Laserowy, z pęsetami czy z dyskami? Jaki depilator wybrać?

Klaudia Stawska
20.06.2017 08:00
depilatory - jak wybrać / fot. flickr. com, autor: Richarda Schernus

depilatory - jak wybrać / fot. flickr. com, autor: Richarda Schernus (depilatory - jak wybrać / fot. flickr. com, autor: Richarda Schernus)

Każda z nas marzy tym, by jak najdłużej cieszyć się gładkimi nogami, dlatego depilatory wciąż są bardzo popularnym sposobem usuwania włosków. Jaki wybrać, by najlepiej spełniał swoją rolę? Podpowiadamy!

Rodzaj główki depilatora

Jaki depilator wybrać? Przede wszystkim powinnyście zwrócić uwagę na główkę depilatora, ponieważ to ona ma największy wpływ na to, jak precyzyjnie będą ogolone nogi. Do wyboru mamy dwa rodzaje główek:

 • 1. z pęsetami
 • 2. z dyskami

Główki z pęsetami przeznaczone są do rzadszego owłosienia, dlatego jeżeli masz dosyć gęste włosy na nogach, lepiej zdecydować się na model z dyskami. Najbardziej polecane są modele z dyskami ceramicznymi , które są nie tylko dokładniejsze, ale również bezpieczniejsze dla skóry. W przypadku główki z pęsetami, ważna jest ich ilość - zwykle waha się ona od 18 do 40 pęset. Jak można się domyślić - im ich więcej, tym dokładniejsze golenie. Jednak duża ilość pęset może podrażniać skórę, dlatego jeśli macie bardzo wrażliwą, lepiej zdecydować się na depilator z dyskami.

DepilatoryDepilatory kolaż redakcja /materiały partnerów /fot. Braun kolaż redakcja /materiały partnerów /fot. Braun

Zwróćcie także uwagę na to, czy główka depilatora jest dobrze wyprofilowana, najlepiej by była ruchoma, co usprawnia depilację. Bardzo ważna jest również łatwość w zachowaniu czystości główki - dobrze by była wyjmowana oraz by można było ją myć pod wodą.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując depilator?

Kupując depilator, zwróćcie uwagę także na takie cechy, jak:

 • 1. rodzaj zasilania - depilator może być zasilany akumulatorami lub bateriami
 • 2. regulacja prędkości - dzięki niej możesz dopasować depilację do wrażliwości skóry i długości włosków
 • 3. budowa depilatora - powinien on być lekki i poręczny
 • 4. cechy dodatkowe - warte uwagi są depilatory umożliwiające depilację na mokro (jest mniej bolesna) lub z nawiewem zimnego powietrza (zwiększa komfort podczas depilacji)
 • 5. dodatkowe nasadki - dzięki nim możecie nie tylko ułatwić sobie usuwanie włosków, ale także wykonać masaż czy peeling skóry.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując depilator?Na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując depilator? kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Depilatory laserowe

Coraz większą popularnością cieszą się depilatory laserowe , które niszczą włoski za pomocą wiązki światła. Tego typu sprzęt jest niestety o wiele droższy niż depilator tradycyjny i nie sprawdza się w każdym przypadku. Jeśli jednak macie bardzo ciemne i gęste owłosienie, możecie rozważyć zakup depilatora laserowego lub wybrać się na taki zabieg w gabinecie kosmetycznym.

Depilatory laseroweDepilatory laserowe kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Jaki depilator wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest kwestią indywidualną. Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomógł wam podjąć decyzję, co do tego jakie funkcje depilatora są wam najbardziej potrzebne. Warto pamiętać przy tym, że niestety nie każda z nas może używać domowego depilatora, np. kiedy skóra jest wyjątkowo wrażliwa. W takim wypadku trzeba zastosować inną metodę depilacji .

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Joanna

  Oceniono 1 raz 1

  Od kilku lat używam prostego depilatora marki Panasonic i jestem zadowolona. Jest to model podstawowy, bez żadnych zbędnych dla mnie bajerów. Najważniejsze, że można go używać na sucho i na mokro. Dobrze chwyta włosy, dzięki czemu depilacja jest dokładna.

 • Gość: kentanne

  0

  78

 • Ewa Zawadzka

  0

  A według mnie nigdy w domowych warunkach nie osiągnie się takiego efektu jak w profesjonalnym gabinecie z sepcjalistycznym sprzętem. Lata bawiłam się w woski i pasty cukrowe, aż w końcu przekalkulowałam, że o wiele bardziej opłaca mi sę zainwestować w serię zabiegów laserowych po których problem zniknie na zawsze. I trafiłam do Instytutu Bielenda w Krakowie. Po sugerowanej serii sześciu zabiegów o łydkach mogę już zapomnieć. Teraz planuję kolejne partie ciała poddać zabiegom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX