Jak się ubrać do pracy podczas upałów? Eleganckie i lekkie zestawy

Klaudia Stawska
06.06.2017 08:00
Formalnie, ale zwiewnie

Formalnie, ale zwiewnie (kolaż redakcja /materiały partnerów)

W upalne dnie elegancka stylizacja do pracy może być nie lada wyzwaniem. Jak nie złamać zasad dress code'u, a jednocześnie wybrać lekką i zwiewną kreację, idealną na upały? Przygotowałyśmy trzy gotowe propozycje, które mogą posłużyć jako inspiracja.

Formalnie, ale zwiewnie

W upalnie dni ciężko jest znaleźć zestaw, który będzie zarówno formalny, jak i przewiewny jednocześnie. Naszą propozycją jest zastąpienie spódnicy spodniami typu culottes. Do nich świetnie będzie się prezentować bluzka koszulowa z rękawem 3/4, która będzie doskonałym kompromisem pomiędzy krótkim a długim rękawem. Klasyczne akcesoria będą zaś stanowić kropkę nad "i" w tym zestawie.

kolaż redakcja /materiały partnerów

Półformalny zestaw z sukienką

Sukienka koszulowa w jasnym kolorze świetnie sprawdzi się do pracy. Proponujemy model w odcieniu beżu, nude lub bieli - te kolory świetnie wpisują się w dress code większości firm, a jednocześnie bardzo dobrze prezentują się w letnich stylizacjach, dodając lekkości i zwiewności całemu zestawowi. W półformalnej stylizacji do pracy możemy pozwolić sobie na buty odsłaniające piętę lub palce, ale stawiałybyśmy przy tym na minimalistyczne dodatki.

Półformalny zestaw z sukienkąPółformalny zestaw z sukienką kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Elegancko i swobodnie zarazem

Na koniec proponujemy swobodny zestaw, w którym postawiłyśmy na klasyczne jeansy i biały T-shirt, na który warto zarzucić lekki żakiet. Sandały lub eleganckie klapki oraz klasyczna torba będą doskonałym uzupełnieniem tego zestawu. Drobne, ale klasyczne dodatki podkreślą zaś profesjonalny charakter stylizacji. Taki zestaw oczywiście nie sprawdzi się w każdej firmie, ale jeżeli w swojej pracy nie masz  sztywno narzuconych zasad co do wizerunku, postaw na ten komplet.

Elegancko i swobodnie zarazemElegancko i swobodnie zarazem kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować cię do tworzenia eleganckich i niepowtarzalnych zestawów, które będą jednocześnie podkreślać zajmowane przez ciebie stanowisko. Poniżej znajdziesz więcej modnych elementów garderoby, które doskonale uzupełnią twoje biznesowe stylizacje na lato.

Więcej o: