Kate Middleton nosi takie same buty, jak kiedyś Księżna Diana. Ten model łączy pokolenia

Kasia Żechowicz
20.07.2017 16:00
Kate Middleton / Księżna Diana

Kate Middleton / Księżna Diana (Źródło: Eastnews / www.footwearnews.com/)

Księżna Cambridge ma bardzo wysublimowany gust, ale czasami pozwala sobie również na odrobinę casualowego komfortu. Ostatnio sfotografowano ją w Londynie w butach, które nosiła także Księżna Diana. Czyżby Kate zainspirowała się stylem uwielbianej Lady D.?

Styl Kate Middleton brany jest pod lupę za każdym razem, gdy księżna pojawi się gdzieś publicznie. Nieraz porównywano ją do Diany, jednak biorąc pod uwagę zasady protokołu dyplomatycznego, wiele podobieństw wynika z konkretnych reguł ubioru rodziny królewskiej. Z pewnością nie ma tam jednak zapisu o tenisówkach Superga , które połączyły obie panie, zaznaczając jednocześnie, jak bardzo uniwersalny i międzypokoleniowy jest model włoskiej marki.

Kate Middleton w tenisówkach SupergaKate Middleton w tenisówkach Superga Źródło: Eastnews / Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów Źródło: Eastnews / Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

Po tym jak Kate Middleton pojawiła się w kwietniu tego roku w białych tenisówkach Superga na londyńskim maratonie, marka zanotowała olbrzymi wzrost sprzedaży tego konkretnego modelu. To nie pierwszy raz, kiedy księżna okazuje się najlepszą modową "influencerką". W Wielkiej Brytanii mówi się nawet o "Kate Effect", czyli sytuacji kiedy ubranie, torebka lub buty noszone przez księżną Cambridge natychmiast się wyprzedają. 

Firma Superga powstała w 1911 roku w Turynie i od początku specjalizowała się w produkcji butów na gumowej podeszwie. Najsłynniejszy model nosi nazwę "2750 Classsic" i są to białe tenisówki, takie jak te, które wybrała Kate Middleton. Dziś w ofercie marki jest dużo więcej wariantów, ale logo i tradycyjna forma pozostają kultowe. 

 

Fanów tenisówek Superga z pewnością ucieszy fakt, że dzielą preferencje nie tylko z księżną Kate, ale również księżną Dianą. Matka Williama nie raz występowała w sportowym obuwiu włoskiej marki. Podczas wizyty w Angoli w 1997 roku, miała na sobie ten sam model co Kate, ale w wersji granatowej. Księżna Diana połączyła tenisówki z jeansami oraz żakietem w męskim stylu.

Księżna Diana - stylizacja, tenisówki SupergaKsiężna Diana - stylizacja, tenisówki Superga Źródło: footwearnews.com/ Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów Źródło: footwearnews.com/ Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

Niewielu markom udaje się łączyć pokolenia w taki sposób, aby ten sam produkt zachwycał klientów w latach 90. i dwie dekady później. Jak widać Superga odkryła tajemnicę sukcesu, bowiem w ich tenisówkach dobrze czują się kobiety z różnych stron świata, w każdym wieku i przynależące do różnych klas społecznych. To samo obuwie pasuje zarówno Włoszkom, jak i Angielkom, nastolatkom i dojrzałym kobietom, klasie średniej, jak i członkom rodziny królewskiej! 

Więcej o: