Organiczne i certyfikowane tampony, podpaski i wkładki GingerOrganic w nowej odsłonie

Organiczne i certyfikowane produkty do higieny intymnej GingerOrganic zostały ulepszone, aby zapewnić kobietom podczas okresu jeszcze większe bezpieczeństwo, a także wygodę i komfort. Dzięki podpaskom, tamponom i wkładkom GingerOrganic niezwykle ważna, a równocześnie delikatna i wrażliwa część kobiecego ciała ma kontakt tylko z najczystszą, w 100% organiczną bawełną i niczym więcej, bez syntetycznych składników, substancji chemicznych, chloru, dioksyn oraz alergizujących składników zapachowych. Teraz każdy tampon jest zapakowany w papierowe opakowanie, które bardzo łatwo się otwiera. Ponadto tampony GingerOrganic są tak wykonane, że nie ma możliwości, aby uległy rozwarstwieniu na drobne kawałeczki. Dzięki temu nie ma ryzyka, żeby została nam w środku jakakolwiek pozostałość tamponu. Natomiast w naturalnych podpaskach GingerOrganic został ulepszony system, chroniących przed przeciekaniem skrzydełek.

Produkty GingerOrganic dają kobietom szansę na uniknięcie podrażnień, odparzeń, alergii, problemów z zajściem w ciążę i wielu poważnych chorób związanych z niewłaściwą higieną miejsc intymnych. Warto dbać o odpowiednią higienę najdelikatniejszej części naszego ciała. 

Alergia od tamponu lub podpaski? To bardzo częste

Wiele kobiet ma problem z podrażnieniami i nawracającymi infekcjami miejsc intymnych. Często  nie zastanawiamy się nad ich przyczyną, mówimy „taka moja uroda" i sięgamy po kolejne opakowania globulek leczących infekcje intymne. Sytuacja poprawia się jednak tylko na chwilę, z jednej infekcji łatwo wpadamy w kolejną. Są też przypadki poważniejsze. Coraz więcej kobiet ma problemy z zajściem w ciążę, rośnie liczba zachorowań na nowotwory narządów kobiecych. Przyczyny tych schorzeń są oczywiście znacznie bardziej złożone, ale chroniczne, nieleczone infekcje okolic intymnych mogą zwiększać ryzyko powikłań.

Jaki to wszystko ma związek ze środkami do higieny intymnej? Ogromny. Wiele konwencjonalnych dostępnych na rynku środków higienicznych dla kobiet zawiera mnóstwo sztucznych substancji, które zaburzają równowagę delikatnych stref kobiecych. Tradycyjne podpaski podrażniają i wysuszają śluzówkę okolic intymnych, wywołują podrażnienia i alergie. – Wrażliwym okolicom bardzo szkodzą chemiczne pochłaniacze wilgoci, którymi nasączone są podpaski i wkładki, substancje zapachowe i barwniki kolorowych nadruków, które są najsilniejszymi znanymi alergenami – wyjaśniają ginekolożki m.in. Ewa Kurowska, specjalistka w zakresie ginekologii i położnictwa. Wybielanie tamponów i podpasek chlorem nasila negatywne reakcje ze strony skóry i błon śluzowych.

W najbardziej intymne miejsca przez lata aplikujemy produkty o szkodliwym składzie

Infekcje intymne często przypominają błędne koło, wiele kobiet latami nie może pozbyć się wysypki, świądu czy upławów, które regularnie nawracają. Często nieświadomie szkodzimy sobie, sięgając po konwencjonalne środki higieniczne. – Błona śluzowa w kontakcie z bielonym chlorem tamponem broni się reagując przekrwieniem i obrzękiem, a to otwarte wrota dla bakterii, grzybów oraz alergenów, które mogą wywołać infekcję. Także nieprzepuszczalne dla powietrza podpaski wypełnione plastikowymi wkładami sprawiają, że w czasie menstruacji w naszych okolicach intymnych tworzy się idealne środowisko do rozwoju bakterii beztlenowych. 

Z infekcją intymną trafiamy do lekarza ginekologa, który – często również nieświadomy - zaleca kurację globulkami i maściami dopochwowymi. W czasie ich używania lub podczas upławów kobiety często sięgają po wkładki, a te, jeśli nieodpowiednie, hamujące dostęp tlenu i zawierające drażniące substancje - nasilają problem. W ten sposób powstaje błędne koło. Jak potwierdza ginekolożka Ewa Kurowska takie przewlekłe stany zapalne bardzo trudno skutecznie i trwale wyleczyć.

Nawracające infekcje mogą mieć poważne konsekwencje, takie jak: infekcje ogólnoustrojowe, z sepsą włącznie, zrosty zarówno w macicy jak i poza nią (w ich wyniku trudność w zajściu w ciążę), bezpłodność i poronienia. Reakcja organizmu na substancje alergizujące i chemiczne jest bardzo różna, od świądu, infekcji, aż po silne reakcje anafilaktyczne mogące doprowadzić nawet do zgonu.

Podpaska z ropa naftową, tampon z chlorem

Jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami – dokładnie czytamy etykiety produktów spożywczych, analizujemy skład kosmetyków. Jednak o tym, z czego produkowane są środki higieniczne wiemy i mówimy wciąż mało. Dodatkowo, niektórzy producenci tego typu wyrobów nie podają na opakowaniach ich składu, ponieważ prawo nie wymaga od nich takich informacji.

Tymczasem lista substancji używanych do wyrobu podpasek, wkładek i tamponów jest dość przerażająca. Konwencjonalne, nieorganiczne środki higieniczne wytwarza się głównie z mieszanki celulozy drzewnej, a potem nasącza pochodnymi ropy naftowej (ciekłą parafiną, olejem mineralnym czy) i silikonem, by zwiększyć ich chłonność. Do środków do higieny intymnej dodaje się wiele substancji zapachowych oraz barwników, które mogą silnie uczulać.  

Śnieżnobiały kolor podpasek i tamponów uzyskuje się wybielając je chlorem, a chlor w połączeniu z celulozą i bawełną może mieć działanie rakotwórcze.

Jak wybrać tampony i podpaski bezpieczne dla zdrowia?

GingerOrganic to certyfikowane, organiczne produkty do higieny intymnej dla kobiet. Ich unikalność polega na tym, iż wykonane są z czystej, certyfikowanej, organicznej bawełny i niczego więcej, bez żadnych syntetycznych składników, chloru, dioksyn, pestycydów oraz silnie alergizujących składników zapachowych. Co oznacza, że jedyne z czym styka się ciało kobiety to najczystsza organiczna bawełna. GingerOrganic to marka organicznych produktów do higieny intymnej dla kobiet, która otrzymała aż cztery najważniejsze, międzynarodowe certyfikaty: Nordic Ecolabel, ECOCERT, AllergyCertified, GOTS.

ECOCERT to organizacja certyfikująca produkty organiczne. Certyfikat ECOCERT potwierdza, że skład produktów GingerOrganic jest staranie wyselekcjonowany zaczynając od upraw poprzez produkcję, warunki pracy aż po opakowanie. Certyfikat jest gwarancją, że GingerOrganic to produkty stworzone w 100% z organicznej bawełny, nie zawierają pestycydów, chloru, substancji chemicznych.

Materiał reklamowyMateriał reklamowy GingerOrganic

Logo AllergyCertified jest gwarancją bezpieczeństwa stosowania produktu, bez podrażnień i reakcji alergicznych, zapewnia, że dany produkt jest rzeczywiście hipoalergiczny. Wybierając produkty z logo AllergyCertified mamy pewność, że toksykolodzy tej organizacji poddali szczegółowej analizie  każdy składnik . Nadając certyfikat gwarantują bezpieczeństwo dla zdrowia i dla alergików.

Certyfikat Nordic Ecolabel daje konsumentowi gwarancję, że produkt spełnia rygorystyczne wymogi środowiskowe. Zapewnia najwyższą jakość produktu i dbałość o zdrowie. Potwierdza, że produkt nie zawiera substancji podejrzanych o zaburzanie gospodarki hormonalnej. Wskazuje, że certyfikowane produkty są bezpieczne, wyprodukowane w sposób zrównoważony i nietestowane na zwierzętach.

GOTS  (Global Organic Textile Standard) to światowy standard dla tekstyliów ekologicznych. Certyfikat obejmuje cały łańcuch produkcji począwszy od surowców, poprzez tekstylia naturalne na produktach skończywszy. GOTS zajmuje  się certyfikowaniem i oznaczaniem produktów organicznych przyjaznych środowisku.

Marka GingerOrganic jest całkowicie transparentna. Na każdym opakowaniu znajduje się jasna informacja z czego są wykonane produkty, które aplikujemy w najbardziej intymne miejsca. Zostały one stworzone ze 100% naturalnych składników, bez chemii, zapewniają najlepszą możliwą ochronę. GingerOrganic to produkty hipoalergiczne, bez barwników i składników zapachowych, które są bardzo częstym powodem alergii i podrażnień. Produkty GingerOrganic są wolne od alergenów, co potwierdza międzynarodowa organizacja ALLERGY CERTIFIED poprzez nadanie swojego certyfikatu. Produkty do higieny intymnej GingerOrganic nie są bielone chlorem, ale nadtlenkiem wodoru, który powstaje w naturalny sposób. Dzięki temu są wolne od toksycznych dioksyn.

Materiał reklamowyMateriał reklamowy GingerOrganic

Organiczne i certyfikowane produkty do higieny intymnej GingerOrganic zostały ulepszone, aby zapewnić kobietom podczas okresu jeszcze większe bezpieczeństwo, a także wygodę. 

Każdy tampon, który znajduje się w kartonowym pudełeczku, jest zapakowany w papierowe opakowanie, które zdecydowanie łatwiej się otwiera niż dotychczasowe zabezpieczenie. Ponadto tampony są tak wykonane, że nie ma możliwości, aby uległy rozwarstwieniu na drobne kawałeczki. Dzięki temu nie ma ryzyka, żeby została nam w środku jakakolwiek pozostałość tamponu. Niestety inne organiczne tampony dostępne na rynku mogą ulec rozwarstwieniu, co powoduje, że pozostałości zostają w naszych miejscach intymnych. Natomiast w naturalnych podpaskach GingerOrganic został ulepszony system, chroniących przed przeciekaniem skrzydełek. 

W asortymencie GingerOrganic znajdziemy:

 • Organiczne Podpaski na dzień
 • Organiczne Podpaski na noc
 • Organiczne Wkładki higieniczne, które dostosowują się do bielizny
 • Organiczne Wkładki higieniczne pakowanie pojedynczo
 • Organiczne Tampony z aplikatorem: Rozmiary Mini, Normal i Super
 • Organiczne Tampony bez aplikatora: Rozmiary Mini, Normal i Super
 • Cena każdego produktu 19.99 zł

PODPASKI I WKŁADKI HIGIENICZNE

 • Wykonane z certyfikowanej bawełny organicznej
 • Hipoalergiczne
 • Wyjątkowo miękka i delikatna warstwa wierzchnia
 • Naturalna bawełna sprawia, iż skóra oddycha
 • Chłonny wkład, cienkie i elastyczne
 • Testowane klinicznie
 • Niebielone chlorem, wolne od dioksyn
 • Wolne od chemii, pestycydów, GMO, perfum
 • Pakowane pojedynczo w biofolię
 • Wolne od syntetycznej powłoki i wkładu
 • 100 % biodegradowalne
 • Posiadają udoskonalone skrzydełka zapobiegające przed przeciekaniem
 • Nietestowane na zwierzętach, wegańskie

Skład:

 • Podpaska higieniczna - 100 % organiczna, certyfikowana bawełna
 • Absorbent - 100% bawełna organiczna*
 • Folia barierowa- 100% biofolia pozyskiwana ze skrobi kukurydzianej

Materiał reklamowyMateriał reklamowy GingerOrganic

TAMPONY

 • Wykonane ze 100% organicznej, certyfikowanej przez ECOCERT bawełny, wolne od syntetycznych składników
 • Jedyne z czym styka się ciało – najczystsza, organiczna i hipoalergiczna bawełna
 • BEZ barwników i składników zapachowych
 • Niebielone chlorem, wolne od dioksyn
 • Wolne od chemii, pestycydów, GMO
 • biodegradowalne
 • Wegańskie, nietestowane na zwierzętach

Skład:

 • Tampon oraz sznureczek - 100 % organiczna, certyfikowana bawełna
 • Absorbent - 100% bawełna organiczna
 • Aplikator z testowanego klinicznie kartonu

Materiał reklamowyMateriał reklamowy GingerOrganic

www.4organic.pl