Stylizacje do pracy w kolorowej odsłonie - zapomnij o czerni i bieli!

Klaudia Stawska
21.03.2017 08:30
Modna zieleń w stonowanej odsłonie

Modna zieleń w stonowanej odsłonie (kolaż redakcja /materiały partnerów)

Do pracy często sięgamy po bezpieczne odcienie jak czerń i biel, jednak również inne kolory mogą wyglądać elegancko i profesjonalnie, jeżeli sięgniemy pod odpowiedni fasony. Przygotowałyśmy trzy inspiracje, jak stworzyć kolorowe zestawy do pracy.

W odcieniach niebieskiego

Niebieski kolor to bezpieczna opcja dla biznesowych stylizacji. Granat świetnie zastąpi czerń nawet w bardzo oficjalnych zestawianiach, a błękit będzie nie mniej elegancki i neutralny co biel. Jeżeli możesz pozwolić sobie na nieco swobodniejszą interpretację dress code'u, postaw na monochromatyczny zestaw w różnych odcieniach niebieskiego.

W odcieniach niebieskiegoW odcieniach niebieskiego kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Modna zieleń w stonowanej odsłonie

Zieleń to najmodniejszy kolor roku, jednak soczysta i intensywna niekoniecznie sprawdzi się w biznesowej stylizacji. O wiele lepszym pomysłem będzie sięgnięcie po przygaszone i stonowane odcienie, np. khaki. W połączeniu z brązem i złotem stworzy spójną i elegancka stylizację, która doskonale sprawdzi się do pracy.

kolaż redakcja /materiały partnerów

Czerwień i granat

Jeżeli szukasz czegoś odważniejszego, sięgnij po czerwień. Do pracy wystarczy niewielki jej element, np. w postaci torebki lub koszuli. Jeśli jednak możesz sobie pozwolić na bardziej wyrazistą stylizację, proponujemy czerwony lub bordowy kombinezon. Warto stonować go nieco dodatkami np. w odcieniu granatu, z którym stworzy duet idealny.

Z dodatkiem czerwieniZ dodatkiem czerwieni kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Stylizacje do pracy nie muszą bazować jedynie na neutralnych barwach. Jednak decydując się na odważniejsze kolory, musimy pamiętać o wybraniu prostych krojów, tak by zachować profesjonalny wizerunek i nie wyglądać zbyt pstrokato. Jeżeli nie obowiązuje cię sztywny, biurowy dress code możesz pozwolić sobie na odrobinę więcej swobody, jednak warto w pracy zawsze wyglądać elegancko i z klasą, co podkreśli twój profesjonalizm.

Więcej o: