5 sposobów na to, by zawsze mieć w co się ubrać. Zobacz, na co zwracać uwagę, kompletując garderobę

Klaudia Stawska
14.08.2017 14:00

Forewer/www.shutterstock.com

Kolejny raz stajesz przed dylematem, w co się ubrać, chociaż szafa pęka w szwach? Dzięki przemyślanym zakupom i uporządkowaniu szafy, na zawsze pożegnasz się z tym problemem. Podpowiadamy, od czego zacząć.

Skompletuj bazę

Przede wszystkim warto zacząć od skompletowania swojej bazy ubrań, czyli zestawu, który pozwala tworzyć wiele stylizacji na różne okazje. Internet pęka w szwach od porad, z czego taki zestaw bazowy powinien się składać. Jedak każda z nas najlepiej wie, w czym czuje się swobodnie i sama powinna być w stanie wybrać spersonalizowane podstawy garderoby. Warto zwrócić uwagę na to, by ubrania bazowe były uniwersalne i każdy element do siebie pasował. Mogą to być np. klasyczne koszule, jednokolorowe T-shirty, dobrze dopasowane dżinsy, spodnie i spódnice o klasycznych krojach oraz sukienka, która sprawdzi się zarówno na imprezę, jak i do pracy. Bazę możemy modyfikować odpowiednimi dodatkami.

Przykładowe ubrania bazowePrzykładowe ubrania bazowe Przykładowe ubrania bazowe (kolaż redakcja, materiały partnerów) Przykładowe ubrania bazowe (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Miej odpowiednią ilość rzeczy

Stworzenie bazy jest kluczowe, bo powinna ona stanowić większość naszej garderoby. Kolorowe dodatki, odważne kroje i nietuzinkowe wzory mogą znaleźć się w naszej szafie, o ile będą pasować do bazy. Jeśli nie stworzysz dobrej podstawy, to nigdy nie będziesz miała ubrań, które pasują do wzorzystej, odważnej torebki czy soczyście czerwonych szpilek. Wrażenie, że "nie masz się w co ubrać", może być spowodowane zarówno małą ilością pasujących do siebie ubrań, jak i tym, że twoja szafa jest przepełniona, o czym jeszcze wspomnimy później. 

Jedna bluzka w dwóch zupełnie odmiennych zestawachJedna bluzka w dwóch zupełnie odmiennych zestawach Jedna bluzka w dwóch zupełnie odmiennych zestawach (kolaż redakcja, materiały partnerów) Jedna bluzka w dwóch zupełnie odmiennych zestawach (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Stwórz garderobę dopasowaną do siebie

Twoja garderoba powinna być przede wszystkim dopasowana do twojego stylu życia. Na co dzień lubisz swobodny styl, ale w szafie zalega cała masa eleganckich szpilek? Większość z nich pewnie zakładasz sporadycznie, albo w ogóle. W takiej sytuacji warto zmienić proporcje w szafie, tak, byś wiele rzeczy mogła nosić na co dzień z komfortem i radością. Jeżeli np. rzadko wybierasz się na eleganckie przyjęcia - nie potrzebujesz kilku sukni wieczorowych. Ważniejsze są ubrania do pracy i na weekend.

Nie kupuj rzeczy trudnych w utrzymaniu

To ważna kwestia, która często jest przez nas pomijana. Jeżeli stawiasz na naturalne tkaniny i skomplikowane konstrukcje, to utrzymanie ubrań w dobrym stanie może okazać się bardzo czasochłonne. Nie każda z nas ma ochotę regularnie odwiedzać (drogie) pralnie chemiczne, czy codziennie prasować, dlatego dopasować swoją garderobę pod kątem tego, jak wiele czasu możesz jej na co dzień poświęcić. 

WygodaWygoda Wygoda to często pomijana kwestia - warto jednak mieć ją na względzie, kiedy kompletujemy garderobę (kolaż redakcja, materiały partnerów) Wygoda to często pomijana kwestia - warto jednak mieć ją na względzie, kiedy kompletujemy garderobę (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Miej porządek w szafie

Uporządkowanie swojej garderoby tak, by dobrze widzieć, co się w niej znajduje, jest bardzo istotne. Nie oszukujmy się - jeżeli ukryjemy piękną sukienkę pośród kilkunastu innych, to szybko możemy o niej zapomnieć i przestać ją nosić. Wiele z nas składuje w garderobie ubrania, do których np. schudnie. Jeżeli twoja waga faktycznie często się zmienia, to warto takie rzeczy zatrzymać, jednak nie powinny być one przechowywane w tym samym miejscu, co ubrania, które aktualnie nosisz. Utrzymuj idealny porządek w szafie, dzięki temu zaoszczędzisz czas na przygotowywaniu codziennych zestawów. 

Więcej o: