Emily Ratajkowski twarzą nowej kampanii Viktor & Rolf FLOWERBOMB

Paryż, 18 stycznia 2023 - Viktor & Rolf ogłasza, że autorka bestselleru "Moje ciało", aktorka, modelka, aktywistka i przedsiębiorczyni Emily Ratajkowski została twarzą nowej, globalnej kampanii perfum FLOWERBOMB.

Ratajkowski jest wszechstronną, współczesną ikoną feminizmu, redefiniującą, co to znaczy być w pełni i cudownie kobiecą. Jej debiutancki zbiór esejów „Moje ciało", opowiadający o tym jak popkultura wykorzystuje kobiece ciało, został wydany przez Metropolitan Books, a zapoczątkował go esej zatytułowany "Odkupowanie siebie", opublikowany przez New York Magazine. Tekst, w którym autorka zastanawia się, w jakim stopniu inni ludzie i opinia publiczna może rościć sobie prawa do decydowania o jej życiu i ciele, doprowadził do szeroko zakrojonej debaty na temat praw autorskich i wizerunku. Debiutancki esej stał się najczęściej czytanym artykułem magazynu w 2020 roku, a kasiążka trafiła na listę bestsellerów New York Times.

Ściśle związana z zaangażowanym pokoleniem kobiet, Ratajkowski jest kobietą silną i wyemancypowaną, wykorzystującą swoją pozycję i rozpoznawalność do promowania lepszego zrozumienia zmieniającego się oblicza kobiecości. Nieskrępowana i bezpardonowo autentyczna, Ratajkowski jest świadoma swojej kobiecości, seksualności i zmysłowości. Przełamuje schematy i walczy z tym, żeby kobiet nie traktować przedmiotowo.

Wprowadzony na rynek 18 lat temu, FLOWERBOMB jest światowym bestsellerem, pozostającym w czołówce najlepiej sprzedających się perfum dla kobiet w USA i w Wielkiej Brytanii od czasu swojej premiery w 2005 roku. Viktor & Rolf zrewolucjonizowały perfumeryjny świat, ustanawiając nowe standardy dla kwiatowych zapachów typu gourmand.

„Tak wiele z tego, co reprezentuje kobiecość jest delikatne. Podoba mi się, że FLOWERBOMB jest o sile tak samo jak i o kobiecości".- Emily Ratajkowski, modelka, autorka i aktywistka

„Od dawna podziwiamy Emily Ratajkowski i z radością witamy ją w rodzinie Viktor&Rolf. Jak dobitnie świadczy o tym jej twórczość, Emily jest kobietą wielowymiarową. Jej szeroki wachlarz cech i talentów czyni ją idealnym ucieleśnieniem zapachu FLOWERBOMB".- Viktor Horsting & Rolf Snoeren, założyciele i dyrektorzy artystyczni Viktor&Rolf

„Jako autorka, aktywistka, aktorka i przedsiębiorczyni, Emily Ratajkowski łamie stereotypy, aby wyrazić każdy oblicze swojej natury. Uosabia nowy typ kobiecości, który hartuje wrażliwość siłą, doskonale wcielając w życie etos FLOWERBOMB."— Sandrine Groslier, prezes Luxe Fragrance Brands, L’Oréal

Ratajkowski, w ramach współpracy z Viktor & Rolf, wystąpiła w krótkometrażowym filmie, wyreżyserowanym przez twórców z Torso Solutions i zawierającym zdjęcia autorstwa duetu fotografów Inez & Vinoodh. Ratajkowski eksploruje w nim niezwykłą siłę doprowadzonej do skrajności przemiany. Opowieść o metamorfozie rozpoczyna wybuchowa eksplozja kwiatów i wezwanie „Uwolnij swoją kobiecą moc".