wsparcie osób potrzebujących, poszukujących pracy i dofinansowanie wyposażenia schroniska dla osób bezdomnych poprzez wypracowany zysk. Fundacja prowadzi także punkt widokowy Żuraw M3 - jedyny w Polsce punkt widokowy na żurawiu stoczniowym. Dochód z tej działalności przekazywany jest również na wsparcie osób potrzebujących.

Ty też pomożesz podzielić się magią Świąt!

Coca-Cola zachęca wszystkich do wspólnego niesienia pomocy i pragnie swoimi działaniami inspirować innych do tego samego. Obok wsparcia Fundacji Społeczne Bezpieczni np. przez odwiedzenie punktu widokowego Żuraw M3, marka zaprasza także do wspierania takich inicjatyw, takich jak Szlachetna Paczka, która co roku przygotowuje dla najbardziej potrzebujących rodzin podarunki. Rodzinom pomóc można poprzez sprezentowanie gotowej paczki lub symboliczną wpłatę na stronie internetowej organizacji - www.szlachetnapaczka.pl. Pomóc można także poprzez przekazanie środków na Stowarzyszenie "Mali Bracia Ubogich", którego wolontariusze pomagają osobom starszym i samotnym. W Święta szczególnie brakuje im kontaktu z innymi, dlatego poprzez wpłatę na stronie zbiórki www.podarujwigilie.pl możemy ufundować im kolację wigilijną i upominek, które trafią do nich wraz zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.