"Together We..." - globalna kampania Sephora z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 2023

"Historie kobiet zasługują na uwagę. Celebrując Międzynarodowy Dzień Kobiet, SEPHORA dzieli się historiami wyjątkowych kobiet z naszej globalnej społeczności. Podczas #IWD2023 i każdego dnia, uwypuklamy siłę i głos kobiet oraz wszystkich tych, którzy je wspierają, ponieważ razem mamy moc".

Globalna kampania Sephora "Together We..."

We współczesnym świecie prawa kobiet często wciąż nie są respektowane. Chcąc wspierać kobiecą społeczność i okazać jej swoją solidarność, Sephora z dumą prezentuje siłę swojej globalnej marki i społeczności, przedstawiając inspirujące historie inspirujących kobiet.

Sephora to światowy lider przemysłu kosmetycznego, w którego szeregach ponad 40 000 pracowników identyfikuje się z kobiecą płcią. Grupa ta stanowi aż 87% wszystkich zatrudnionych w Sephora. Jednocześnie kobiety sprawują ważne funkcje w firmie - aż 87% kierowników perfumerii Sephora to kobiety. 61% osób zasiadających na stanowiskach zarządzających w firmie, to kobiety, które przewodzą dwóm z trzech regionów: Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie, oraz kluczowym rynkom takim jak: Arabia Saudyjska, Chiny, Brazylia, czy Wielka Brytania. Kobiety dowodzą również ważnym dla biznesu funkcjom, takim jak Global Merchandising, HR i Brand Purpose. Sephora wierzy bowiem w to, że piękno jest doskonałą drogą do dodawania kobietom siły, ich samorealizacji, pewności i akceptacji siebie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Sephora rozpoczyna kampanię "Together We...", składającą się z szeregu działań celebrujących siłę społeczności kobiet w Sephora.

Inspirujące historie wyjątkowych kobiet

W tegorocznej kampanii Sephora uwypukla historie wyjątkowych kobiet ze swojej społeczności, dzieląc się ich inspirującymi historiami – m.in. historiami założycielek uznanych marek kosmetycznych, pracowników i partnerów, którzy na różnych płaszczyznach reprezentują zbiorową siłę i wsparcie dla idei równości. Z tej okazji, swoimi historiami podzielą się m.in. Miranda Kerr, założycielka marki Kora Organics, dostępnej od 2022 w Sephora w Europie, Jen Atkin, reprezentująca markę OUAI, czy Tiffany Mastersons – założycielka marki Drunk Elephant. W Polsce do udziału w kampanii digital, Sephora zaprosiła swoich pracowników – ekspertki – Judytę i Ewę, prowadzące m.in. działania na rzecz wspierania kobiet w Sephora, Helenę Norowicz – aktorkę, która udowadnia swoimi działaniami, że piękno nie ma wieku, ambasadorkę Fundacji Zaczyn, czy znane poprzez swoją aktywność w social mediach na rzecz samoakceptacji kobiet – Aleksandrę Cedro (@aleksandracedro) oraz Izabelę Zabielską (@izabela_zabielska).

Globalny program Classes for Confidence SEPHORA

Z okazji 8 marca, Sephora rozwija także na całym świecie swój program specjalnych, zaangażowanych Classes for Confidence, czyli warsztatów, których celem jest budowanie pewności siebie i które skierowane są do kobiet w trudnych sytuacjach życiowych. Inicjatywa ta rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a w 2018 roku zadebiutowała w Europie i na Bliskim Wschodzie. W tym roku rozwinięta zostanie globalnie, na 24 rynkach, w tym w Azji i Singapurze, Tajlandii, Malezji czy Australii.

Classes for Confidence to zamknięte spotkania, przygotowywane we współpracy z organizacjami non-profit, których zadaniem jest wsparcie różnorodnych, nieuprzywilejowanych społeczności, dodanie pewności siebie osobom w trudnych sytuacjach życiowych, takich jak na przykład: walka z nowotworem, poszukiwanie pracy w trudnych momentach życia, czy osobom będącym w procesie zmiany płci.

Spotkania te, odbywają się w atmosferze wsparcia, w której uczestnicy mogą nauczyć się m.in. różnorodnych technik makijażowych, by wzmocnić poczucie pewności siebie i samoakceptacji. Od początku programu, wsparciem warsztatowym objęto ponad 1 200 osób, które wzięły udział w ponad 100 grupowych lekcjach w Europie i na Bliskim Wschodzie. 12 tysięcy osób wzięło udział w prawie 3 tysiącach spotkań w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Polsce Classes for Confidence organizowane są przez Sephora od 2019 roku przy wsparciu Partnerów takich jak: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, Fundacja Zaczyn, czy Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii. W spotkaniach uczestniczyło dotąd już ponad 100 osób.

W Sephora uwalnianie siły i potencjału kobiet, zawsze było priorytetem. Jesteśmy dumni z tego, że możemy podkreślić nasze długoterminowe wsparcie dla idei różnorodności i równości w miejscu pracy. Chcemy, by Sephora zawsze była miejscem, w którym każdy czuje się swobodnie i może wyrażać to, kim naprawdę się czuje

- mówi Maria Farrow, Global Chief Human Resources Officer.

Poprzez program Classes for Confidence chcemy by kobiety w różnych, trudnych momentach życia, poczuły się pewnie i odnalazły swoją wewnętrza siłę. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy rozwinąć tę ideę na trzech kontynentach i wspierać te niezwykłe kobiety

- mówi Deborah Yeh, Global Chief Purpose Officer w Sephora. - Wierzymy, że naszą rolą jest rozwijanie sposobu, w jaki na świcie rozumiane jest piękno i chcemy podkreślić nasze zobowiązanie do wspierania różnorodności, równości i solidarności z kobietami - dodaje.

Sephora partnerem paryskiej wystawy "WOMAN"

Sephora objęła partnerstwem niezwykłą wystawę podkreślającą głos i rolę 2000 kobiet z 50 krajów świata. Projekt zainspirowany filmem Anastasii Mikova i Yanna-Arthusa Bertrands z 2020 roku, będzie miał swoją premierę 8 marca w Paryżu. Wystawę będzie można odkrywać przez cały rok. Na odwiedzających czekają bezprecedensowe historie kobiet z całego świat, dzięki którym poszukać można odpowiedzi na pytanie, co oznacza bycie kobietą w dzisiejszym świecie i skąd kobiety czerpią swoją siłę oraz pewność siebie. Idea i wartości reprezentowane przez wystawę "WOMAN" odzwierciedlają filozofię i misję Sephora, którą jest wspieranie i dzielenie się historiami inspirujących kobiet, piękno, różnorodność i sztuka.

Wspólny projekt SEPHORA Polska i Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Sephora w Polsce we współpracy z Parterem – Fundacją Sukcesu Pisanego Szminką, przygotowała dedykowany kobietom cykl spotkań. Kameralne, 2-godzinne Classes for Confidence dla pań, odbędą się w dniach 7-10 marca, w 5 miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi oraz Krakowie. Podczas sesji, uczestniczki spotkają się z ekspertkami programu Fundacji SPS – Sukces To Ja, a także wezmą udział w warsztacie pielęgnacyjno-makijażowym prowadzonym przez ekspertki Sephora.

7 marca o godz. 17.00 odbędzie się otwarte spotkanie - live dla pań z ekspertami Fundacji: Katarzyną Malinowską (coach i trenerką umiejętności miękkich) oraz Joanną Rek-Faber (mentorką i ekspertką psychologii pozytywnej) – Confidence Booster. Dołączyć można do niego poprzez Instagram Fundacji SPS oraz Instagram Sephora Polska.

Współpraca Sephora w Polsce z Fundacją SPS trwa od 2018 roku. Wspólnie realizują program Fun.Tech.Future. dla młodzieży z pieczy zastępczych i nieuprzywilejowanych grup społecznych, wkraczającej na rynek pracy. Jednym z elementów programu są Classes for Confidence, w których uczestnicy programu mogą wziąć udział stacjonarnie w perfumeriach Sephora lub on-line.