Sukienki na wesele: supermodne propozycje dla świadkowej, mam państwa młodych i innych gości

Klaudia Stawska
26.06.2017 11:00
Sukienki na wesele latem

Sukienki na wesele latem (fot. pexels.com)

Lato to sezon ślubów i wesel, a jeżeli i ciebie czeka kilka tego typu imprez, koniecznie sprawdź, jak ubrać się modnie, stosownie i elegancko. Znalazłyśmy świetne sukienki dla druhen, mam państwa młodych i gości.

Sukienki dla świadkowej i druhen

Najczęściej świadkowie (i druhny, jeśli panna młoda zdecydowała się na ich wyznaczenie) wybierają strój w porozumieniu z panną młodą, jednak nie jest to reguła. Jeżeli musisz podjąć decyzję sama, dowiedz, czy jest jakiś motyw przewodni wesela lub kolor, który dominuje w dekoracjach lub dodatkach strojów państwa młodych. Na podstawie tego możesz dobrać sukienkę, która wpisze się w nastrój ceremonii. Jeżeli jednak nie masz nic, na czym możesz się oprzeć, wybierz coś uniwersalnego, najlepiej elegancką sukienkę - długą lub koktajlową.

Sukienki dla druhny lub świadkowejSukienki dla druhny lub świadkowej kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Sukienki dla mam państwa młodych

Mamy państwa młodych nierzadko świetnie rozumieją modę, chcą być na czasie, ale jednocześnie wyglądać z klasą. Sukienka powinna być elegancka, nie trzeba jednak obawiać się odważniejszych krojów czy ciekawych kolorów. W tym sezonie bardzo modne są długie suknie, ale z powodzeniem możesz też wybrać model koktajlowy lub etui.

Sukienki dla mam państwa młodychSukienki dla mam państwa młodych kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Jeśli wybierasz się na wesele jako gość

Nie każdy ślub czy wesele wymaga bardzo strojnej kreacji. Jeżeli jesteś zaproszona w charakterze gościa, możesz z powodzeniem postawić na skromną i klasyczną elegancję. Może być to model uniwersalny, jak granatowa sukienka etui, którą na co dzień nosisz do pracy (wystarczy dobrać wieczorowe akcesoria!). Latem radzimy sięgać po ciekawą kolorystykę lub desenie, które ożywią weselne stylizacje.

Jeśli wybierasz się na wesele jako gośćJeśli wybierasz się na wesele jako gość kolaż redakcja /materiały partnerów kolaż redakcja /materiały partnerów

Jaką sukienkę wybrać na wesele ? Kieruj się przede wszystkim podstawowymi zasadami dress code'u - nie wybieraj zbyt krótkich lub wydekoltowanych kreacji. Podczas ślubu kościelnego w złym guście jest odsłanianie ramion, dlatego jeżeli decydujesz się na sukienkę bez rękawów - przyda ci się szal, bolerko lub żakiet. Pamiętaj też, że kreacja powinna być dopasowana do twojego stylu, tak byś czuła się swobodnie na imprezie, bez względu na to czy wybierasz się jako gość czy jako druhna.

Więcej o: