Kinga Rusin czuje się w niej świetnie! Plisowana spódnica codziennych stylizacjach

Kasia Żechowicz
07.09.2017 16:00
Plisowana spódnica - Kinga Rusin

Plisowana spódnica - Kinga Rusin (Źródło: www.instagram.com/kingarusin/ Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów)

Plisowana spódnica kojarzy ci się ze stylem szkolnym? Błąd! To idealny model dla kobiet w każdym wieku. Tym razem przygotowaliśmy stylizacje inspirowane zestawami Kingi Rusin. Zobacz, jakie to proste!

Plisowana spódnica ma bardzo długą historię i mimo zmieniających się czasów, regularnie wraca do mody, stając się ulubionym modelem stylowych kobiet. Przez pewien czas była fragmentem szkolnego mundurku, ale nam zdecydowanie bardziej kojarzy się z czarującymi latami 30. Dziś plisy nosi się na różne sposoby: od sportowego, przez elegancko-biznesowy, aż po wieczorowy. Dobrą inspiracją są stylizacje Kingi Rusin, która uwielbia plisowane spódnice i świetnie sobie radzi z noszeniem ich na co dzień. 

Plisowana spódnica do pracy

Źródło: www.instagram.com/kingarusin/ Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

W stylizacji do pracy, Kinga Rusin wykorzystała białą, plisowaną spódnicę i połączyła ją z ciemniejszą koszulą. Takie zestawienie można wykonać na odwrót - z ciemnym dołem i jasną górą. Ważne, aby nie wychodzić poza obszar stonowanych, eleganckich kolorów takich jak szarość, granat, biel i czerń. Warto zwrócić również uwagę na długość spódnicy - dziennikarka wybrała model do połowy łydki, który aktualnie jest najbardziej na topie. Oprócz tego, taka długość pasuje zarówno młodym dziewczynom, jak i dojrzalszym kobietom. Do spódnicy dobierz wygodne botki lub czółenka. Na wierzch można założyć kardigan lub żakiet.  

Plisowana spódnica na sportowo

Kinga Rusin - plisowana spódnicaKinga Rusin - plisowana spódnica Źródło: www.instagram.com/kingarusin / Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów Źródło: www.instagram.com/kingarusin / Kolaż kobieta.gazeta.pl / Materiały partnerów

Wbrew pozorom, plisowana spódnica to bardzo uniwersalny model, który z łatwością dostosujesz do różnego rodzaju okazji. Ten sam (lub inny wariant kolorystyczny) założysz do pracy i na co dzień. Sportowego charakteru doda jej luźny sweter i tenisówki zamiast obcasów. Na co dzień możesz również połączyć ją z T-shirtem i skórzaną kurtką oraz kozakami. Kinga Rusin w plisowanej spódnicy zwiedziła całą Wenecję! Nieograniczający ruchów krój jest zdecydowanie bardziej komfortowy niż tradycyjna spódnica ołówkowa. 

Plisowana spódnica na wieczór

Kinga Rusin - plisowana spódnicaKinga Rusin - plisowana spódnica Źródło: www.instagram.com/kingarusin / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów Źródło: www.instagram.com/kingarusin / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Plisowana spódnica z powodzeniem spełni rolę wieczorowej kreacji o ile wybierzesz model z połyskującego materiału (na przykład srebrny, złoty, miedziany) lub w czerni. Tym razem dobierz do niej elegancką bluzkę i czółenka na obcasie. Zamiast dużej torby do pracy albo codziennej listonoszki, postaw na zgrabną kopertówkę. Pamiętaj, że ubrania z połyskiem możesz nosić nie tylko po zmroku. Tej jesieni projektanci promują srebrzyste odcienie również w dziennej garderobie! 

Sprawdź: Plisowane spódnice mini!

Więcej o: