Domowe SPA dla Twoich włosów

Karnawałowe szaleństwo trwa w najlepsze. Chętnie ubieramy błyszczące do-datki, a w makijażu sięgamy po brokat i kosmetyki z połyskującymi drobinami. Ten czas jest także okazją do zabawy w bezpiecznym gronie, wśród najbliż-szych. Jednak po nocnym szaleństwie, nadchodzi czas oraz chęci na relaks. Warto wtedy zadbać nie tylko o umysł i ciało, ale także o włosy, które po zabie-gach stylizacyjnych również pragną odprężenia i regeneracji.

Zabiegi domowego SPA, szczególnie w czasie pandemii cieszą się ogromną popu-larnością. Z przyjemnością oddajemy się rozmaitym rytuałom, dzięki którym odprę-żamy się i ładujemy baterie. Najpopularniejsze z nich, to oczywiście te dedykowane dla ciała i twarzy. My jednak chcemy zwrócić uwagę także na włosy, uznawane od tysięcy lat za kobiecy atut. Marka Cantu, jako ekspert pielęgnacji loków, fal oraz sprę-żynek ma w swojej ofercie odżywkę bez spłukiwania, która z powodzeniem może stać się niezawodnym elementem w rytuałach #homeSPA.

Zacznijmy od składu! Cantu Leave-in Conditioning Repair Cream powstała z myślą o wszystkich rodzajach włosów teksturowanych, a jej formuła bogata jest w oleje o wartościach nawilżających i regenerujących, które będą zbawienne zimą. Nie jest tajemnicą, że w okresie grzewczym podatne na wysuszanie loki, fale oraz sprężynki są jeszcze bardziej narażone na utratę wilgoci. Zawarte w składzie emolienty: masło shea, olej rzepakowy, oliwa z oliwek - pomogą utrzymać kręciołki w świetnej formie. Co więcej, taka różnorodna kompozycja chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. W składzie odżywki znajdują się także jedwabne amino-kwasy. To składniki słynące z właściwości regeneracyjnych. Proteiny są niezbędne przede wszystkim włosom, które są zniszczone na skutek zabiegów takich jak farbo-wanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja, prostowanie wysoką temperaturą, suszenie gorącym strumieniem powietrza. Doskonale reanimują skręt, nie obciążają włosów, a nadają im blasku oraz zdrowego wyglądu. Co jeszcze? Dodatkową korzyścią z zastosowania odżywki bez spłukiwania Cantu jest ułatwione rozczesywanie włosów. Produkt idealnie nada się do pielęgnacji włosów zniszczonych, suchych lub szorst-kich. Dzięki mocnemu nawilżeniu, zapobiega łamliwości, naprawia rozdwojone koń-cówki może pomóc w zmniejszeniu puszenia.

Jak stosować CANTU Leave-in Conditioning Cream?

W swoim #homeSPA możemy aplikować odżywkę na dwa wygodne sposoby.

W przypadku codziennej stylizacji należy zaaplikować sporą ilość produktu na koń-cówki wilgotnych włosów i w kierunku nasady. Następnie przeczesać je, aby uzyskać równomierne rozprowadzenie odżywki. Nie ma konieczności jej spłukiwania. Warto zaaplikować więcej produktu na końcówki dłuższych włosów lub na problematyczne miejsca. I voila!

Opcja druga, to dłuższa kuracja bez spłukiwania. W tym wypadku należy zaapliko-wać produkt zgodnie z zaleceniami „codziennej stylizacji" i przykryć na noc plastiko-wym czepkiem, aby uzyskać maksymalne wchłanianie produktu i intensywne nawil-żenie i pielęgnację.

Odżywka bez spłukiwania, podobanie jak pozostałe produkty marki Cantu dostępna jest w drogeriach Rossmann.