Jak kupować dobrej jakości: sukienki i spódnice

Klaudia Stawska
20.09.2016 09:00
Jak kupować dobrej jakości: sukienki i spódnice

Jak kupować dobrej jakości: sukienki i spódnice (kolaż redakcja)

Dobrej jakości spódnica czy sukienka powinna znaleźć się w szafie każdej z nas. Niezależnie od tego, czy nosimy je jedynie "od święta" czy na co dzień. Zobacz, o czym należy pamiętać podczas zakupów, aby potem nie żałować.

Nic tak nie dodaje kobiecości, jak dobrze dobrana sukienka czy spódnica . Warto jednak, by był to produkt dobrej jakości, co na szczęście nie zawsze oznacza "z najwyżej cenowej półki". Warto zastanowić się nad tym, czego na prawdę potrzebujesz i zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Przede wszystkim zastanów się, jaki fason będzie dla Ciebie najlepszy, a jeżeli nie masz pewności - nie bój się przymierzać. Na co powinnaś jeszcze zwrócić uwagę, kupując sukienkę lub spódnicę?

Każdy sklep ma swój rozmiar

Nie od dziś wiadomo, że rozmiar rozmiarowi nie równy. Poza tym, że rozmiarówki różnią się pomiędzy sklepami, to zdarza się, że poszczególne elementy kolekcji w jednym sklepie również mają zupełnie inne rozmiary. Dlatego nie trzymaj się sztywno wybranego numeru, bo chociaż w jednym sklepie mieścisz się w ubrania o rozmiarze 40 to w innym możesz nosić 38, albo nawet 44!

Elegancka stylizacja z sukienkąElegancka stylizacja z sukienką kolaż redakcja, Elegancka stylizacja z sukienką kolaż redakcja, Elegancka stylizacja z sukienką

Tradycyjna rozmiarówka jest też zaprojektowana tak, że wraz ze wzrostem jednego wymiaru, rosną i pozostałe, co może sprawić. Jeżeli nie możesz znaleźć sukienki czy spódnicy, która leży idealnie, być może będą potrzebne poprawki u krawcowej. Warto poświęcić temu czas. Zawsze jednak wybieraj sukienkę czy spódnicę, która pasuje w najtęższej części ciała - pozostałe o wiele łatwiej zwęzić w razie potrzeby.

Stylizacja ze spódnicą, na co dzieńStylizacja ze spódnicą, na co dzień kolaż redakcja, Stylizacja ze spódnicą, na co dzień kolaż redakcja, Stylizacja ze spódnicą, na co dzień

Podszewka to podstawa

Żadna sukienka czy spódnica nie będzie dobrze się układać bez podszewki. Ważne jest to, z czego jest wykonana i czy jest prawidłowo wszyta. Podszewka nie powinna się marszczyć. Letnie sukienki i spódnice zyskają, jeśli będą podszyte lekką podszewką z bawełny lub wiskozy. Z kolei sukienki i spódnice na jesień czy zimę bez podszewki będą się przylepiać do rajstop.

Zestaw na mniej zobowiązujące przyjęcia i spotkaniaZestaw na mniej zobowiązujące przyjęcia i spotkania kolaż redakcja, Zestaw na mniej zobowiązujące przyjęcia i spotkania kolaż redakcja, Zestaw na mniej zobowiązujące przyjęcia i spotkania

Sprawdź detale

Przed zakupem sprawdzaj szwy i obszycia, tak by w żadnym miejscu nic się nie pruło, ani żadne nitki nie wychodziły. To detal, ale jeśli płacisz większe pieniądze za ubranie, powinno zależeć Ci również na takich rzeczach. Poza tym jeśli sukienka czy spódnica jest w gorszym stanie już na wieszaku, to co się stanie przy regularnym noszeniu? Sprawdź również zamek - czy jest właściwie wszyty i nie zaczepia o materiał. O ile zamek w razie czego łatwo wymienić, to nieprawidłowo wszyty może brzydko uszkodzić materiał spódnicy lub sukienki.

Więcej o: