Jak dobrać jeansy do swojej sylwetki i jak je kupować, by nie żałować

Większość z nas bardzo chętnie wybiera jeansy do codziennych stylizacji. Jednak poszukiwanie idealnej pary może stanowić spore wyzwanie. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę dobierając spodnie pod kątem sylwetki oraz jak znaleźć wytrzymałe spodnie, z których będziemy zadowolone.

Jeansy dla "gruszki"

Najlepsze będą jeansy z lekko rozszerzającymi się nogawkami. Modele z nieco podwyższoną talią i w ciemnym kolorze wysmuklą i wydłużą nogi. Duże kieszenie na środku pośladków wyrównają proporcje sylwetki. Hafty i małe kieszenie poszerzą optycznie biodra. 

Jeansy dla "jabłka"

Jeansy o szerokiej, konturowanej talii będą dla ciebie doskonałym wyborem. Dobrze, by były nieco wyższe z tyłu, dzięki czemu dobrze wyprofilujesz talię. Prosta nogawka sprawdzi się doskonale, ale nie powinna być zbyt szeroka. Spodnie o obniżonej talii z kolei przykują uwagę do braku talii i skrócą optycznie nogi - unikaj ich.

Jeansy dla 'gruszki' i 'jabłka'Jeansy dla 'gruszki' i 'jabłka' Jeansy dla 'gruszki' i 'jabłka' (kolaż redakcja, materiał partnerów) Jeansy dla 'gruszki' i 'jabłka' (kolaż redakcja, materiał partnerów)

Jeansy dla "klepsydry"

Kupienie pasujących jeansów dla "klepsydry" jest wyjątkowo trudne, ponieważ ciężko znaleźć model dopasowany zarówno w biodrach jak i w talii. Dobrym pomysłem mogą być więc spodnie o obniżonej talii, dzięki czemu musisz skupić się tylko na dopasowaniu ich w biodrach. 

Jeansy dla filigranowej

Wybieraj jeansy, które na pewno nie poszerzą sylwetki. Pod tym kątem najlepiej sprawdzą się ciemne jeansy o prostych nogawkach. Powinny być dopasowane w talii, pupie i biodrach. Jeśli dodatkowo nogawka zakryje obcas buta, nogi będą wyglądały na dłuższe.

Jeansy dla 'klepsydry' i dla filigranowejJeansy dla 'klepsydry' i dla filigranowej Jeansy dla 'klepsydry' i dla filigranowej (kolaż redakcja/ materiały partnerów) Jeansy dla 'klepsydry' i dla filigranowej (kolaż redakcja/ materiały partnerów)

Jeansy dla kobiet o wąskich biodrach

Jeśli masz nieco męską sylwetkę o jeansy o obniżonej talii, prostej nogawce i chłopięcym kroju będą najlepszą opcją. Wybieraj fasony z grubego jeansu, z kieszeniami. Dobrze sprawdzą się też spodnie o wąskiej nogawce, ale ciekawie ozdobione. 

Jeansy, które wyszczuplą brzuch

Proste nogawki i nieco chłopięcy fason doskonale zamaskuje brzuch. Jeansy powinny mieć nieco podwyższoną talię i prosty krój z przodu. Ciemny kolor wyszczupli sylwetkę, a kant na nogawkach dodatkowo wysmukli nogi, dzięki czemu będziesz wyglądała na wyższą. Tym samym odwrócisz uwagę od brzucha. 

Jeansy dla kobiet o wąskich biodrach i wyszczuplające brzuchJeansy dla kobiet o wąskich biodrach i wyszczuplające brzuch Jeansy dla kobiet o wąskich biodrach i wyszczuplające brzuch (kolaż redakcja, materiały partnerów) Jeansy dla kobiet o wąskich biodrach i wyszczuplające brzuch (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Jak kupować jeansy?

Dobrze jeansy poznasz między innymi po grubości materiału i jakości szwów. Skład spodni będzie się różnił w zależności od efektu, na jakim ci zależy. Kilka procent elastanu często sprawia, że spodnie leżą lepiej. Pamiętaj też, że zanim zabierzesz się za skracanie spodnie, warto je wyprać - mogą się nieco skrócić. Jeśli wahasz się między rozmiarem, to weź mniejszy - jeansy zawsze się nieco rozciągną. Oczywiście nie oznacza to, że masz nie dopinać się w spodniach. 

Więcej o: