Sukienki na komunię: modne propozycje dla kobiet w każdym wieku

Klaudia Stawska
25.04.2017 08:15
Sukienki na komunię

Sukienki na komunię (kolaż redakcja /fot. media-cache-ec0.pinimg.com /materiały partnerów)

Pierwsza komunia święta dziecka to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Zarówno mamy, chrzestne, jak i babcie chcą tego dna wyglądać elegancko i stosownie do okazji, a wybór idealnej sukienki na komunię to dla nich nierzadko problem. Zobacz nasze propozycje i wybierz coś dla siebie.

Sukienki na komunię dla mamy

Wybór sukienki na komunię dla mamy może być niełatwy, jednak warto pamiętać o tym, że kreacja powinna być elegancka i stosowna do okazji oraz miejsca. Do kościoła staramy się nie wybierać zbyt krótkich, wydekoltowanych kreacji oraz raczej nie odsłaniamy ramion. Tego dnia zrezygnuj z ciemnych kolorów i sięgnij po pastele lub soczyste barwy jak fiolet, zieleń, żółć czy czerwień.

Sukienki na komunię dla mamySukienki na komunię dla mamy kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Sukienki na komunię dla chrzestnej

Sukienki na komunię dla chrzestnej nie muszą różnić się wiele od tych, po które sięgają mamy. Jeśli jesteś matką chrzestną postaw na prostą elegancję - uniwersalne kroje czy fasony sprawdzą się także na inne okazje. Elegancką i praktyczną propozycją będzie np. sukienka typu etui. Jeśli zdecydujesz się na sukienkę bez rękawów, dobierz do niej elegancki żakiet.

Sukienki na komunię dla chrzestnejSukienki na komunię dla chrzestnej kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Sukienki na komunię dla babci

Często babcie dzisiaj są jeszcze młode lub czują się młodo, dlatego nie ma potrzeby by sięgać po nieciekawe czy niemodne kroje. Wybierając się na komunię wnuczka czy wnuczki postaw na klasyczną i ponadczasową elegancję. Dobierz sukienkę odpowiednią do swojego typu sylwetki, tak by zamaskować wszelkie niedoskonałości figury, ale nie obawiaj się ciekawych kolorów czy deseni.

Sukienki na komunię dla babciSukienki na komunię dla babci kolaż avanti24 /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Sukienki na komunię dla kobiet w różnym wieku nieco się różnią, jednak podczas wyboru, zawsze zwracaj uwagę na to, by kreacja była stosowna do wieku, okazji oraz roli jaką pełnisz tego dnia. Nie wybieraj zbyt strojnych kreacji, ponieważ tego dnia najważniejszy się sakrament, do którego przystępuje dziecko i pod żadnym pozorem nie jest to rewia mody ani dzieci, ani dorosłych. Pamiętaj, że nieco skromniejsza kreacja zawsze ma więcej klasy i szyku niż zbyt strojna.

Więcej o: