Patent na trądzik. Nową linia Acne Skin od marki Solverx

Marka Solverx woją nową linią Acne Skin wychodzi na przeciw osobom borykającym się z problemami trądzikowymi.

Trądzik pospolity może dotyczyć osób w każdym wieku, najczęściej rozwija się w okresie dojrzewania w wyniku wzrostu wydzielania androgenów (hormonów płciowych), które wpływają na wzmożoną aktywność gruczołów łojowych. Trądzik jest najczęstszą chorobą skóry i charakteryzuje się wieloczynnikowym podłożem.

Zmiany skórne w przebiegu trądziku to zapalne grudki, krostki i guzki oraz niezapalne zaskórniki otwarte i zamknięte. Coraz częściej ze zmianami trądzikowymi borykają się również osoby po 25. roku życia (trądzik dorosłych). Łagodzenie objawów choroby może nastąpić przy dużym spożyciu ryb (o wysokiej zawartości kwasów omega-3), stosowaniu diety bogatej w warzywa i owoce (duża ilość błonnika i antyutleniaczy) oraz w wyniku stosowania antykoncepcji hormonalnej u kobiet. Natomiast zaostrzenie zmian trądzikowych może być następstwem zmian w stężeniu hormonów, ale także diety bogatej w cukry proste (słodycze, słodka czekolada, lody) i nasycone kwasy tłuszczowe, przy przyjmowaniu takich leków, jak: barbiturany, hormony anaboliczne. Nasilenie zmian może również towarzyszyć nieprawidłowej pielęgnacji (stosowanie kosmetyków o działaniu komedogennym, wysuszającym, drażniącym i zmiana naturalnego pH skóry) oraz jako skutek stresu.

Najważniejsze elementy terapii trądziku pospolitego i różowatego:

 • Stosowanie środków łagodnych dla skóry
 • Działanie przeciwbakteryjne
 • Zmniejszenie stanu zapalnego
 • Regulacja wydzielania sebum
 • Odblokowanie zaczopowanych ujść gruczołów łojowych.

Cenne składniki aktywne, przy leczeniu trądziku:

 • KWAS PIROGRONOWY, który reguluje pracę gruczołów łojowych i działa przeciwbakteryjnie
 • KWAS SZIKIMOWY - działa przeciwzapalnie i nawilżająco
 • EKSTRAKT Z RUMIANKU o działaniu łagodzącym, idealny również w przypadku trądziku różowatego
 • NIACYNAMID - redukuje ilość zmian zapalnych, poprawia koloryt
 • KWAS AZELAINOWY - działa na podstawowe czynniki powodujące tworzenie się krost i grudek w trądziku pospolitym, bezpieczny do stosowania również w trądziku różowatym
 • KWAS LAKTOBIONOWY, wzmacniający mechanizmy obronne skóry, działa ochronnie, redukuje zmiany naczyniowe.

Marka Solverx wprowadziła na rynek 3 Nowości dla skóry trądzikowej:

 • Żel punktowy na zmiany miejscowe Acne Skin - żel punktowy do stosowania na miejscowe zmiany występujące przy trądziku pospolitym. Zawarty w składzie cynk PCA zmniejsza wydzielanie łoju, działa ściągająco i łagodzi stany zapalne. Z kolei kompleks kwasów: pirogronowego i szikimowego oczyszcza pory, reguluje funkcjonowanie gruczołów łojowych oraz działa delikatnie złuszczająco.
 • Żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu Acne Skin - żel przeznaczony do codziennego mycia i demakijażu twarzy i oczu, dedykowany skórze trądzikowej, tłustej i ze skłonnościami do powstawania niedoskonałości. Po zastosowaniu skóra jest wygładzona i czysta jak nigdy wcześniej. Bazuje na naturalnych składnikach oraz detergentach z kokosa, dzięki czemu jest niezwykle łagodny.
 • Krem do twarzy Acne Skin - krem do twarzy z satynowym wykończeniem przeznaczony do skóry trądzikowej, tłustej i ze skłonnościami do powstawania niedoskonałości. Zawarty w składzie kompleks olejów: z pestek malin oraz jojoba przywraca równowagę i redukuje wydzielanie sebum, nie zatyka porów i działa przeciwzapalnie. Dzięki zawartości glinki białej, cynku i niacynamidu zmniejsza zaczerwienienia, daje uczucie ukojenia i przywraca komfort skórze. Idealnie sprawdza się pod makijaż.