Bielizna - Twoja tajna broń na co dzień! Sprawdź jak ją dobrać

Klaudia Stawska
04.10.2016 09:00
Bielizna - Twoja tajna broń na co dzień

Bielizna - Twoja tajna broń na co dzień (kolaż Redakcja)

Często za mało czasu poświęcamy na dobór odpowiedniej bielizny, a to własnie dzięki niej nasza sylwetka w ubraniu może wyglądać niesamowicie. Sprawdź, czym się kierować w wyborze najlepszego fasonu i jakie efekty możesz osiągnąć! Podpowiadamy też, na co zwracać uwagę podczas zakupów.

Bielizna na co dzień

Bielizna codzienna podobnie jak ubrania powinna być dopasowana do Twojej sylwetki, tak by skutecznie modelowała sylwetkę. Dzięki temu ubrania będą o wiele lepiej leżeć. Podstawą powinien być dobry biustonosz, nawet jeśli nie masz zbyt obfitego biustu, jak go dobrać napiszemy szczegółowo poniżej. Poza biustonoszem ważny jest także dół. Na co dzień najwygodniejsze będą oczywiście figi . W dobrze dopasowanych (właściwy krój i rozmiar) pośladki będą wyglądać o wiele korzystniej. Najlepiej sprawdza się nieco bardziej zabudowana bielizna, z głębokim wycięciem przy udach oraz gumką tuż poniżej brzucha - taki fason modeluję pupę, brzuch oraz wysmukla nogi.

Atrakcyjne figi damskieAtrakcyjne figi damskie kolaż Redakcja /Atrakcyjne figi damskie kolaż Redakcja /Atrakcyjne figi damskie

Biustonosz - najważniejszy wybór!

Dobrze dobrany zagwarantuje nie tylko lepszy wygląd, ale także zdrowie piersi i kręgosłupa. Według niektórych badań źle dobrany biustonosz może zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi, dlatego powinnyśmy poświęcić mu odrobinę więcej czasu. Mniejszy biust najkorzystniej wygląda w biustonoszach typu plunge (z głębokim wycięciem) lub push-up . Posiadaczki obfitego biustu powinny szukać modeli bardziej zabudowanych, o miękkiej miseczce. Jeśli chcesz optycznie wyszczuplić brzuch możesz podnieść biust za pomocą bardotki .

Znajdź swój model biustonoszaZnajdź swój model biustonosza kolaż Redakcja /Znajdź swój model biustonosza kolaż Redakcja /Znajdź swój model biustonosza

Jak przymierzać biustonosz?

Załóż ramiączka i umieść piersi w miseczkach, pochyl się do przodu i zapnij haftki. Wyprostuj się i dopasuj stanik. Nowy biustonosz powinien być zapięty na najluźniejszą haftkę, by można go było potem ścieśnić. Wbrew pozorom to nie ramiączka a pas powinien podtrzymywać biust i powinien być tak dopasowany być mogła wsunąć pod niego max. dwa palce. Miseczka powinna obejmować całą pierś, mostek łączący dwie miseczki powinien przylegać do Twojego mostka. Jeśli ramiączka uwierają lub zostawiają odciśnięte ślady, to znaczy, że obwód pasa jest za duży i nie spełnia swojej funkcji.

Bielizna nocna

Bielizna nocna powinna być dobierana z równą starannością. Nawet jeśli śpisz sama to powinnaś czuć się w niej jak królowa - to na prawdę pomaga się wyspać, ponieważ zasypiasz z dobrym samopoczuciem. Szukaj bielizny z naturalnych materiałów, które pozwalają skórze oddychać. To ważne zarówno na co dzień, jak i podczas snu, kiedy całe ciało (w tym skóra) potrzebują odpoczynku.

Bielizna nocnaBielizna nocna kolaż Redakcja /Bielizna nocna kolaż Redakcja /Bielizna nocna

Więcej o: