Philipp Plein otworzył pierwszy w Polsce luksusowy salon

Światowej sławy projektant Philipp Plein otworzył swój pierwszy butik w Polsce. Nowe wyjątkowe miejsce na warszawskiej modowej mapie mieści się w Domu Dochodowym w zabytkowej kamienicy na placu Trzech Krzyży pod numerem 3. Zaaranżowano tam aż 200 m2 na kolekcje dla odważnych kobiet i mężczyzn. Coś dla siebie znajdą też dzieci. Kolekcje projektanta pokochały gwiazdy z pierwszych stron gazet - teraz Plein wychodzi naprzeciw modowym oczekiwaniom Polaków.

Philipp Plein to zdecydowanie projektant bezkompromisowy, którego nie da się zamknąć w sztywnych ramach. Określany jest mianem projektanta z buntowniczą naturą, ale także i nowoczesnego biznesmena odnoszącego olbrzymie sukcesy sprzedażowe. Jego projekty noszą światowe gwiazdy, takie jak Paris Hilton, Bella Hadid, Sofia Richie, Rita Ora i Ciara. Lista gwiazd uwielbiających Pleina jest bardzo długa, a wśród nich jest także Kylie Jenner, którą widywano w kultowych szpilkach Decollete Skull z biżuteryjną czaszką w obcasie.

Jak możemy określić styl Philippa Pleina, którym tak bardzo zaraża innych? Na pewno to moda z pazurem, coś dla niepokornych kobiet i mężczyzn. To niebanalne wzory, kontrastowe połączenia oraz seksowne i luksusowe dodatki i akcesoria. Jeden element garderoby proponowany przez projektanta potrafi ożywić i nadać wyrazistości zwykłym jeansom czy starym tenisówkom. Kamień, marmur, czaszka wysadzana kryształami, złota palma – to elementy luksusu i przepychu, które Plein swobodnie łączy z pewnego rodzaju surowością materiałów i krojów.

Warszawski salon jest całkowicie zgodny ze stylem proponowanym przez kreatora. Podążając za dewizą „more is more", odwiedzający butik w samym centrum Warszawy mogą nie tylko na żywo zobaczyć projekty znanego designera, ale również przenieść się do świata marki, słynącej z głośnych pokazów. Dla projektanta bardzo istotna jest lokalizacja sklepów, ale także ich efektowny wystrój –design przestrzeni idealnie współgra z buntowniczą naturą projektanta.

Okazuje się, że Polacy już od dawna pokochali modę Philippa Pleina, o czym świadczą nie tylko przychody z e-commerce, ale też te ze sprzedaży w sklepach multibrandowych. Nie dziwi więc fakt, iż marka zdecydowała się postawić na rozwój biznesu w naszym kraju.

Już po pierwszym spotkaniu z Zarządem Moliera 2 wiedziałem, że mam do czynienia z niezwykle profesjonalnymi ludźmi, pełnymi pasji. Jestem przekonany, że są odpowiednimi partnerami do wzmacniania i rozwijania obecności marki Philipp Plein na polskim rynku luksusowym. Tamtejsi konsumenci zawsze są entuzjastycznie nastawieni do mojej twórczości, dlatego jestem bardzo podekscytowany otwarciem pierwszego flagowego salonu właśnie w tym kraju – mówi sam Philipp Plein