Biżuteria z przesłaniem (nie tylko) na Dzień Kobiet

Perfumy, vouchery, kwiaty. wszystko już było i zastanawiasz się, jak w tym roku zaskoczyć ukochaną kobietę wyjątkowym prezentem z okazji jej święta? Podaruj jej niepowtarzalną biżuterię, która będzie nie tylko ozdobą, ale też prawdziwie wartościowym przedmiotem. Wartościowym pod względem jakości, ale także dzięki przesłaniu, które ze sobą niesie. Jakiemu?

Surowe kamienie jako symbol połączenia z naturą

Jeśli zależy Ci na kupnie jedynej w swoim rodzaju biżuterii (również z walorem inwestycyjnym), musisz być czujny. Obecnie wiele marek komunikuje klientom "kamienie półszlachetne". Problem w tym, że takie... nie istnieją. Gemmologia - nauka o kamieniach dzieli je tylko na dwie kategorie: ozdobne i szlachetne. Te pierwsze nie mają praktycznie żadnej wartości (zaliczyć do nich można m.in. takie kamienie, którymi przyozdabia się ogrody), są tanie i pospolite. Te drugie posiadają niepowtarzalne struktury, inkluzje, kształty i przejścia kolorystyczne, jednym słowem – są unikatowe. A każdy kamień szlachetny ma określony ładunek energii, który może przekazać człowiekowi. Może też pobrać nadmiar energii z organizmu. Wspiera więc utrzymanie harmonii energetycznej.

Właśnie dlatego biżuteria Tilsam to znacznie więcej niż ozdoba, która przekazana najbliżej kobiecie staje się bardzo osobistym, ale zarazem - doceniającym najbliższą osobę podarunkiem, podkreślającym dbałość o potrzeby drugiej osoby. 

W Tilsam do kamieni szlachetnych podchodzimy z ogromnym szacunkiem, dlatego wykorzystujemy je w formie, jaką nadała im Matka Natura. Nie szlifujemy ich, nie tylko nie produkując odpadów szlifierskich, ale także dając możliwość na przyszłość, aby wyjąć go z oprawy jubilerskiej i potraktować jako kamień czysto inwestycyjny

- podkreśla Karolina Richter, założycielka marki i projektantka talizmanów.

Rose thorn jako symbol asertywności

Nie ma róży bez kolców. A mają one niesamowity cel i są bardzo ważne dla dobra kwiatu, ponieważ chronią go przed drapieżnikami. W życiu każdej osoby wewnętrzne kolce rozwijają się z doświadczeń i... stają się tarczą ochronną. Będzie to idealny prezent dla osoby, która zdaje sobie sprawę, że nieuniknione życiowe trudności budują pewność siebie i podkreślają siłę kobiety. Czasami najwspanialszą rzeczą w człowieku nie jest jego piękno i wdzięk. Nie jest jego słodycz i miękkość. Czasami siła osoby tkwi w jej najostrzejszych częściach.

Goddess tear jako symbol życia w zgodzie ze sobą

Legenda głosi, że będąc blisko człowieka, kamień księżycowy potrafi rozjaśnić swoim blaskiem jego ścieżkę i wyprowadzić go z ciemności, w stronę światła. Energia tego kamienia, poprzez wpływ na nią faz księżyca, potrafi łączyć się z wewnętrzną Boginią, czyli zmysłową kobiecą energią. Dzięki temu połączeniu, nosząca ten kamień kobieta staje się bardziej pożądana, kobieca i sensualna. Kamień księżycowy, sam w sobie, ma niezwykle wysoką wibrację. Praca z tym kryształem i jego wysoką częstotliwością pozwala osiągnąć wyższy stan świadomości, pomagając odkryć najlepsze dla kobiety ścieżki. – Połączenie z Twoją Wewnętrzną Boginią odbywa się poprzez pojednanie ze światem Twoich wewnętrznych wartości, wizji, potrzeb, pasji oraz wszystkich pięknych zdarzeń które Tworzą twoje życie. Gdy nie żyjesz w zgodzie ze sobą i nie wyrażasz swoich uczuć – Twoja wewnętrzna Bogini płacze – podkreśla Richter.

Goddess shield jako symbol ochrony swojej energii

Wojownik nosi swoją tarczę dla dobra całej kompanii, a Bogini nosi tarczę dla swojego własnego dobra. Wszyscy jesteśmy stworzeni z energii. W tradycjach wschodnich, ta energia jest określana jako prana lub chi, a ta niezbędna energia "siły życiowej" przepływa przez kanały i meridiany ciała. Kiedy energia płynie swobodnie, jesteśmy wolni od bólu, chorób i napięć. Równowaga energetyczna nie jest krótkotrwałym celem. To nie jest coś, co osiągniemy w ciągu jednego dnia. To stały stan świadomości. Codzienna praktyka. Konsekwentny sposób postępowania.

Kamień księżycowy, sam w sobie, ma niezwykle wysoką wibrację. Praca z tym kryształem i jego wysoką częstotliwością pozwala osiągnąć wyższy stan świadomości, pomagając odkryć drogę swojego przeznaczenia i budować wewnętrzną siłę do walki z przeciwnościami losu.